Connect with us
żona Dawida Kubackiego
Fot. Instagram @_marta_ku_

Sport

Żona Dawida Kubackiego – kim jest Marta Kubacka?

Dawid Kubacki należy do czołowych polskich skoczków narciarskich. W karierze wspiera go żona. Co wiadomo na jej temat? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest żona Dawida Kubackiego?

Dawid Kubacki startuje w zawodach Pucharu Świata od wielu lat, jednak to dopiero 2019 okazał się przełomowy dla jego sportowej kariery, w której wspiera go żona Marta Kubacka. Polak zdobył mistrzostwo świata na normalnej skoczni w Seefeld, a pod koniec roku zdetronizował Kamila Stocha na pozycji najlepszego polskiego skoczka. Kubacki wygrał bowiem legendarny Turniej Czterech Skoczni jako trzeci Polak w historii – po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Michala Doležala - kim jest Lucie Doležalova?

Tak naprawdę o żonie Dawida Kubackiego nie wiemy zbyt wiele. Nie należy ona do osób zbyt medialnych, sama przyznaje, że nie lubi szumu medialnego wokół siebie. Szerzej publiczności dała się poznać w 2020 roku, kiedy pojawiła się na gali „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Odbierała tam nagrodę za 5. miejsce zdobyte przez Kubackiego w plebiscycie na najlepszego polskiego sportowca 2019 roku. Miało to przełożenie na rozbudzenie ciekawości kibiców – w krótkim czasie jej prywatny profil na Instagramie zyskał kilka tysięcy obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Kariera Marty Kubackiej

Marta Kubacka z domu Majcher także zajmowała się sportem. Uprawiała szermierkę w klubie Pałac Katowice, z którego to miasta pochodzi. Znalazła się w kadrze Polski i występowała w mistrzostwach Europy, czy na Pucharach Świata, jednak nie osiągnęła tam większych sukcesów. 16-letnią karierę przerwała jej kontuzja.

Żona skoczka ma za sobą też karierę zawodową poza sportem. Pracowała na stanowisku m.in. department managera w Reserved i kasjera w Cinema City Poland. Pracowała też w sklepie z odzieżą i gadżetami Kamila Stocha, do którego zamierza wrócić po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Od października 2021 pracuje jako przedstawiciel handlowy formy Vorwerk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Wiek, związek, dzieci

Marta Kubacka ma 31 lat.

Marta i Dawid Kubaccy są razem od 2013 roku. Poznali się na studiach – oboje studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Zaręczyli się w sierpniu 2018 roku. Skoczek poprosił ukochaną o rękę podczas podróży do Egiptu. Ślub odbył się 1. maja 2019 r. się w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego.

Para ma córkę Zuzannę (ur. 2020). Niestety Kubacki nie mógł być przy porodzie, bo dziecko urodziło się w trakcie pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni Oberstdorfie. Natomiast towarzyszące mu osoby… zachowały w tajemnicy narodziny, aby Kubacki mógł skupić się na konkursie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Marta Kubacka w mediach społecznościowych

Żona Dawida Kubackiego prowadzi dwa profile na Instagramie. Pierwszy z nich pod nazwą @ _marta_ku_ obserwuje już ponad 25 tys. osób. Postów nie dodaje jednak zbyt często, ale można zauważyć, że w ostatnim czasie skupia się głównie na wychowywaniu córki.

Ma też niedawno założony profil związany z jej pracą przedstawiciela Thermomixa. Dzieli się tam przepisami możliwymi do wykonania w tym urządzeniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

 

4.8/5 (liczba głosów: 12)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top