Connect with us
Michał Kempa
Fot. Instagram @pankempa

Telewizja

Michał Kempa. Kim jest prowadzący program „Mam talent”?

Program „Mam Talent” powrócił po dwóch latach przerwy do ramówki TVN-u w zmienionym składzie. W roli prowadzącego obok Marcina Prokopa zamiast Szymona Hołowni pojawił się Marcin Kempa. Co o nim wiemy? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Michał Kempa?

Michał Kempa to komik, stand-uper, prezenter i dziennikarz telewizyjny.

W 2012 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, ale nigdy nie podążył tą ścieżką kariery. Jest też absolwentem iO Theater w Chicago oraz nowojorskiego Manhattan Comedy School.

Kariera

Karierę komika rozpoczął w 2010 roku od zwycięstwa w programie „Stand up. Zabij mnie śmiechem” emitowanego w Polsacie. Brał udział w licznych konkursach i festiwalach kabaretowych, zajmując czołowe lokaty. Zwyciężył m.in. na Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w 2012 roku, zajął drugie miejsce na Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka 2012 a na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry zajmował drugie i trzecie miejsce.

Występował w Sali Kongresowej w Warszawie czy Piwnicy pod Baranami, a także za granicą – w Gotham Comedy Club w Nowym Jorku, The iO Theater, Annoyance Theater i Laough Factory w Chicago.

Z czasem przyszedł też czas na karierę w mediach. Pracował w Rock Radiu od 2015 roku prowadząc audycję „Pyta Nie Na Śniadanie”, współtworzył audycję „Książę i żebrak” prowadzoną przez Kubę Wojewódzkiego. Współprowadził także program „Lubię to” w TVP 1. Od kilku lat widzowie mogą oglądać go w programie „Szkło kontaktowe” na antenie TVN 24. Występuje tam jako komentator lub czasami jako prowadzący.

W 2020 roku wraz z innym stand-uperem, Wojciechem Fiedorczukiem prowadził program „Skanalizowani” w Canal+ Premium. Były to rozmowy z gwiazdami polskiej kinematografii na temat kulisów powstawania produkcji filmowych, oczywiście z przymrużeniem oka.

Pojawił się również na YouTubie, gdzie z  Piotrem Szumowskim prowadził program „Dobre Noviny”.

 

Kilkukrotnie występował w programie Wojewódzkiego w TVN-ie, ostatni raz w październiku 2020 roku.

Wiek, rodzina

Michał Kempa ma 33 lata, urodził się bowiem  13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej.

Czy komik posiada partnerkę/żonę? Najwidoczniej dobrze chroni swoją prywatność, bowiem w Internecie próżno szukać takich informacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Kempa (@pankempa)

Michał Kempa w mediach społecznościowych

Michał Kempa prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go pod nazwą @pankempa. Obserwuje go 38,5 tys. ludzi. Dodaje tam różnorodne treści – zdjęcia z pracy, z życia prywatnego (szczególnie chętnie wstawia zdjęcia z czasów dzieciństwa), a nawet memy. Z jego Instagrama wywnioskować możemy, że jednym z jego hobby z pewnością jest jazda na rowerze. Dodaje bowiem bardzo dużo zdjęć z tras rowerowych.

4.5/5 (liczba głosów: 8)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top