Connect with us
miejsca na teneryfie

Lifestyle

Najładniejsze miejsca na Teneryfie. Dziesięć najciekawszych atrakcji wyspy

Wyspy Kanaryjskie to egzotyczne, ale jednocześnie dość często wybierane miejsce na rodzinne wakacje. To nie tylko plaże i kurorty hotelowe. Na Teneryfie jest sporo do zobaczenia. Przedstawiamy zatem listę miejsc, które warto odwiedzić podczas aktywnego wypoczynku.

Santa Cruz de Tenerife

To urokliwe miasto położone na Wyspach Kanaryjskich liczy około 222 tys. mieszkańców. Jest największym miastem na Teneryfie, a wraz z Las Palmas jest stolicą lokalnej autonomii. Miasto pełne jest kolorowych uliczek, egzotycznych sklepów i pięknych parków. Tutaj można również zobaczyć jedno z największych dzieł architektonicznych na wyspie, Auditorio de Tenerife. To postmodernistyczny budynek z salą koncertową, który stał się symbolem całego miasta. Na dwa tygodnie przed Środą Popielcową odbywa się tu największy i najpiękniejszy karnawał na całej Teneryfie, którego kulminacją jest karnawałowy weekend. Corocznie miasto przyciąga miliony turystów.

Najładniejsze miejsca na Teneryfie. Pico de Teide

Pico de Teide to najwyższa góra w Hiszpanii o wysokości 3718 m n.p.m. Ponadto jej szczyt leży zaledwie 13 km w linii prostej od morza. Jednak wszystko to jest tylko małą pozostałością gigantycznego wulkanu, który wybuchł 700 000 lat temu, pozostawiając ogromną kalderę o średnicy piętnastu kilometrów, która obecnie znajduje się pod Parkiem Narodowym Las Canadas del Teide. Jednym z najpopularniejszych celów turystycznych, który zdecydowanie warto zobaczyć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Narty we Włoszech. Najlepsze i najtańsze ośrodki

Costa Adeje

Costa Adeje to jeden z największych i najnowocześniejszych kurortów na Wyspach Kanaryjskich. Znajduje się najbardziej na północ z trzech kurortów ( Los Cristianos i Playa de las Americas ) w dużym obszarze turystycznym na południu wyspy i oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla turystów. Znajdziemy tu liczne czyste, piękne i naturalne plaże, a łagodny klimat w tym obszarze wyspy utrzymuje się tutaj przez cały rok.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Costa Adeje (@costa_adeje)

Wąwóz Masca

Będąc na Teneryfie nie sposób zobaczyć również tego miejsca. Zejście przez wąwóz Masca to podróż trwająca około 4 godzin, podczas której czekają nas zapierające dech w piersiach widoki. Szlak turystyczny przez wąwóz zaczyna się w malowniczej górskiej wiosce Masca, a kończy na plaży o tej samej nazwie, w niewielkiej odległości od ogromnych masywów skalnych Los Gigantes, które należą do największych w Hiszpanii. Trasa prowadzi przez piękny krajobraz skał, stromych zboczy i kwitnących opuncji, ale jest dość wymagająca.

Najładniejsze miejsca na Teneryfie. Piramidy w Güímar

W mieście Güímar na wschodzie wyspy znajdziemy unikalne sześciopoziomowe piramidy. Wyglądem przypominają piramidy Majów i Azteków i do dziś otacza ich odpowiedni mistycyzm. Zostały one prawdopodobnie zbudowane tutaj przez pierwotnych mieszkańców i podobnie jak piramidy na całym świecie, wyraźnie kojarzą się z ważnymi zjawiskami astrologicznymi.

Mglisty las w górach Anaga

Masyw Anaga to pasmo górskie na północno-wschodnim krańcu wyspy z najwyższym szczytem Taborno (1024 m). Ten obszar jest prawie w całości pokryty mglistym lasem wawrzynowym z dużą ilością paproci i innych rzadkich roślin. Jest to najmniej zaludniona część wyspy z odosobnionymi wioskami i masywnymi klifami.

Loro Parque

Loro Parque to najpopularniejsze ZOO na Teneryfie, znajdujące się w pobliżu miasta Puerto de la Cruz. Pierwotnie miało to być zoo tylko dla papug, jednak przez lata park ewoluował w jeden z najpiękniejszych i najciekawszych ogrodów zoologicznych na świecie. Może poszczycić się np. największą kolekcją papug na świecie. W parku hoduje się również tygrysy, jaguary, gigantyczne żółwie, goryle, szympansy i inne egzotyczne zwierzęta. Tutaj możesz zobaczyć ogromne akwaria pełne podwodnych zwierząt i roślin, zapierający dech w piersiach pokaz pingwinów i 15-metrowy podwodny tunel, w którym unoszą się wokół ciebie rekiny i płaszczki. Największą popularnością cieszą się pokazy z delfinami, orkami i lwami morskimi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Loro Parque (@loroparque)

Los Gigantes

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie są klify zwane Los Gigantes. Ich strome ściany wznoszą się na wysokość 500 metrów nad powierzchnię Oceanu Atlantyckiego. Piękno tych olbrzymów można również podziwiać na przykład w jednej z restauracji w miejscowości o tej samej nazwie, która kryje się wśród klifów, albo wybrać się na wędrówkę.

Najładniejsze miejsca na Teneryfie. Wąwóz Barranco del Infierno

Teneryfa słynie przede wszystkim z wąwozu Masca. Jednak wąwóz Barranco del Infierno, zwany diabelskim czy piekielnym, jest bardzo urokliwy. Szlak turystyczny prowadzi przez dziki krajobraz wąskich wąwozów, pionowych kamiennych ścian i wielu endemicznych gatunków roślin. Na końcu trasy zobaczymy najwyższe wodospady na Teneryfie.

Paisaje Lunar

Paisaje Lunar to w dosłownym tłumaczeniu „skały księżycowe”. Jak można się domyślić, nazwa wzięła się z bajecznego wyglądu tego miejsca. To małe skalne miasteczko z formacjami o dziwnych kształtach w kolorach białego do pomarańczowego w pięknym krajobrazie niskich lasów iglastych. Wszystko to za sprawą sił natury, które na przestrzeni wieków ukształtowały te skały. Do tego miejsca można dostać się tylko pieszo, a więc chęć pokonania szlaku w dwie strony łącznie oznacza kilkunastokilometorwą wędrówkę.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top