Connect with us
Marta Chodorowska
Fot. Instagram @marta.chodorowska.official

Kultura

Marta Chodorowska. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Marta Chodorowska to aktorka telewizyjna i teatralna, która zasłynęła przede wszystkim jedną z głównych ról w serialu „Ranczo”. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Marta Chodorowska?

Kim jest Marta Chodorowska? To aktorka teatralna i filmowa, którą można kojarzyć głównie dzięki roli w serialu „Ranczo”. O zawodzie aktorki marzyła od najmłodszych lat. Na wymarzony kierunek udało się jej dostać za drugim razem. W 2005 roku ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Aktorka zdradza, że poza aktorstwem, jej wielką pasją są podróże i gotowanie. To właśnie tym zajęciom poświęca się przez większość swojego wolnego czasu.

Kariera

Marta Chodorowska jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Powiedz to, Gabi” (2003), gdzie zagrała główną rolę.

Pod koniec studiów wzięła udział w castingu do serialu „Ranczo”, na który zaproszenie otrzymała od samego reżysera, Wojciecha Adamczyka. Na początku sceptycznie podchodziła do udziału w serialu komediowym. Ostatecznie jednak okazało się, że sprawdziła się świetnie i otrzymała rolę Klaudii Kozioł, córki wójta (w tej roli Cezary Żak).

Produkcja na ekranach gościła przez dziesięć lat i mimo, że Marta Chodorowska wystąpiła w wielu innych serialach i filmach, ludzie wciąż pamiętają ją właśnie z „Rancza”, o czym aktorka mówiła sama niejednokrotnie w wywiadach. „Ten serial był na tyle popularny, że dał mi nazwisko i rozpoznawalność, ale bywa też i przekleństwem, ponieważ cały czas jestem uważana za aktorkę komediową i jestem zdziwiona, kiedy dostaję inne role” – mówiła w wywiadzie dla „Plejady”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Młynarska. Co wiadomo o polskiej dziennikarce i felietonistce?

Seriale, w których mogliśmy ją oglądać to m.in. „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, „Magda M.”, „Kryminalni”, „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz” czy „Na dobre i na złe”. Trzeba jednak przyznać, że w większości przypadków były to role w pojedynczych odcinkach. Od 2022 występuje w „M jak miłość”.

Grała też w filmach: „7 uczuć”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Ranczo Wilkołyje”, „0_1_0” i krótkometrażowym „Emilka Płacze”, za który w 2007 roku otrzymała nagrodę Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego) w kategorii najlepsza aktorka.

Poza tym występuje na deskach teatrów, w przeszłości grała w Teatrze Narodowym, a obecnie występuje w Teatrze Capitol i Teatrze Kamienica.

Od 2021 roku współprowadzi program dla dzieci emitowany w TVP ABC, dotyczący dobrych nawyków żywieniowych „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”.

Wiek, rodzina, dzieci

Marta Chodorowska ma 40 lat, urodziła się 1 listopada 1981 roku w Sztumie, niewielkim mieście położonym w województwie pomorskim.

Aktorka dba o swoją prywatność, dlatego próżno szukać informacji na temat jej rodziny.

Wiadomo, że kilka lat temu wzięła ślub ze swoim partnerem, z którym znają się jeszcze z czasów nastoletnich. Jest on właścicielem dużej agencji reklamowej.

Mają syna Władysława urodzonego w 2014 roku.

Marta Chodorowska w mediach społecznościowych

Aktorka Prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @marta.chodorowska.official, a profil na ten moment obserwuje 28,5 tys. osób. Jest tam dość aktywna, dodaje zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego. Fani mogą także znaleźć jej stronę na Facebooku, która jak dotąd zebrała niespełna 7200 polubień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Victoria Nekrasova (@portraitpersona)

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top