Connect with us
Michał Milowicz
Fot. Instagram @michal_milowicz

Kultura

Michał Milowicz. Co wiadomo na temat znanego aktora?

Michał Milowicz to aktor, którego karierę możemy śledzić już od wielu lat. Poza tym zawodowo zajmuje się nie tylko aktorstwem. Co więcej wiadomo na temat jego życia zawodowego, a także prywatnego? Przybliżamy najważniejsze informacje.

Kim jest Michał Milowicz?

Kim jest Michał Milowicz? To znany polski aktor, a także piosenkarz, producent i reżyser. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego, ale ostatecznie zdecydował się porzucić studia, aby zacząć rozwijać karierę sceniczną. W 2010 w ZASP otrzymał dyplom aktora dramatycznego.

Okazuje się, że poza występami na scenie, zajmuje się także biznesem. Przed laty założył firmę deweloperską „Milowicz Development”. Zaczynał od budowy od budowy apartamentowca na warszawskim Grochowie w 2007 roku, dziś firma ma na koncie kilka zrealizowanych inwestycji. W przeszłości Milowicz był także współwłaścicielem klubu muzycznego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michal Milowicz (@michal_milowicz)

Kariera na scenie

Impulsem do porzucenia studiów na AWF był casting do musicalu Janusza Józefowicza „Metro”. Wprawdzie odpadł w eliminacjach, ale został wolnym słuchaczem. W 1991 roku rozpoczął pracę w Teatrze Dramatycznym. W latach 1995 – 2011 w Teatrze Studia Buffo występował z dużym powodzeniem w tytułowej roli w spektaklu „Elvis”. Związany był jeszcze z warszawskimi teatrami Roma, Rampa, Komedia i Palladium, a także Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Natomiast karierę ekranową rozpoczynał w 1995 roku od dalszoplanowej roli w filmie „Młode wilki”. W kolejnych latach zagrał w komediach sensacyjnych Olafa Lubaszenki „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek Kojota”, a także w filmie Juliusza Machulskiego „Kiler-ów 2-óch”. Dużą popularność przyniosła mu rola w sitcomie „Lokatorzy” (2000–2003) i jego spin-offie pt. „Sąsiedzi” (2003–2008).

Jego filmografia jest dość długa. Seriale, w których występował to m.in. „Świat według Kiepskich”, „Zostać miss”, „39 i pół”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia czy pierwsza miłość”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jakub Zdrójkowski. Co wiadomo na temat aktora młodego pokolenia?

Jest także aktorem dubbingowym. Użyczył głosu m.in w takich tytułach jak „Powrót króla rock and „rulla” (1991),  Rogate ranczo (2004), czy  „Artur i zemsta Maltazara” (2009).

W 2019 roku był reżyserem, scenarzystą i producentem, a jednocześnie zagrał jedną z ról w filmie „Futro z misia”, jednak film nie spotkał się ze zbyt pozytywną oceną krytyków.

Aktor ma na koncie również działalność muzyczną. Jak dotąd wydał jeden album studyjny pt. „Teraz wiesz” (2003).

 

Wiek, rodzina

Michał Milowicz ma 51 lat, urodził się 16 września 1970 roku w Warszawie.

Aktor, jak sam przyznaje, był w kilku związkach, ale żadnego nie udało mu się sformalizować. Teraz jest w związku i marzy o założeniu rodziny. Nie wiadomo natomiast nic na temat jego obecnej partnerki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michal Milowicz (@michal_milowicz)

Michał Milowicz w mediach społecznościowych

Aktor prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @michal_milowicz, a obserwuje go 13,3 tys. osób. Dodaje zdjęcia o różnej tematyce, związane z karierą zawodową, jak i te przedstawiające jak spędza wolny czas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michal Milowicz (@michal_milowicz)

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top