Connect with us
marek kalita
Fot. Instagram @marekkal

Kultura

Marek Kalita. Co wiadomo o znanym polskim aktorze?

Marek Kalita – co wiadomo o znanym aktorze filmowym i teatralnym, który zajmuje się także reżyserią? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Marek Kalita?

Kim jest Marek Kalita? To polski aktor filmowy i teatralny, który zasłynął z kilku znakomitych ról. Poza tym zajmuje się także reżyserią i scenografią teatralną.

Pochodzi z Bytomia, choć do liceum uczęszczał do Zabrza, a na studia przeprowadził się do Krakowa. W 1981 roku ukończył tamtejszą Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.

Obecnie związany jest z Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie. W przeszłości występował także dla widzów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatru STU w Krakowie, Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie czy Teatru Rozmaitości w Warszawie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Intruz (@marekkal)

Kariera aktorska w filmach i serialach

Aktor swoją karierę rozpoczynał w 1982 roku od roli w niezbyt znanym i cenionym filmie „Pajęczyna”. Z tamtego okresu warto wspomnieć jego rolę w „Sensacjach XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego, w których grał rolę Heinricha Himmlera.

Rozwój jego kariery aktorskiej przypadł już na XXI wiek, kiedy pojawił się też w popularnym serialu „M jak miłość”. Jedną ze swoich najlepszych ról zagrał jako jeden z głównych bohaterów, „Minister” w filmie „Boisko bezdomnych” z 2008 roku. Szerzej kojarzony jest także z roli doktora Ostrowskiego w serialu „Na Wspólnej”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Cezary Pazura - żony. Wszystkie związki małżeńskie znanego aktora

Mniej widoczne role zagrał natomiast w wielu „głośnych” filmach i serialach, takich jak „Drogówka”, „Wataha”, „Sęp”, „Konwój” czy też „Chce się żyć”. Dobrze oceniono jego grę także w filmie „Zaćma” z 2016 roku, gdzie wcielił się w rolę Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Sam film zebrał jednak bardzo słabe recenzje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Intruz (@marekkal)

Wiek, żona, rodzina, dzieci

Marek Kalita urodził się 1 października 1958 roku, ma więc 63 lata.

Aktor jest w dość głośnym związku małżeńskim. Jego życiową partnerką jest bowiem popularna aktorka Aleksandra Popławska, od której jest starszy aż o osiemnaście lat. Kobieta jest zdecydowanie bardziej znana od swojego męża, widzowie mogą ją kojarzyć przede wszystkim z filmów „Underdog” oraz „Kobiety mafii”, a także seriali „Belfer”, „Szadź”, a przede wszystkim „Wataha”. Poznali się w 2000 roku i bardzo szybko zrozumieli, że nie mogą bez siebie żyć.

Para ma jedno dziecko – córkę Antoninę, która urodziła się w 2006 roku. Antonina Kalita wystąpiła już w kilku produkcjach (m.in. serialu „Na dobre i na złe”), na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy pójdzie śladami rodziców.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Intruz (@marekkal)

To jednak nie jedyne dziecko Marka Kality. W 1983 roku na świat przyszła bowiem Natalia Kalita, której matką jest mało znana aktorka Ewa Sąsiadek. Kobieta poszła w ślady rodziców i obecnie jest aktorką w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Zaliczyła także kilka epizodów w serialach, m.in. „Drugiej szansie” czy „Na Wspólnej”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Narodowy Stary Teatr (@stary_teatr)

Marek Kalita w mediach społecznościowych

Marka Kalitę – wbrew informacjom, jakie znajdziecie w innych serwisach – możecie obserwować na Instagramie. Występuje tam jako @marekkal i zebrał ponad 2,2 tys. obserwujących. Aktor zamieszcza tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Intruz (@marekkal)

Oceń nasz artykuł!
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top