Connect with us
mąż igi baumgart-witan
Fot. Instagram @iga.co.smiga

Sport

Andrzej Witan – kim jest mąż biegaczki Igi Baumgart-Witan?

Kim jest mąż utytułowanej polskiej biegaczki na 400 metrów, Igi Baumgart-Witan? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Andrzeju Witanie.

Kim jest mąż Igi Baumgart-Witan?

Kim jest mąż Igi Baumgart-Witan, polskiej biegaczki na 400 metrów? To Andrzej Witan, który także jest związany ze sportem. Jest bowiem cały czas aktywnym piłkarzem, który obecnie występuje w zespole II-ligowej (trzeci poziom rozgrywek) Olimpii Elbląg.

Mężczyzna urodził się w Węgrowie, małej miejscowości niedaleko Warszawy.

Jak się poznali? Ślub Igi Baumgart i Andrzeja Witana

Para poznała się podczas studiów na niepublicznej Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy w 2009 roku. „Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, to przez ciało przeleciał jakby prąd elektryczny. Trafiło mnie od pierwszego wejrzenia. Wystarczyło, że popatrzyliśmy sobie w oczy, uśmiechnęliśmy się do siebie i od razu zapragnąłem ją poznać” – powiedział Witan w rozmowie z salon24.pl.

Oznacza to, że są ze sobą związani już ponad dekadę. To warte podkreślenia, bowiem oboje są sportowcami, a zwłaszcza biegaczka często przebywa na zagranicznych obozach i zawodach, co powoduje długie rozłąki od partnera.

Andrzej Witan występował wówczas w barwach bydgoskiego Zawiszy, a Iga Baumgart była zawodniczką sekcji lekkoatletycznej Budowalnego Klubu Sportowego Bydgoszcz. Poza uczelnią para widywała się także od czasu do czasu na stadionie Zawiszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksander Matusiński. Kim jest twórca legendarnych "Aniołków"?

Żona jest zdecydowanie sławniejsza i nie ma co z tym polemizować. Oboje gramy do jednej bramki. To, co każde z nas osiąga indywidualnie, później przełoży się na nasz wspólny sukces. Motywujemy się nawzajem. Musimy sobie pomagać, a nie ze sobą rywalizować” – przyznał Witan w wywiadzie z bytoviabytow.pl.

Para wzięła ślub po ośmiu latach znajomości – w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 2017 roku. Uroczystość ślubna odbyła się w Bazylice Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie (rodzinnej miejscowości lekkoatletki), natomiast wesele miało już miejsce w Bydgoszczy. Data ślubu została podyktowana oczywiście karierami sportowymi obojga i trudnością ze zgraniem innego terminu. Na weselu nie zabrakło wielu znakomitych gości z utytułowanymi lekkoatletkami na czele – Sofią Ennaoui, Justyną Święty-Ersetic czy Małgorzatą Hołub-Kowalik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Iga Baumgart-Witan (@iga.co.smiga)

Kariera Andrzeja Witana

Trzeba jasno ocenić, że Andrzej Witan nigdy nie był piłkarzem z najwyższej półki. Jego kariera bramkarza to głównie mecze w I lidze, która jest drugim poziomem rozgrywkowym w Polsce (najlepsza jest oczywiście Ekstraklasa).

W Ekstraklasie Witan jednak także występował – w latach 2013-2016 rozegrał łącznie 17 meczów dla dwóch klubów: Zawiszy Bydgoszcz oraz Bruk-Betu Termalicy Nieciecza. W obu zespołach nie był jednak podstawowym bramkarzem, o czym świadczy chociażby liczba meczów rozegranych przez cztery lata.

Poza wymienionymi wyżej zespołami – które zresztą są zdecydowanie najważniejsze w karierze bramkarza – występował także w kilku innych zespołach. Warto wspomnieć tutaj Wisłę Puławy, Bytovię Bytów czy Chojniczankę Chojnice.

W swojej karierze rozegrał także jeden mecz dla reprezentacji Polski do lat 18.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Baumgart-Witan (@iga.co.smiga)

Wiek, rodzina

Andrzej Witan urodził się w lutym 1990 roku, ma więc 32 lata. Tym samym jest o rok młodszy od wybranki swojego serca.

Para dotąd nie doczekała się dzieci, ale to nie może dziwić przede wszystkim w związku z karierą biegaczki. Mają natomiast psa, o którym możecie przeczytać niżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Andrzej Witan (@_andwit_)

Mąż Igi Baumgart-Witan w mediach społecznościowych

Życie Andrzeja Witana można obserwować na Instagramie, choć być może jest to nadużycie. Jako @_andwit_ zamieścił bowiem dotąd tylko jedno zdjęcie – i to z żoną. Póki co obserwuje go nieco ponad 300 osób. Zdjęcia z mężem dość regularnie zamieszcza biegaczka, więc warto dołączyć także do obserwujących jej profil na Intagramie – @iga.co.smiga.

Co ciekawe, para wspólnie prowadzi także na Instagramie… profil swojego psa, mopsa. Konto @carlos.the.pug_ obserwuje dotąd blisko 350 osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Carlos Wita (@carlos.the.pug_)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top