Connect with us
Marta Manowska
Fot. Instagram @martamanowska

Telewizja

Marta Manowska. Kim jest prowadząca „Rolnik szuka żony”?

Kim jest prowadząca programu „Rolnik szuka żony”, Marta Manowska? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Marta Manowska?

Kim jest Marta Manowska, znana głównie jako prowadząca program TVP „Rolnik szuka żony”? To dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Dziennikarstwa uczyła się na Instytucie Politologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Poza tym studiowała też w hiszpańskim Universidad de Valladolid historię sztuki oraz ukończyła warsztaty aktorskie w PWST oraz Teatrze Starym w Krakowie.

Kariera dziennikarska

Marta Manowska karierę rozpoczynała jako dziennikarka w Programie III Polskiego Radia. Była także redaktorką „Dziennika Zachodniego”.

Pracowała w redakcji programów rozrywkowych w agencji reklamowej. Znane programy przy których pracowała to m.in. „Bitwa na głosy”, „Lubię to!” czy „Ugotowani”. Prawdziwą rozpoznawalność i popularność przyniósł jej program TVP1 „Rolnik szuka żony”. Jest w nim prowadzącą nieprzerwanie od 2014 roku. Poza tym jest gospodynią reality show „Sanatorium miłości” i „Kobiety w drodze”, a od 2022 roku prowadzi podróżniczy program „Korona Gór Polski”. Prowadziła też inne programy Telewizji Polskiej – „The Voice Senior” i „Ośmiu wspaniałych”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mateusz Michniewicz. Kim jest syn trenera reprezentacji Polski?

Dziennikarka pasjonuje się także aktorstwem. Współpracowała z teatrem Imka i Capitol, ma na koncie też kilka epizodycznych ról – w serialu „Hotel 52” i filmach krótkometrażowych „Dziadek”, „How Culture Works?” i „Co mówią lekarze”.

Jest autorką książek „Nacjonalizm w Hiszpanii. Katalonia i Kraj Basków. Dwie drogi do niepodległości”, „Bytomianie. Ich życie i miasto” oraz „Rolnik szuka żony”, która jest zbiorem wywiadów z uczestnikami programu.

W 2014 roku otrzymała nagrodę Wiktora w kategorii Odkrycie Roku, rok później nagrodę Plejada TOP TEN 2015 w kategorii Debiut Roku. Czterokrotnie w latach 2017-2020 otrzymywała Telekamerę w kategorii Osobowość Telewizyjna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MARTA 🔺 MANOWSKA (@martamanowska)

 

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Marta Manowska? Dziennikarka urodziła się 31 marca 1984 roku w Siemianowicach Śląskich, ma zatem 38 lat. Ma dwie młodsze siostry.

Dziennikarka raczej nie dzieli się faktami dotyczącymi jej prywatnego życia, dlatego trudno stwierdzić, czy jest obecnie z kimś związana. Wprawdzie media prześcigają się się w wysuwaniem wniosków na podstawie zdjęć zrobionych przez paparazzich, ale sama zainteresowana nigdy nie wypowiedziała się na ten temat.

Łączono ją już choćby z Rafałem Brzozowskim, z którym współprowadziła program “The Voice Senior”, czy Rafałem Bodzianym, bratem uczestnika programu „Rolnik szuka żony”. Jednak plotki te zostały szybko zdementowane. Kobieta nie ma dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MARTA 🔺 MANOWSKA (@martamanowska)

Marta Manowska w mediach społecznościowych

Dziennikarkę znajdziemy na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @martamanowska, a jej profil śledzi 209 tys. obserwujących. Zamieszcza tam głównie prywatne fotografie. Poza tym ma fanpage na Facebooku, na której jak dotąd zebrała 54 tys. fanów.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top