Connect with us
najdroższy dom na świecie
źrodło inf.: latimes.com

Ciekawostki

Najdroższy dom na świecie gotowy. 50 garażów i luksus na każdym kroku

Najdroższy dom na świecie nie powstał w przypadkowym miejscu, bo w Los Angeles. Trzeba przyznać, że jego koncepcja odpowiada cenie – właściciel ma pod ręką wszystko, czego zapragnie.

Czy ktokolwiek potrzebuje takiego domu?

Najdroższy dom na świecie to inwestycja tak ciekawa i ekstrawagancka, jak i… niepotrzebna. Nikt tak naprawdę nie potrzebuje czegoś tak dekadencko luksusowego. Na pewno znajdzie się jednak ktoś, kto nadal będzie chciał takiego królewskiego mieszkania. Taka jest filozofia dewelopera i producenta filmowego Nile’a Niamiego. To on stoi za budową największego i najdroższego domu rodzinnego na świecie, zwanego po prostu „The One”.

Oznaczanie wspaniałej nieruchomości jako domu rodzinnego jest właściwie trochę zniewagą. Pierwotnie zamierzona cena sprzedaży 500 milionów dolarów  sugeruje przecież coś o jego niezwykłości. Dom, który planowano na 2013 rok, miał być ukończony już kilka razy, po raz pierwszy w 2017 roku. W 2020 roku Niami powiedział, że „potrzebuje jeszcze kilka tygodni”, ale dopiero teraz – w maju 2021 roku – wystawił dom na sprzedaż.

Cena „The One” zwala z nóg i to pomimo znacznej obniżki względem pierwotnej wyceny. To „jedynie” 340 milionów dolarów, czyli grubo ponad miliard złotych.

najdroższy dom na świecie basen

Wizualizacja basenu

Najdroższy dom na świecie jest w swoistej promocji

Powodem, dla którego nieruchomość jest dużo tańsza są długi. Niewiele osób może pozwolić sobie na sfinansowanie budowy czegoś takiego z własnych środków, więc Niami na różne sposoby pożyczył pieniądze, by tchnąć życie w ten pomysł, jak i wiele innych. Ma jednak pożyczkę na 110 milionów dolarów, którą powinien spłacić w ciągu 3 miesięcy, a jest ona związana właśnie z budową „The One”. Deweloper nie miał więc wyjścia jak dokończyć budowę w niepełnym zakresie i zaoferować dom potencjalnym nabywcom w nieco niższej cenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Mariusz Raduszewski, mąż Natalii Siwiec?

Mimo wspomnianego rabatu, kwota oczywiście robi wrażenie. Także dlatego, że nie ma dziś na świecie oferty droższej i większej osobistej rezydencji na ziemi niż ten ogromny dom położony na wzgórzu w Bel-Air niedaleko centrum Los Angeles. Zwłaszcza, że nie ma szans na większą i droższą rezydencję w tym miejscu. Władze Los Angeles jakiś czas temu zmieniły bowiem przepisy, które w dużym uproszczeniu ograniczają możliwość budowy podobnych rezydencji.

najdroższy dom na świecie impreza

Wizualizacja imprezy w rezydencji

Przepych to za mało powiedziane

„The One” widoczny z serca Los Angeles został zaprojektowany przez architekta Paula McCleana. Powierzchnia 9290 metrów kwadratowych zawiera wszystko. Od klubu nocnego mogącego pomieścić 900 gości (!), przez wolnostojącą willę aż do w pełni „wyposażonego” garażu. Może się w nim pomieścić nawet 50 samochodów, co jest absolutnym ewenementem wśród podobnych rezydencji.

Poza tym, ten kompleks oferuje wszystko, czego mogliby życzyć sobie nawet najbardziej wymagający klienci, którzy nie chcą iść na kompromisy. To banał, ale mówimy tu o prawdziwej fortecy z 20 sypialniami i 25 łazienkami. Siedem z sypialni znajduje się w osobnym budynku dla pracowników – z dala od osobistego życia właściciela domu, który ma do swojej dyspozycji gabinet, garderobę, prywatny basen czy własną kuchnię.

najdroższy dom na świecie rzut

Wokół posesji znajduje się również siedem basenów, wodospad i fosa stwarzająca wrażenie unoszenia się rezydencji na powierzchni. Znajdziemy tam również prywatny salon kosmetyczny czy gabinet ze szklanymi ścianami, w którym można… obserwować życie meduz morskich w podświetlanym akwarium. Na pytanie, dlaczego ktoś mógłby chcieć taki pokój, Niami odpowiada bez wahania: „bo to fajne”.

Ogrodzony kompleks posiada również pięć wind oraz trzy kuchnie. Wszystkiego jest tam w nadmiarze, więc głupotą byłoby nie dodać do całości luksusowego projektu stref wypoczynkowych, wellness, grot solnych czy terenów do uprawiania różnych sportów. Jest także kino na 45 widzów i cztery kręgielnie. A dlaczego nie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Gotowy projekt domu – dlaczego warto go wybrać?

Cytowany przez latimes.com autor projektu uważa, że ​​najdroższy dom świata zostanie sprzedany ekstrawaganckiemu miliarderowi. „Jest wielu ludzi z dużymi pieniędzmi, chcą czegoś, czego nikt inny nie może mieć ”- wyjaśnił deweloper i trudno się z nim nie zgodzić.

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top