Connect with us
mężczyzna w ciąży

Ciekawostki

Mężczyzna w ciąży. Ta historia nie miała prawa się wydarzyć, a jednak

Mężczyzna nie może być w ciąży i urodzić dziecka? Bzdura! Potwierdza to przykład 30-letniego Wyleya Simpsona, który od blisko trzech lat może cieszyć się poczętym przez siebie dzieckiem. Jak to możliwe?

Mężczyzna w ciąży? Tak, w Stanach Zjednoczonych

Mężczyzna w ciąży? Sytuacja teoretycznie wydaje się niemożliwa, ale w praktyce jest możliwa. Ba, są takie potwierdzone przypadki. Dziś skupimy się na 30-letnim Wyleyu Simpsonie mieszkającym w Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

Mężczyzna od dziewięciu lat przechodzi proces zmiany płci z kobiety na mężczyznę. Wyley urodził się jako dziewczynka, ale za życia odkrył, że wewnętrznie czuje się mężczyzną. Od 21 roku życia przeszedł kilka operacji, podczas których usunięto mu na przykład piersi. W związku z tym rzecz jasna nie będzie mógł karmić piersią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jakie jest najstarsze miasto w Polsce? Miejscowości z najdłuższą historią

Mężczyzna urodził w 2019 roku syna. I to pomimo tego, że lekarze zapewniali go, że nie może zajść w ciążę. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że mężczyzna w trakcie zmiany płci podczas dziewięciu miesięcy ciąży był wyszydzany oraz był obiektem kpin nie tylko w swojej okolicy, ale w całych Stanach Zjednoczonych. Sprawa bowiem szybko stała się popularna.

Od 2012 roku Simspon brał silne męskie hormony i przed ciążą miał zamiar usunąć genitalia – tzn. usunąć pochwę i ukształtować penisa. Lekarze zapewniali go, że nie może zająć w ciążę, ponieważ od dawna nie miesiączkował. Z tego też powodu mężczyzna zwlekał z kolejnymi krokami swojej przemiany. Tym razem medycy jednak mocno się pomylili.

Mężczyzna we wrześniu 2018 roku urodził syna Rowana, który ma teraz trzy lata i ma dwóch biologicznych ojców. Sam poród był dla Wyleya totalnie niezapomnianym przeżyciem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez My First Chapter (@originsofavi)

Historia nie do zapomnienia

Dziecko Wyleya Simpsona urodziło się ze związku z długoletnim partnerem transseksualisty, Stephenem. Mężczyzna urodził zdrowego, około trzy i pół kilogramowego chłopca. Poród przyniósł mu oczywiście wiele radości, ale i wiele naprawdę trudnych chwil.

„To było piękne uczucie być godnym noszenia Rowana w brzuchu, czuć jak mnie kopie i iść z nim na USG. Dla mnie jako osoby było to jednak coś, za co byłem wyszydzany i z pewnością nie chce tego powtórzyć” – powiedział Simpson amerykańskim mediom jasno zaznaczając, że nie będzie chciał kolejnego dziecka.

„Cieszę się jednak, że przeszedłem przez coś tak wspaniałego i naturalnego jak narodziny własnego dziecka. To zdecydowanie pomogło naszemu związkowi. Stephen i ja jesteśmy teraz jeszcze bliżej” – dodał transseksualista.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez queer.de (@queer.de)

4.1/5 (liczba głosów: 21)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top