Connect with us
Marek Horczyczak
Fot. polsatnews.pl

Telewizja

Marek Horczyczak – co wiadomo o prezenterze pogody w Polsacie?

Marek Horczyczak od wielu lat związany jest ze stacją Polsat. Co wiadomo na temat dziennikarza? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Marek Horczyczak?

Kim jest Marek Horczyczak? To dziennikarz radiowy i telewizyjny, znany głównie jako prezenter pogody.

Poza dziennikarstwem ma także inne pasje, a mianowicie sztuki walki i jest instruktorem dalekowschodnich sztuk walki ze specjalnością systemów wewnętrznych thai chi. Był reprezentantem Polski w tej dyscyplinie, a w 2003 roku uczestniczył w mistrzostwach świata w Makau.

Od ponad 20 lat prowadzi w Warszawie szkołę sztuk walki – Warszawskie Centrum Tai Chi „Chang Quan”.

Poza tym uwielbia także przebywanie w górach i jazdę na nartach. Góry odwiedza niemal każdego roku, a aktywny wypoczynek łączy ze spotkaniami ze znajomymi i smakowaniem kieliszka dobrego prosecco.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez tvpolsat.info (@tvpolsat.info)

Kariera

Marek Horczyczak dziennikarską karierę rozpoczął w 1994 roku i praktycznie od początku związany jest ze stacją Polsat. Dzięki znajomym dostał się do muzycznego programu „Gramy!”, mimo że nie miał przygotowania do pracy jako dziennikarz.

Od października 1994 został prezenterem pogody w Polsacie, a od 1997 pełnił funkcję szefa redakcji Pogody. Jako pierwszy wprowadził do pogody informacje o wpływie pogody na samopoczucie człowieka – biomet, informacje o temperaturze odczuwalnej oraz informacje o natężeniu promieniowania UV. Jak sam przyznał w wywiadzie z „Kropka TV” nie znosi określenia „pogodynek”. „To określenie trochę pogardliwe i z przymrużeniem oka” – wyznał.

Zajmował się głównie pogodą, ale w międzyczasie prowadził też inne programy, takie jak magazyn edukacyjny dla dzieci „Bractwo Białego Orła” czy program poświęcony sztukom walki – „Relaks z tai-chi” w Polsacie Zdrowie i Uroda. W trakcie wakacji był także współgospodarzem cyklu „Bezpieczne wakacje” emitowanego w soboty i niedziele w Polsacei i Polsacie News.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Pika - co wiemy o wschodzącej gwieździe TVP Sport?

Przez 3 lata współpracował także z radiem TOK FM, przygotowując autorskie prognozy pogody.

Był członkiem Climate Broadcasters Network Europe – organizacji zrzeszającej prezenterów pogody, meteorologów i emitentów powołanej przy Komisji Europejskiej. Aż pięciokrotnie nominowano go do nagrody Telekamery w kategorii Prezenter pogody (ostatni raz w 2017 roku), jednak jak dotąd nie udało mu się zdobyć tego wyróżnienia.

Znany jest ze swojego poczucia humoru, jest autorem wielu przysłów związanych z pogodą, których używa w programach.

Wiek, rodzina, dzieci

Marek Horczyczak ma 55 lat, urodził się 8 lipca 1966 roku w Warszawie.

Mimo długiej już kariery dziennikarskiej, o życiu prywatnym dziennikarza niewiele wiadomo. Pewne jest, że jest w szczęśliwym związku z żoną Lilianą. Nie jest tajemnicą, że jest także osobą bardzo religijną, w przeszłości angażując się w spotkania z młodzieżą o roli religii w życiu.

Niewiele wiadomo także na temat jego dzieci. Wiadomo, że ma córkę Martynę urodzoną w 1988 roku. W rozmowie z „Dziennikiem Polskim” wspominał emocje, które towarzyszyły mu podczas narodzin pierwszego dziecka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez tvpolsat.info (@tvpolsat.info)

Marek Horczyczak w mediach społecznościowych

Marek Horczyczak niestety nie prowadzi żadnych profili w mediach społecznościowych, z których można by go bliżej poznać. W jednym z wywiadów przyznał, że jest zaniepokojony kierunkiem, w którym podąża współczesny świat i być może chodziło mu także o media społecznościowe i ich wpływ na społeczeństwo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez tvpolsat.info (@tvpolsat.info)

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top