Connect with us
Michał Kołodziejczyk
Fot. Instagram @michal_kolo1

Telewizja

Michał Kołodziejczyk. Co wiadomo o dyrektorze Canal+ Sport?

Michał Kołodziejczyk to dyrektor redakcji Canal+ Sport. Co wiadomo na temat znanego dziennikarza sportowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Michał Kołodziejczyk?

Kim jest Michał Kołodziejczyk? To dziennikarz sportowy specjalizujący się w piłce nożnej, od 1 czerwca 2020 roku dyrektor redakcji sportowej Canal+. Spokojnie można go więc nazywać także menadżerem.

Jest absolwentem XXXV LO im. Bolesława Prusa w Warszawie, później studiował na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Kołodziejczyk (@michal_kolo1)

Kariera w mediach

Michał Kołodziejczyk karierę reporterską rozpoczął ponad 20 lat temu. W latach 2007-2014 współpracował z „Piłką Nożną”, „Przeglądem Sportowym” oraz „Rzeczpospolitą”. Następnie w 2015 roku objął posadę redaktora naczelnego serwisu sportowefakty.wp.pl. W międzyczasie jako ekspert współpracował z różnymi stacjami telewizyjnymi. Przez 5 lat pracy dla „Sportowych Faktów” udało mu się wyprowadzić serwis na pozycję lidera segmentu sportowego.

W 2019 roku pojawiła się informacja, że w 2020 roku rozpocznie pracę w Ringier Axel Springer Polska jako szef „Przeglądu Sportowego” i Onet Sport, jednak ostatecznie zrezygnował z objęcia tego stanowiska jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Jak się okazało, nie bez powodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał Wolski - co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

1 czerwca 2020 roku objął bowiem stanowisko dyrektora Canal+ Sport. Przez niespełna 2 lata pracy wprowadził wiele zmian w redakcji. Z Canal+ Sport rozstali się pracujący dla stacji przez wiele lat dziennikarze sportowi czy eksperci piłkarscy, m.in. Paulina Czarnota-Bojarska, Rafał Wolski czy Kazimierz Węgrzyn. Poza tym na antenie zadebiutowały nowe programy, takie jak „Jej Wysokość Premier League” czy „Wysoki Pressing”.

Michał Kołodziejczyk jest laureatem kilku nagród dziennikarskich. W 2017 roku otrzymał Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami. Rok później natomiast w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznano mu honorowe wyróżnienie za publikację o tematyce sportowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Edward Durda. Co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

W 2018 roku był także nominowany do Nagrody Grand Press im. Bohdana Tomaszewskiego, ale laureatem został w kolejnej edycji rok później.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Kołodziejczyk (@michal_kolo1)

Nie tylko dziennikarz

Wspólnie z dziennikarką Anitą Werner napisał książkę pt. „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” (2020), która jest historią o piłce nożnej widzianej z perspektyw społeczno-politycznych i kulturowych.

Publikacja spotkała się z dobrym przyjęciem kibiców i dziennikarzy, zdobywając nawet nagrodę „Sportowej Książki Roku” w kategorii „Najlepsza Książka Piłkarska”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Kołodziejczyk (@michal_kolo1)

Wiek, rodzina, dzieci

Dziennikarz urodził się 3 lutego 1981 roku w Warszawie, ma więc 40 lat.

Od 2018 roku jest w związku z dziennikarką i prezenterką stacji TVN i TVN24, Anitą Werner. Miłość szybko zaowocowała wspomnianą wyżej udaną wspólną książką.

Para nie ma dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Kołodziejczyk (@michal_kolo1)

Michał Kołodziejczyk w mediach społecznościowych

Michał Kołodziejczyk prowadzi konto na instagramie pod nazwą @michal_kolo1. Obcenie profil obserwuje 15,1 tys. osób. Dzieli się tam zdjęciami z życia zawodowego i prywatnego.

Poza tym jest obecny również na Twitterze, a jego konto zgromadziło 62,6 tys. obserwujących.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top