Connect with us
mąż romy gąsiorowskiej
Fot. Instagram @filmweb.pl

Kultura

Michał Żurawski. Kim jest mąż Romy Gąsiorowskiej znanej z wielu filmów?

Mąż Romy Gąsiorowskiej – co o nim wiadomo? To znany aktor filmowy i serialowy, Michał Żurawski. W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia prywatnego i zawodowego.

Kim jest Michał Żurawski?

Kim jest mąż Romy Gąsiorowskiej, a właściwie Romy Gąsiorowskiej-Żurawskiej? To aktor Michał Żurawski. Tak, to jedna z tych filmowych par, w których nie wiadomo, kto jest bardziej znany – mąż czy żona.

Pochodzi z Zabrza, choć wiele czasu spędził także w Chorzowie, gdzie chodził do szkoły średniej – liceum ogólnokształcącego. W 2002 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze zagraniczne filmy wojenne. Królują produkcje z XX wieku

Co ciekawe, w parze z Ludwikiem Borkowskim jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu „Azja Express” wyprodukowanego przez TVN.

Aktor miał problem z alkoholem, w którego rozwiązaniu pomogła mu właśnie żona i rodzina. Na szczere wyznanie zdecydował się właśnie w związku z telewizyjnym programem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Roma Gąsiorowska (@roma_gasiorowska)

Mąż Romy Gąsiorowskiej – kariera aktorska

Michał Żurawski ma na koncie wiele znanych ról. Karierę aktorską rozpoczął jednak od występów w warszawskim Teatrze Narodowym, gdzie zadebiutował jeszcze jako student – w 2002 roku.

Poważną karierę filmową zaczął w 2004 roku. Zagrał wtedy m.in. w dość głośnym filmie „Rh+”. W pierwszych latach zaliczał głównie epizodyczne role w popularnych polskich serialach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

Jego najbardziej znane role to: „Czarny” w „Mieście 44”, Antoni Bortnik w „W ciemności” czy podkomisarz „Łatka” w serialu „Pitbull”. W ostatnich latach zyskał sporą popularność ze względu na główną rolę w znakomicie ocenianym serialu kryminalnym „Kruk” wyprodukowanym przez Canal+, a także głównego bohatera serialu „Król”, także wyprodukowanego przez francuski koncern.

Ślub Romy Gąsiorowskiej z Michałem Żurawskim

Para poznała się już w 2003 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Ich miłość rozkwitała długo, a po drodze nieraz spotykali się na planach filmowych. Było tak m.in. przy popularnym swego czasu serialu „Londyńczycy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najciekawsze seriale dostępne tylko na Amazon Prime Video. TOP 10

Para wzięła ślub 10 kwietnia 2010 rok. Znana data? Tak, to dzień Katastrofy Smoleńskiej, z powodu której rodzinna uroczystość Państwa Żurawskich z pewnością nie była aż tak cudowna, jak sobie marzyli. Sami przyznali, że w ferworze przygotowań do ślubu bardzo długo w ogóle nie wiedzieli co się stało. W zasadzie wszystko opowiedzieli im… weselni goście. Tych jednak było niewielu, bowiem wesele było kameralnym spotkaniem w niewielkiej restauracji, a nie huczną imprezą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Roma Gąsiorowska (@roma_gasiorowska)

Wiek, rodzina, dzieci

Michał Żurawski urodził się w lipcu 1979 roku, ma więc 42 lata.

Jest bratem aktora Piotra Żurawskiego, który jest od niego sześć lat młodszy i póki co pozostaje w jego cieniu.

Mężczyzna ma trójkę dzieci. To syn Klemens oraz córka Jadwiga ze związku z Romą Gąsiorowską, a także syn Leon z poprzedniego związku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Roma Gąsiorowska (@roma_gasiorowska)

Mąż Romy Gąsiorowskiej w mediach społecznościowych

Rozczarujemy wszystkich fanów aktora. Nie prowadzi on żadnych działań w mediach społecznościowych. To dość niespotykane w dzisiejszych czasach wśród osób publicznych, ale tak rzeczywiście jest. Michał Żurawski najwyraźniej nie jest zainteresowany reklamami chipsów i kosmetyków na Instagramie (:)), za co pewnie lubi go spore grono osób. Fanom rodziny Żurawskich pozostaje więc obserwować konto Romy Gąsiorowskiej-Żurawskiej @roma_gasiorowska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PLNY LALA (@plnylala)

4.9/5 (liczba głosów: 9)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top