Connect with us
michał wiśniewski żony
Fot. Instagram @ania.swiatczak | Michał Wiśniewski z dwoma byłymi żonami - Anną Świątczak i Martą Mandrykiewicz

Kultura

Michał Wiśniewski i jego żony. Wszystko, co musicie wiedzieć

Michał Wiśniewski i jego żony są niewykle popularnym tematem zapytań. W tym newsie przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat związków Michała Wiśniewskiego – tych przeszłych i obecnego.

Michał Wiśniewski i jego żony to temat na mały referat

Michała Wiśniewskiego szerzej przedstawiać nie trzeba – to od lat niezwykle znany polski piosenkarz, który swoją sławę zdobył dzięki muzycznym hitom, czerwonym włosom, burzliwemu życiu prywatnemu i wielu skandalom. Michał Wiśniewski i jego żony to jednak temat popularny od wielu lat. Ile żon miał Michał Wiśniewski? Kim jest jego obecna żona? Tego wszystkiego, a także wiele więcej, dowiecie się z poniższego tekstu.

Pierwsza żona Michała Wiśniewskiego

Pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego była piosenkarka Magda Pokora, która szerzej znana jest jako Magda Femme. Kobieta urodziła się w 1971 roku w Łasku. W Łodzi skończyła studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Łódzkiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

Para była w związku małżeńskim w latach 1996-2001. Kobieta w rozmowie z magazynem „Viva” wyznała, iż piosenkarz wyraźnie zabronił jej chwalenia się, że są małżeństwem. Miało to mieć związek z karierą Wiśniewskiego i jego popularnością wśród fanek, która miała zmaleć po informacji, że wokalista „Ich Troje” jest zajęty.

Po latach Femme przyznała, że zaufała swojemu ówczesnemu mężowi, ale nie skończyło się to dla niej dobrze. Wyznała, że nigdy nie była w normalnym związku małżeńskim, w którym mogła chociażby pójść ze swoim mężem za rękę po ulicy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Femme (@magdafemme_official)

Ich związek formalnie rozpadł się w 2001 roku. Femme przyznaje, że tak naprawdę powinien dużo wcześniej, ale z Michałem Wiśniewskim trzymały ją interesy – przede wszystkim inwestycja w „Ich Troje”. We wspomnianym wywiadzie z „Vivą” zaznaczyła, że w końcu została wyrzucona z zespołu, a relacje małżeńskie na końcu były tragiczne. Dodatkową kwestią były częste odwiedziny w ich rodzinnym domu… Marty Mandrykiewicz, która została drugą żoną Michała Wiśniewskiego.

Wszystkie żony Michała Wiśniewskiego. Druga była chyba najbardziej znana

Z popularną „Mandaryną” (ur. w 1978 roku w Łodzi) Wiśniewski związał się już w 2002 roku. W lutym tego roku wzięli ślub cywilny, a ten kościelny odbył się w grudniu 2003 roku w… Kirunie w Szwecji. Dziwnie? Dodajmy do tego, że relacja z niego odbyła się w wydaniu specjalnym telewizyjnego show TVN „Jestem, jaki jestem”, którego bohaterem był właśnie piosenkarz. Był to jeden z najgłośniejszych ślubów w polskim świecie celebrytów kiedykolwiek – nagrany przez telewizję w lodowej scenerii. Program przedstawiał życie prywatne Wiśniewskiego za pomocą kamer umieszczonych w jego domu.

 

Mają dwójkę dzieci – to urodzony w czerwcu 2002 roku Xavier Michał Wiśniewski oraz Fabienne Marta urodzona w 2003 roku. Oboje są już dorośli i można ich spotkać na Instagramie. Jak widać, na zdjęciach często pojawiają się z „Mandaryną”, co może świadczyć o co najmniej nie najgorszych relacjach matka – dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Xavier Wiśniewski (@wisniv)

Para rozwiodła się w kwietniu 2006 roku. Powodem rzekomo była solowa kariera piosenkarki, która jednak zaczęła mocno pikować w dół po fatalnym występie na niezwykle popularnym wówczas festiwalu w Sopocie w 2005 roku. W przeciwieństwie do Magdy Femme, kobieta podobno cały czas pozostaje w dobrych relacjach ze swoim byłym mężem.

Trzecia żona Michała Wiśniewskiego

Jak to w życiu Michała Wiśniewskiego bywało, na kolejną żonę nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w 2006 roku została nią kolejna piosenkarka Anna Świątczak. Ślub kościelny wzięli natomiast z rozmachem – w marcu 2007 roku w Las Vegas, gdzie „Ich Troje” odbywało trasę koncertową. Na ślub odbywający się w jednym z kasyn można było… kupić bilet podczas koncertów zespołu. Z takiej możliwości skorzystało około 120 osób. Kobieta urodziła się w 1977 roku w Lublińcu.

Przed obecnością w „Ich Troje” jej największym sukcesem było wygranie rocznej edycji programu „Szansa na sukces” w 1996 roku. Następnie występowała w chórkach wielu piosenkarzy, aż wygrała casting na kobiecy wokal w zespole „Ich Troje” po odejściu Justyny Majkowskiej (2003). Jak widać, po raz kolejny piosenkarz połączył życie zawodowe i prywatne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ania Świątczak (@ania.swiatczak)

Kobieta jest zdeklarowaną protestantką. Należy do Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie, jednego ze zborów Kościoła Chrystusowego.

Para ma dwie córki – Etiennette Annę urodzoną we wrześniu 2006 r. oraz Vivienne Viennę urodzoną w lutym 2008 roku. Po raz kolejnym powodem rozstania się była solowa kariera piosenkarki pod pseudonimem „Aniqa”. O ich doskonałych relacjach po rozstaniu niech świadczy fakt, że kobieta w 2020 roku ponownie została wokalistką „Ich Troje”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ania Świątczak (@ania.swiatczak)

Po rozstaniu się z Michałem Wiśniewskim w 2011 roku długo nie była sama. Już w 2012 roku związała się z perkusistą Michałem Żeńcą.

Michał Wiśniewski – żony. Czwarta miała znanego ojca i długo wydawało się, że będzie ostatnią

Podobnie zresztą uczynił także Michał Wiśniewski, który znalazł się w dość głośnym związku i to nie tylko z jego powodu. Jego kolejną żoną w 2012 roku została bowiem Dominika Tajner (urodzona w 1979 roku w Wiśle), córka Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i legendarnego trenera Adama Małysza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Tajner (@dominika_tajner)

Para poznała się dzięki… poprzedniej żonie Wiśniewskiego. Była ona bowiem menedżerką jednego z hoteli w Wiśle i organizowała turniej pokera dla kobiet. Po radę zgłosiła się właśnie do Anny i Michała Wiśniewskich, którzy słynęli wówczas z zamiłowania do tej gry.

Kobieta w momencie rozwodu z piosenkarzem była po rozwodzie i wychowywała 4-letniego syna Maksymiliana z poprzedniego małżeństwa. Obu stronom wydawało się, że to może się udać, ale jednak tak się nie stało. Rozstali się jednak dopiero po ośmiu wspólnych latach, co jest już znaczącym okresem czasu. Kobieta poinformowała o złożeniu pozwu rozwodowego, który został sfinalizowany we wrześniu 2019 roku. Powodem był rzekomo udział kobiety w „Tańcu z gwiazdami” i obściskiwanie się z tancerzem Wojciechem Jeschke.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wojciech Jeschke (@wojciechjeschke)

Mimo tego, Wiśniewski wypowiada się o byłej żonie z ogromnym szacunkiem. Przede wszystkim jest jej wdzięczny za wyciągnięcie go z alkoholizmu. Piosenkarz jest bowiem niepijącym alkoholikiem.

Michał Wiśniewski – żony. Piąta ma piątkę dzieci

Życie nie znosi jednak próżni, a znany z „Ich Troje” gwiazdor długo nie został sam. Obecna żona Michała Wiśniewskiego – urodzona w 1984 roku Pola – jest z nim formalnie związana od marca 2020 roku. Piosenkarz oświadczył się kobiecie kilka miesięcy wcześniej – w grudniu 2019 roku. Uroczystość wyjątkowo odbyło się bez fajerwerków – w prywatnej willi piosenkarza w Łodzi.

Mają syna Falco Amadeusa, który urodził się w styczniu 2021 roku.

O kobiecie poza tym stosunkowo mało wiadomo. Według pojawiających się w mediach informacji ma czwórkę dzieci z poprzedniego małżeństwa, a najstarsza córka jest już pełnoletnia. Jej pasją jest malarstwo i fotografia, co widać po jej Instagramie, a także stronie internetowej, gdzie sprzedaje swoje prace.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Na początku swojej kariery muzycznej piosenkarz był związany z towarzystwem gejowskim. Wiśniewski w wywiadzie z gaylife.pl sam przyznał, że był homoseksualistą, ale gdy odnalazł miłość z kobietą, nie mógłby już być w związku z facetem.

5/5 (liczba głosów: 9)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top