Connect with us
Marcin Wrzosek kim jest fame mma
Fot. Instagram / @polishzombiemma

Sport

Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Marcin Wrzosek to utytułowany zawodnik MMA. Obecnie walczy w galach freak-fight. Co o nim wiadomo? Jaki ma wiek, wzrost, wagę, bilans?

Marcin Wrzosek. Kim jest zawodnik mma? Skąd pochodzi?

Po poznaniu kart walk Fame MMA 19 w oczy rzuca się jedno nazwisko. Marcin Wrzosek to jeden z nielicznych profesjonalnych sportowców, którzy zaprezentują się publiczności podczas wydarzenia. „The Polish Zombie” urodził się w Bydgoszczy. Od najmłodszych lat trenował sporty walki. Karierę zaczynał na gali STC w jego rodzinnym mieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Robert Karaś. Kim jest nowy zawodnik Fame MMA?

Podczas dwóch eventów w Kujawsko-Pomorskim zwyciężył przez techniczny nokaut. Później stoczył trzy walki w Wielkiej Brytanii. Przegrał z Nadem Narimariim podczas Fight UK 8. Pierwszym poważniejszym wyzwaniem w jego karierze był debiut w federacji FEN. Miał miejsce w 2015 roku, w Bydgoszczy, gdzie pokonał Roberta Rajewskiego Jr.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Wrzosek (@polishzombiemma)

KSW

Niedługo później, bo w maju 2016 roku Marcin Wrzosek skutecznie zadebiutował w KSW. Podczas KSW 37 zawalczył o pas mistrzowski w wadze piórkowej, który udało mu się zdobyć. Jego przeciwnikiem w tej walce był Artur Sowiński.

Jednak już w 2017 roku podczas starcia z Kleber Erbstem musiał oddać pas. W Londynie zawalczył jeszcze podczas KSW 50 o tymczasowy pas w wadze lekkiej, jednak bezskutecznie. Jego ostatnim występem w federacji i zarazem profesjonalnym MMA był przegrany pojedynek z Borysem Mańkowskim w lipcu 2020 roku. W KSW stoczył łącznie 8 walk, z których wygrał 4.

Marcin Wrzosek. Wzrost, waga, wiek

Zawodnik MMA przez większość swojej kariery walczył w najniższych kategoriach wagowych. Jednak wielu kibiców szuka informacji – ile waży Marcin Wrzosek? Według ogólnodostępnych danych, Bydgoszczanin waży 80 kg. Jak prezentuje się jego wzrost? Marcin Wrzosek jest niskim zawodnikiem. Mierzy jedynie 175 cm wzrostu. Natomiast ile ma lat? Urodził się w 1987 roku, więc jego wiek to 36 lat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Wrzosek (@polishzombiemma)

Bilans walk zawodowych

Ile zawodowych walk zaliczył uczestnik Fame MMA 19? Sportowiec z Bydgoszczy walczył 21-krotnie, z czego 14 razy zwyciężał, w tym 5 razy przez nokaut. Schodził z maty pokonany jedynie 7-krotnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ludwiczek. Kim jest nowy zawodnik gal freak fight mma?

Marcin Wrzosek. Rekord we Freak Fightach

Gala Fame MMA 19 nie będzie pierwszą tego typu imprezą dla Marcina Wrzoska. Bydgoszczanin wcześniej debiutował w Fame MMA podczas pojedynku z Don Kasjo. Odbył się on w formule bokserskiej, by zniwelować przewagę byłego zawodnika KSW. Don Kasjo zwyciężył poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Ponadto, podczas gali Fame 15 ponownie skrzyżował rękawice. Jego rywalem był raper Sarius, który miał bokserską przeszłość. Tym razem rękę w zwycięskim geście po walce podniósł Marcin Wrzosek, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Gołe pięści i kick-boxing

29 kwietnia 2022 roku podczas gali federacji Watore, stoczył pojedynek na gołe pięści z Vaso Bakočevićem. Wyszedł z niego zwycięsko. Natomiast 9 lipca 2022 roku miał stoczyć walkę z raperem, Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim na zasadach MMA. 4 lipca na drugiej konferencji promującą galę Prime 2: Kosmos przekazano informację, że pierwotny rywal Bydgoszczanina wypadł z karty walk, a w jego miejsce wskoczy Piotr Kałuski. Walka odbyła się w kick-boxingu na zasadach K-1, a zwyciężył ją w drugiej rundzie przez TKO Wrzosek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Wrzosek (@polishzombiemma)

Marcin Wrzosek – Fame MMA 19

Marcin Wrzosek wrócił do oktagonu podczas Fame MMA 17. Jednak z powodu kontuzji musiał poddać walkę z młodszym od siebie, byłym hokeistą, Piotrem Szeligą już w pierwszej rundzie. Walka na Fame MMA 19 ma być rewanżem za poprzednie starcie.

Marcin Wrzosek. Instagram, social media

Profil na Instagramie@polishzombiemma obserwuje prawie 200 000 osób. Zawodnik MMA wstawia na nim wiele zdjęć z przygotowań do walki, a  także prezentuje swoje życie prywatne. Ponadto wstawia wiele postów sponsorowanych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Piotr "Szeli" Szeliga. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top