Connect with us
menu fifa 23 ps4 zacinanie się

Gry

Menu FIFA 23 zacina się na PS4. Sprawdzone sposoby na rozwiązanie problemu

Zacinanie się menu FIFY 23 podczas gry na PS4 to bardzo powszechne zjawisko. W tym newsie przedstawiamy, jak można spróbować pozbyć się tego uciążliwego problemu, którego powodów może być co najmniej kilka.

Menu FIFA 23 się zacina. Co robić?

Zacznijmy od tego, jak wygląda problem. Chodzi o zacinanie się znane również jako zamulanie menu gry FIFA 23. Warto już na wstępie zauważyć, że sama rozgrywka meczowa działa w większości przypadków bez zarzutów, chodzi o samo menu.

Nie ma też znaczenia, czy chodzi o tryb kariery czy FIFA Ultimate Team. Objawia się to głównie przy przechodzeniu przez kolejne ekrany, które trwa niezwykle długo. I tak np. włączanie składu własnego zespołu w trybie FUT trwa niemal całą wieczność, a przechodzenie pomiędzy wyzwaniami w tym samym trybie to prawdziwa droga przez mękę.

Wielu użytkowników skarży się także, że problem doprowadza wręcz do wyłączania się danego trybu. Piszą, że przy przechodzeniu z jednego menu do drugiego włącza się ikona ładowania w kształcie boiska, a po bardzo długim myśleniu następuje rozłączenie z Internetem, a tym samym danym trybem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Dlaczego ten problem występuje?

Jakie są ograniczenia konsoli PS4, to wie każdy. W FIFIE 23 (podobnie jak w FIFA 22) nie można na niej używać Technologii HyperMotion, która dostępna jest jedynie na PS5. Wielu graczom jednak to nie przeszkadza, bowiem kupili swoją konsolę PS4 stosunkowo niedawno albo po prostu nie stać ich na wydawanie ponad trzech tysięcy złotych na nową zabawkę.

Dlaczego o tym piszemy? Dziwnym trafem jakiekolwiek problemy z menu w FIFIE pojawiły się właśnie od edycji FIFA 22, podczas gdy wcześniej ich nie było. Jasno sugeruje to, że drobne problemy mają zniechęcić graczy do korzystania ze starszej już konsoli i kupno nowej, znacznie droższej generacji. Widać to chociażby po fakcie, że pomimo zacinania się menu sama rozgrywka meczowa pozostaje bez zarzutu. Przycinanie się meczów byłoby bowiem sporym skandalem, biorąc pod uwagę, że nadal wielu graczy korzysta z PS4.

Jak naprawić zacinanie się menu FIFA 23 na PS4?

Potencjalnych rozwiązań na złagodzenie całej sytuacji jest co najmniej kilka. Absolutną podstawą jest sprawdzenie przez was, czy macie zaktualizowane oprogramowanie od konsoli do najnowszej wersji. PS4 często sama tego wymaga nie pozwalając grać w gry, ale niektórzy z uporem maniaka odmawiają, co może być potem źródłem problemów.

Drugą podstawową sprawą do sprawdzenia jest połączenie internetowe. Oczywiste jest, że coraz nowsze gry pobierają coraz więcej danych, więc potrzebują coraz szybszych połączeń internetowych. Jeśli więc korzystacie z Internetu radiowego albo Neostrady w mniej zaludnionych miejscach, ich prędkość po wi-fi może nie być wystarczająca i konieczne jest podłączenie się bezpośrednio przez kabel.

W przypadku szybkiego i stabilnego połączenia internetowego, radzimy wam sprawdzić kilka ustawień. Przede wszystkim to zmiana protokołu telekomunikacyjnego w waszym routerze z IPv6 na IPv4. Okazuje się, że w niektórych przypadkach ta drobna zmiana pozwoliła na wyeliminowanie lagów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Lech Poznań w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali piłkarze "Kolejorza"?

Możecie także wyczyścić zachowane dane na konsoli – tzw. pamięć podręczną. Okazuje się, że wbudowane cache powoduje przeciążenia, a tym samym opóźnienie reakcji w menu.

Jeśli jesteście zupełnie nowymi graczami na PlayStation4, musicie pamiętać też o jednej bardzo ważnej rzeczy. Urządzenie – zwłaszcza korzystając z płyty – bardzo szybko się nagrzewa. Do tego stopnia, że ładnie wygląda położone na dolnej półce szafki rtv, ale tak naprawdę korzystając z niego bez dostępu do sporej ilości chłodnego powietrza ryzykujecie zacinaniem się gier i… pożarem. Konsola bardzo szybko się nagrzewa i traci swoje właściwości. Korzystając z PS4 warto wyjąć konsolę na górę szafki, aby miała ona swobodny dostęp do powietrza. To samo tyczy się obłożenia jej ciuchami czy innymi przedmiotami.

Kiedy rozwiązanie problemu?

Jeśli wykonaliście wszystkie powyższe kroki i nie pomogło… to nie nasza wina. Problem jest głębszy i EA Sports doskonale o tym wie, ale chyba niespecjalnie chce coś z tym zrobić. Biorąc pod uwagę, jak gigantyczna jest to spółka i ilu pracowników zatrudnia, mogliby oni rozwiązać ten problem.

Tymczasem występuje on od października 2021 roku, kiedy pojawił się w FIFIE 22 i nie został naprawiony nawet przy wypuszczeniu na rynek kolejnej edycji gry. Trochę to niepoważne ze strony takiego giganta, dla którego jak widać liczą się tylko wyłącznie zyski. Oczywiście należy wierzyć, że właściwa aktualizacja wyeliminuje ten problem, ale jest to mało prawdopodobne.

5/5 (liczba głosów: 7)
1 Comment

1 komentarz

 1. Adam

  17 lutego 2023 at 12:18

  U nas zacinało 2 mce nie dało się porządnie pograć,
  szukaliśmy przyczyny wszedzie (sprzęt,ruter)
  nic nie pomagało przetestowaliśmy innego dostawcę internetu
  i co pomogło od razu :https://opiniuj24.com/opinie/AirMAX-Internet-Opinie
  Jak ktoś ma podobny problem i jest w zasięgu warto sprawdzic
  Pzdro

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top