Connect with us
move 1 turniej gliwice
Fot. Move Federation

Sport

MOVE 1 w Gliwicach. Wszystko, co powinniście wiedzieć. Drużyny, transmisja, PPV

Jakie drużyny zagrają na pierwszym turnieju Move Federation? Gdzie oglądać MOVE 1 i czy można za darmo? Ile kosztują bilety i czy są jeszcze dostępne? Stworzyliśmy dla was kompletny przewodnik po pierwszym w historii turnieju Move Federation.

MOVE 1. Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

MOVE 1 – pierwszy turniej nowej Move Federation – odbędzie się 19 listopada w Gliwicach. Miejscem zmagań będzie Arena Gliwice, a organizatorzy przygotowali 12 tysięcy miejsc dla widzów. Jak sami wspomnieli, można by przygotować halę nawet na kilka tysięcy osób więcej, ale woleli zapewnić obecnym więcej rozrywki na wysokim poziomie.

Wojciech Szaniawski, prezes Move Federation, rozumie przez to naprawdę bogaty program artystyczny. Na turnieju zjawią się bowiem akrobaci czy tancerki z całego świata. Organizatorzy pragną z tego zrobić prawdziwe święto futbolu i wynieść tzw. fan experience na poziom zdecydowanie wyższy niż na stadionach. MOVE 1 rozpocznie się o 20:00.

Bilety na MOVE 1. Czy są jeszcze dostępne?

Bilety na MOVE 1 rozchodzą się bardzo dobrze i trudno się temu dziwić. Coś zupełnie nowego zawsze przyciąga widzów, choćby tylko na początku. Arena Gliwice jest jednak ogromna i w sprzedaży cały czas dostępne są wejściówki. Ich cena zależy od miejsca na trybunach, ale trzeba przyznać, że tanio nie jest.

Ceny biletów na MOVE 1 rozpoczynają się bowiem od 50 złotych za najsłabsze miejsca, ale można także kupić takie za 300 złotych. Oczywiście są dostępne także bilety VIP, a ich cena waha się od 400 od 700 zł. Pełną rozpiskę biletów znajdziecie w serwisie ebilet.pl.

Są jednak dostępne także bilety premium, które obejmują szereg aktywności z wybraną przez siebie drużyną. Bilety Move Day – Meet & Greet (bo tak się nazywają) obejmują udział w treningu dla mediów (kilka godzin przed startem turnieju), udział w meczu z dziennikarzami, udział w konferencji dla mediów oraz specjalne spotkanie z członkami wybranej drużyny. Takie wejściówki kosztują 299 zł, ale cena nie obejmuje wejścia na turniej. Krótko mówiąc chcąc wziąć udział w tych aktywnościach, a następnie kibicować podczas turnieju, trzeba kupić dwa bilety.

Dostępne są także miejsca parkingowe na terenie Areny Gliwice. Dla samochodów osobowych kosztują one 25 złotych, dla busów 65 zł, a dla autobusów 95 złotych. Co istotne, organizatorzy obiecali przekazać 10 proc. dochodów ze sprzedaży biletów na cele charytatywne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Move Federation – zasady gry, turnieje, włodarze. Wszystko, co powinniście wiedzieć o nowej organizacji

Transmisja, PPV

Czy można oglądać Move Federation za darmo? Gdzie jest dostępny stream MOVE 1? Poniżej odpowiemy na wszelkie pytania. Oczywistym jest, że pierwszy turniej Move Federation będzie także transmitowany. Wzorem Fame MMA organizacja zdecydowała się jednak na system PPV, a nie sprzedaż praw jakiemuś podmiotowi.

Oglądanie turnieju MOVE 1 będzie więc płatne, a dostępy można już kupować na specjalnie stworzonej stronie move-federation.tv. W przeciwieństwie do Fame MMA istnieje tylko jeden rodzaj dostępu, który od razu określony jest jako premium. Obejmuje obejrzenie gali w 1080p oraz 7-dniowy dostęp VOD do transmisji. Cena to 33,33 zł.

Jeśli więc transmisja MOVE 1 interesuje was na tyle, że jesteście w stanie za nią zapłacić, to jedyna możliwość. Raczej nie ma możliwości, że znajdziecie jakiś darmowy stream. Podobnie jak w przypadku Fame MMA organizatorzy czuwają, aby wszystko odbyło się bez naruszania prawa.

Póki co nie wiadomo, kto poprowadzi całe wydarzenie, ani kto będzie je komentował. Kiedy tylko zostaną podane takie informacje, zaktualizujemy naszego newsa.

MOVE 1 – zespoły

Jak możecie przeczytać w naszym osobnym newsie poświęconym zasadom gry podczas turniejów Move Federation, w Gliwicach wystąpi łącznie osiem drużyn. To sześć męskich zespołów i dwa mieszane. Ich kapitanami są influencerzy i osoby doskonale znane z mediów społecznościowych. Jakie drużyny wystąpią na MOVE 1?

Drużyny męskie

Team Tromba – kapitan Mateusz „Tromba” Trąbka

Kuba Nowaczkiewicz
Jakub „Bro” Birecki
Krystian „Macias” Maciaszczyk
Kamil „Kindly” Chwastek
Jakub „Patecinho” Patecki

Superbohater: Patryk „Patryczek” Jakubczyk

Team Boxdel – kapitan Michał „Boxdel” Baron

Sebastian „Czvjnik” Czajewski
Krzysztof „Justek” Justyński
Daniel „Ostry” Ostaszewski
Kuba Ulfik
Maciej „Zwykły kibic” Szymczak

Superbohater: Bartłomiej „Urbi” Urbański

Team Gola – kapitan Wojtek Gola

Amadeusz „Ferrari” Roślik
Adrian „Medusa” Salamon
Jakub „Guzik” Szymański
Rafał Pasternak
Jakub „Kubańczyk” Flas

Superbohater: Jakub „Kosa” Kosecki

Team Crusher – Kacper „Blonsky” Błoński 

Maciej Turski
Adrian „Polak” Polański
Cezary „Czarek Czaruje” Gołębiewski
Piotr „Miejski Drwal” Szczurek
Anzor Azhiev

Superbohater: Marcin „Bury” Burkhardt

Team Bungee – kapitanowie Patryk „Bandura” Bandurski i Dawid „MrDżinold” Rzeźnik

Jakub „Merghani” Rokicki
Bartek „Mork” Konczyk
Dominik „Kaleson” Cybulski
Miłosz „Speedy” Marcinkowski

Superbohater: Gerard „Giero” Boruń

Team WK – kapitan Michał „Owca WK” Owczarzak

Paweł „Ponczek” Sikora
Robert „Robur” Orzechowski
Mateusz „Zakrzew” Zakrzewski
Damian Deja
Paweł „Pawka” Janik

Superbohater: Daniel „Ciechan” Ciechański

Na pierwszej konferencji kapitanowie wybranych zespołów zdradzili co nieco na temat swoich drużyn. „Tromba” powiedział, że ma naprawdę silną drużynę i celuje w dobre wyniki. „Boxdel” przyznał natomiast, że ma w drużynie same fajtłapy i jego celem będzie przetrwanie. Wojtek Gola powiedział z kolei, że ma w drużynie samych kafarów po 100 kg, co wskazuje na ich system gry.

Drużyny mieszane

Team Natsu World – kapitan Natalia „Natsu” Karczmarczyk

Paulina Hornik
Oskar „Boski Oski” Dąbrowski
Sebastian „Wiśnia” Wiśniewski
Nikola Nowak
Piotr „Pietras” Dominik

Superbohater: Maciej „Machal” Machalski

Team X – kapitan Monika „Mona” Kociołek

Patrycja Mołczanow
Cezary „Czaro” Nykiel
Jakub „Tutu” Hrapkowicz
Bartek Szydlik
Róża Wojtczak

Superbohater: Mikołaj „Nojmi” Neuman

Co jeszcze warto wiedzieć?

Znani są już także sędziowie MOVE 1. Nie ma mowy o żadnej amatorce, bowiem grę porządkować ma małżeństwo zawodowych sędziów – Daniel Stefański oraz Karolina Bojar-Stefańska. Pierwszy jest arbitrem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – PKO BP Ekstraklasy – a jego żona stała się sławna dzięki swojej urodzie w związku z nietypowym dla kobiety zawodem.

Kim będą komentatorzy pierwszego turnieju Move Federation? Po raz kolejny zainspirowano się Fame MMA, ale nie tylko. Zmagania komentować będą bowiem: znany właśnie z Fame Mateusz Kaniowski, ale poza nim Jakub „JCOB” Weber oraz znany z Eleven Sports Maciej Kruk.

Organizatorzy póki co nie zdradzili miejsca ani daty drugiego turnieju – MOVE 2. Z informacji przekazanych na konferencji prasowej wynika jednak, że wielki finał (trzeci turniej) odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. Biorąc pod uwagę częstotliwość innych wydarzeń z udziałem influencerów, można zakładać, że turnieje będą rozgrywane co ok. dwa miesiące. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jednak poczekać. Po pierwszych turniejach z pewnością wyjaśni się też, czy wydarzenie zakończy swój żywot na pierwszym sezonie, czy będą rozgrywane kolejne.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top