Connect with us
Mariusz Grabowski Gromda Tymex Boxing
fot. Instagram @grabek1

Sport

Mariusz Grabowski. Kim jest właściciel federacji Gromda i Tymex Boxing?

W polskim świecie sportów walki rozwinęła się nowa forma pojedynków. Mowa tu o starciach na gołe pięści, które kończą się dopiero w momencie nokautu jednego z walczących. Promotorem tego typu pojedynków jest Mariusz Grabowski, założyciel federacji Gromda. Co wiadomo o mężczyźnie?

Kim jest Mariusz Grabowski?

Walki na gołe pieści w formule bokserskiej, stały się fenomenem na całym świecie. W 2020 tego typu starciom szanse dało KSW, organizując próbną galę Genesis, która przy okazji była benefisem i pożegnaniem Marcina Różalskiego – legendy federacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Pomysł ewidentnie nie wypalił, ponieważ od 23 października 2020 roku nie było ani słowa o ewentualnej drugiej gali Genesis.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maciej Kawulski - co wiadomo o współzałożycielu polskiej federacji KSW?

W ten temat dużo bardziej zaangażował się Mariusz Grabowski. Jest on właścicielem federacji bokserskiej Tymex Boxing, której gwiazdą jest między innymi Ewa Brodnicka. To właśnie ona wejdzie do oktagonu z „Lil Masti” przy okazji zbliżającej się gali High League 1. Wspomniany Grabowski w 2020 roku założył ze znanym dziennikarzem Mateuszem Borkiem organizację Gromda, która zajmuje się niczym innym jak właśnie walkami na gołe pięści.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
High League 1. Co wiadomo o gali Malika Montany? [PPV, data, gdzie]

W krótkim czasie federacja przedsiębiorczego mężczyzny stała się jedną z najważniejszych organizacji sztuk walki w Polsce. Już 17 września 2021 roku odbędzie się siódma gala wciąż bardzo młodej federacji. Jej najważniejszym punktem będzie starcie Ukraińca Wasyla Hyłacza z Tomaszem Gromadzkim. Obaj panowie wygrali turniej na kolejno trzeciej i czwartej gali, a teraz staną naprzeciw siebie. Takim właśnie systemem „matchmakingu” posługuje się federacja Mariusza Grabowskiego.

Nie jedna, a dwie

Każdy kojarzy Mariusza Grabowskiego ze sportami walki, lecz tak naprawdę zanim się nimi zajął, posiadał zgoła inne główne źródło dochodu. Od wielu lat i po dziś dzień jest właścicielem firmy Tymex z mazowieckich Pionków. Jego biznes zajmuje się produkcją okien i drzwi, w czym – jak twierdzi sam właściciel – są najlepsi. Tak bowiem można wywnioskować z jednej z jego wypowiedzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mariusz Grabowski (@grabek1)

 

Oferowane przez nas towary to wyroby wysokiej jakości pod względem estetycznym i funkcjonalnym, odpowiadającym europejskim standardom. Trzon naszej oferty stanowi stolarka budowlana tj. okna PCV, rolety, drzwi, bramy. Logo firmy jest szeroko rozpoznawane zarówno przez przedstawicieli branży budowlanej, klientów hurtowych, jak i przez klientów indywidualnych – mówi Mariusz Grabowski.

Wpływowy mężczyzna postanowił wykorzystać prowadzenie dobrze prosperującej firmy i został włodarzem organizacji bokserskiej. Tymex Boxing Night powstała w 2013 roku i działa nieprzerwanie do tej pory. 24 września fani tej organizacji zobaczą galę Tymex Boxing Night 18. Podczas tego wydarzenia zawalczy Patryk Tokałczewski, który dotychczas występował na galach federacji Gromda. Federacji, która co ciekawe również jest prowadzona przez 49-latka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Weronika Walenciak. Kim jest piękna ring girl federacji KSW?

Postanowił on wykorzystać pandemię koronawirusa w 2020 roku to zainteresowania fanów sportów walki w Polsce nową formułą, którą są starcia bez rękawiczek ochronnych wypełnionych pianką. Ponadto pojedynki nie są rozstrzygane przez decyzję sędziowską, a jedynie jakąkolwiek niezdolność jednego z zawodników do walki. Sprawia to, że Gromda jest naprawdę krwawą i brutalną rozrywką. Pomysł zbiera jednak ogromne zainteresowanie, więc Mariusz Grabowski może go brać za sukces.

Warto dodać, że prezesem obu federacji jest 22-letni syn mężczyzny, Marcel Grabowski.

Szef Gromdy w życiu prywatnym – wiek, rodzina, samochód

Mariusz Grabowski urodził się w 1971 roku, obecnie ma więc 49 lat. Jest ojcem wspomnianego wcześniej Marcela Grabowskiego, prezesa Gromdy. Ciężko jednak znaleźć jakiekolwiek informacje na temat partnerki pana Mariusza, ponieważ mężczyzna takowymi informacjami się nie chwali.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mariusz Grabowski (@grabek1)

 

Można zakładać, że szef Gromdy posiada auto kategorii premium. Pod koniec 2019 roku jeździł jeszcze sedanem Audi. Później nie wrzucał już tego typu zdjęć i materiałów. Wiadomo jednak, że Grabowski ma słabość do motocykli Harleya Davidsona.

Mariusz Grabowski w mediach społecznościowych

Mariusz Grabowski lubi udzielać się na portalach internetowych. Jego Twitter jest pełen treści związanej z jego federacjami. Śledzi go tam prawie pięć tysięcy osób, co jest całkiem pokaźną liczbą. Jego grono obserwujących jest jednak zdecydowanie większe na Instagramie, gdzie mężczyzna występuje jako @grabek1. Ma on tam dziesiątki postów ze swojego życia publicznego oraz prywatnego. Obserwuje go tam ponad dziesięć tysięcy użytkowników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mariusz Grabowski (@grabek1)

4.3/5 (liczba głosów: 43)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top