Connect with us
mateusz michniewicz
Fot. Twitter @MatiMichniewicz

Sport

Mateusz Michniewicz. Kim jest syn trenera reprezentacji Polski?

Kim jest Mateusz Michniewicz, syn trenera reprezentacji Polski? W tym newsie znajdziecie wszystkie informacje o jego życiu zawodowym i prywatnym.

Kim jest Mateusz Michniewicz?

Kim jest Mateusz Michniewicz? Mężczyzna budzi zainteresowanie ze względu na fakt, że jest synem Czesława Michniewicza, trenera reprezentacji Polski.

Obecnie jest trenerem piłkarskim, a w przeszłości był także zawodnikiem. Oba aspekty omawiamy dokładnie nieco niżej w tym tekście.

W rozmowie z weszlo.com mężczyzna zdradził, że obecnie studiuje dziennie, ale nieznane są szczegóły. Najprawdopodobniej chodzi jednak o Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Poza piłką nożną jednym z jego zainteresowań z pewnością są walki celebrytów na galach MMA – tzw. freak fighty. Michniewicz regularnie komentuje wpisy na Twitterze oraz bywa na galach federacji jak np. Fame MMA.

Wraz z młodym dziennikarzem Tomaszem Chabiniakiem nagrywa także podcasty o piłce nożnej pod nazwą „Chabiniak i Michniewicz”. Można ich posłuchać między innymi na YouTube.

Kariera w sporcie

Podobnie jak swój ojciec, Mateusz Michniewicz był bramkarzem, ale nie zrobił poważnej kariery piłkarskiej. Występował bowiem w juniorskich zespołach Arki Gdynia i Cracovii, po czym przerwał piłkarską karierę.

Sam przyznał, że grając jako bramkarz mógłby tułać się po 3- i 4-ligowych klubach, ale było to dla niego bez sensu. Sam ojciec doradził mu, że w trenerce może osiągnąć więcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Czesława Michniewicza. Kim jest Grażyna Rzewuska?

Młody Michniewicz poszedł więc śladami selekcjonera i został trenerem piłkarskim. Sam trener reprezentacji Polski wskazał, że jego syn ma czasem ciekawe uwagi co do taktyki czy też, że dużo widzi, ale czeka go sporo pracy. Niedawno ukończył kurs na trenera z licencją UEFA B.

Po trzynastu latach spędzonych w Arce Gdynia jako piłkarz i dwóch jako trener drużyn młodzieżowych, odszedł do Raduni Steżyca. Tam także trenuje zespół młodzieżowy, ale jest pierwszym trenerem juniorów, a nie tylko jednym ze szkoleniowców młodzieży. Radunia to klub z małego miasta na Kaszubach, którego seniorzy grają w II lidze.

Wiek, dziewczyna, rodzina, dzieci

Mateusz Michniewicz urodził się w styczniu 2001 roku, ma więc 21 lat. Ma brata Jakuba, który jest od niego dwa lata młodszy.

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo. W związku z tym nie mamy informacji, czy jest obecnie w związku. Z pewnością nie ma jednak dzieci.

Mateusz Michniewicz w mediach społecznościowych

Syn Czesława Michniewicza jest przede wszystkim obecny na Twitterze, gdzie jako @MatiMichniewicz zebrał ponad 28 tysięcy obserwujących. Regularnie zamieszcza posty oraz komentarze, głównie na temat piłki nożnej oraz freak fight MMA.

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top