Connect with us
mąż igi baumgart-witan
Fot. Instagram @iga.co.smiga

Sport

Andrzej Witan – kim jest mąż biegaczki Igi Baumgart-Witan?

Kim jest mąż utytułowanej polskiej biegaczki na 400 metrów, Igi Baumgart-Witan? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Andrzeju Witanie.

Kim jest mąż Igi Baumgart-Witan?

Kim jest mąż Igi Baumgart-Witan, polskiej biegaczki na 400 metrów? To Andrzej Witan, który także jest związany ze sportem. Jest bowiem cały czas aktywnym piłkarzem, który obecnie występuje w zespole II-ligowej (trzeci poziom rozgrywek) Olimpii Elbląg.

Mężczyzna urodził się w Węgrowie, małej miejscowości niedaleko Warszawy.

Jak się poznali? Ślub Igi Baumgart i Andrzeja Witana

Para poznała się podczas studiów na niepublicznej Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy w 2009 roku. „Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, to przez ciało przeleciał jakby prąd elektryczny. Trafiło mnie od pierwszego wejrzenia. Wystarczyło, że popatrzyliśmy sobie w oczy, uśmiechnęliśmy się do siebie i od razu zapragnąłem ją poznać” – powiedział Witan w rozmowie z salon24.pl.

Oznacza to, że są ze sobą związani już ponad dekadę. To warte podkreślenia, bowiem oboje są sportowcami, a zwłaszcza biegaczka często przebywa na zagranicznych obozach i zawodach, co powoduje długie rozłąki od partnera.

Andrzej Witan występował wówczas w barwach bydgoskiego Zawiszy, a Iga Baumgart była zawodniczką sekcji lekkoatletycznej Budowalnego Klubu Sportowego Bydgoszcz. Poza uczelnią para widywała się także od czasu do czasu na stadionie Zawiszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksander Matusiński - co wiadomo o twórcy legendarnych "Aniołków"?

Żona jest zdecydowanie sławniejsza i nie ma co z tym polemizować. Oboje gramy do jednej bramki. To, co każde z nas osiąga indywidualnie, później przełoży się na nasz wspólny sukces. Motywujemy się nawzajem. Musimy sobie pomagać, a nie ze sobą rywalizować” – przyznał Witan w wywiadzie z bytoviabytow.pl.

Para wzięła ślub po ośmiu latach znajomości – w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 2017 roku. Uroczystość ślubna odbyła się w Bazylice Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie (rodzinnej miejscowości lekkoatletki), natomiast wesele miało już miejsce w Bydgoszczy. Data ślubu została podyktowana oczywiście karierami sportowymi obojga i trudnością ze zgraniem innego terminu. Na weselu nie zabrakło wielu znakomitych gości z utytułowanymi lekkoatletkami na czele – Sofią Ennaoui, Justyną Święty-Ersetic czy Małgorzatą Hołub-Kowalik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Iga Baumgart-Witan (@iga.co.smiga)

Kariera Andrzeja Witana

Trzeba jasno ocenić, że Andrzej Witan nigdy nie był piłkarzem z najwyższej półki. Jego kariera bramkarza to głównie mecze w I lidze, która jest drugim poziomem rozgrywkowym w Polsce (najlepsza jest oczywiście Ekstraklasa).

W Ekstraklasie Witan jednak także występował – w latach 2013-2016 rozegrał łącznie 17 meczów dla dwóch klubów: Zawiszy Bydgoszcz oraz Bruk-Betu Termalicy Nieciecza. W obu zespołach nie był jednak podstawowym bramkarzem, o czym świadczy chociażby liczba meczów rozegranych przez cztery lata.

Poza wymienionymi wyżej zespołami – które zresztą są zdecydowanie najważniejsze w karierze bramkarza – występował także w kilku innych zespołach. Warto wspomnieć tutaj Wisłę Puławy, Bytovię Bytów czy Chojniczankę Chojnice.

W swojej karierze rozegrał także jeden mecz dla reprezentacji Polski do lat 18.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Baumgart-Witan (@iga.co.smiga)

Wiek, rodzina

Andrzej Witan urodził się w lutym 1990 roku, ma więc 32 lata. Tym samym jest o rok młodszy od wybranki swojego serca.

Para dotąd nie doczekała się dzieci, ale to nie może dziwić przede wszystkim w związku z karierą biegaczki. Mają natomiast psa, o którym możecie przeczytać niżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Andrzej Witan (@_andwit_)

Mąż Igi Baumgart-Witan w mediach społecznościowych

Życie Andrzeja Witana można obserwować na Instagramie, choć być może jest to nadużycie. Jako @_andwit_ zamieścił bowiem dotąd tylko jedno zdjęcie – i to z żoną. Póki co obserwuje go nieco ponad 300 osób. Zdjęcia z mężem dość regularnie zamieszcza biegaczka, więc warto dołączyć także do obserwujących jej profil na Intagramie – @iga.co.smiga.

Co ciekawe, para wspólnie prowadzi także na Instagramie… profil swojego psa, mopsa. Konto @carlos.the.pug_ obserwuje dotąd blisko 350 osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Carlos Wita (@carlos.the.pug_)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top