Connect with us
Maria Dejmek
Fot. Instagram @maria_dejmek

Kultura

Maria Dejmek. Co wiadomo o znanej aktorce?

Maria Dejmek to aktorka, którą znamy przede wszystkim z serialu „Barwy szczęścia”. Czym zajmuje się poza grą w serialu Telewizji Polskiej? Co wiadomo na temat jej życia prywatnego? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje.

Kim jest Maria Dejmek?

Kim jest Maria Dejmek? To aktorka, szerzej publiczności znana głównie z serialu „Barwy szczęścia”. Wybór zawodu aktorki był dla niej niejako naturalną koleją rzeczy, bowiem w jej rodzinie aktorstwem zajmowano się od dwóch pokoleń. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie aktorstwem, występując w przedstawieniach szkolnych.

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2012).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez maria dejmek (@maria_dejmek)

Kariera

Maria Dejmek jest aktorką telewizyjną i teatralną. Jeszcze w trakcie studiów w 2011 roku otrzymała nagrodę za rolę w spektaklu „Babel 2” na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Grała w Narodowym Teatrze Starym im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. W latach 2014-15 występowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Gościła także na deskach Teatru Imka w Warszawie i Teatru Nowego w Łodzi. Obecnie możemy ją oglądać w Teatrze Capitol, gdzie wciela się w rolę Lucy w spektaklu „Przekręt (nie)doskonały” oraz Jennifer w spektaklu „Kiedy kota nie ma”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Martyna Świderska. Kim jest żona piłkarza Karola Świderskiego?

W swoim dorobku artystycznym posiada udział w licznych serialach. Były to takie tytuły jak m.in. „Faceci do wzięcia”, „Komisarz Alex”, „Nad rozlewiskiem”, „Rodzinka.pl” czy „Brzydula”. W większości przypadków były to jednak role w pojedynczych odcinkach. Natomiast największą popularność przyniósł jej serial „Barwy szczęścia”. Od 2012 roku wciela się tam w postać Natalii Zwoleńskiej i jest to jedna z głównych bohaterek.

Oprócz tego zagrała w kilku filmach pełnometrażowych. Były to między innymi „Randka w ciemno”, „Plagi Breslau”, a także „Marek Edelman …i była miłość w Getcie”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

Wiek, rodzina, dzieci

Maria Dejmek rocznikowo ma 34 lata, urodziła się bowiem w 1988 roku.

Pochodzi z artystycznej rodziny. Jest córką aktorki i reżysera Ewy Taraszkiewicz-Dejmek oraz aktora i producenta Piotra Dejmka. Poza tym jest wnuczką aktorki Danuty Mniewskiej oraz reżysera teatralnego i aktora Kazimierza Dejmka,

Jej mężem jest Miłosz Jaroszek, właściciel studia dźwiękowego i zdjęciowego Hi5 Studios. Para ma jedno dziecko – syna Gustawa urodzonego w 2019 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Maria Dejmek w mediach społecznościowych

Aktorka Prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @maria_dejmek. Profil obecnie obserwuje 63,7 tys. osób. Dodaje sporo zdjęć z życia prywatnego, ale także zza kulis pracy.

Wyświetl ten post na Instagramie

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top