Connect with us
fifa 23 najlepsi polscy piłkarze

Gry

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22? Jest sporo zaskoczeń, ale najbardziej wartościowe karty są łatwe do odgadnięcia. Przyglądamy się polskim piłkarzą z oceną ogólną 70+ w najnowszej piłkarskiej produkcji EA Sports.

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23?

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22? Zaledwie dwóch Polaków otrzymało karty z oceną ogólną powyżej 85. Warto jednak zwrócić uwagę, że w każdym przypadku nie są to zwyczajne karty.

Robert Lewandowski, który jest drugim najwyżej ocenionym bazowym piłkarzem w grze, otrzymał „overalla” 91. Będący za jego plecami Wojciech Szczęsny może się natomiast pochwalić kartą z oceną ogólną 86. Obie oceny znajdują się na rzadkich tarczach.

Polscy bramkarze i obrońcy w grze FIFA 23

Poza Wojciechem Szczęsnym w grze dostępnych jest kilka ciekawych kart polskich golkiperów. Na wstępie należy jednak zauważyć, że złote karty otrzymało aż pięciu polskich bramkarzy, co oznacza że pod względem formacji to właśnie bramkarze są najliczniejszą grupą polskich złotych kart.

Drugim najlepiej ocenionym Polakiem na bramce w grze jest Łukasz Fabiański, który otrzymał „overalla” na poziomie 81. Kolejni golkiperzy zostali już ocenieni poniżej 80. Rafał Gikiewicz otrzymał 77, Łukasz Skorupski 76, natomiast Bartłomiej Drągowski 77. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie najlepszych polskich bramkarzy z ocenami z FIFA 23.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FIFA 22 - co nowego w grze? Tu znajdziecie najważniejsze informacje

Gorzej od bramkarzy wypadają polscy obrońcy. Najlepszy z nich – Matty Cash – otrzymał ocenę 79. Złote karty otrzymali natomiast jeszcze tylko Jan Bednarek z „overralem” i Paweł Dawidowicz z 75. Kolejni polscy piłkarze otrzymali już oceny od 74 w dół. W zestawieniu kart najlepszych polskich obrońców znalazło się miejsce dla piłkarza z Ekstraklasy, którzy z oceną 71 jest Bartosz Salamon.

Polscy pomocnicy w FIFIE 23. Kto jest najlepszy?

Wśród pomocników prym wiedzie oczywiście Piotr Zieliński, który jest jednym z czterech polskich pomocników ze złotą kartą. To tak naprawdę całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę, że w zeszłym sezonie była tylko jedna – „Zielka” właśnie. Tym razem otrzymał ocenę aż 83. W tym sezonie dołączyli do niego Grzegorz Krychowiak z 78 oraz Szymon Żurkowski i Przemysław Frankowski, którzy otrzymali „overalle” po 76.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Legia Warszawa w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali "Legioniści"?

Z pomocników warto zwrócić jeszcze uwagę na Adriana Mierzejewskiego, który funkcjonuje w ramach powiedzenia „form is temporary, class is permanent” i od lat może pochwalić się solidną kartą za sprawą swoich występów za granicą. Tym razem został ponownie oceniony na 74. Poniżej znajdziecie oczywiście pełne zestawienie ocen najlepszych polskich pomocników, w którym nie ma żadnego piłkarza z Ekstraklasy.

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Napastnicy

Król tej formacji jest oczywiście jeden. Robert Lewandowski jest nie tylko najlepszym polskim napastnikiem, ale także drugim najlepszym „napadziorem” w całej grze. Za jego plecami mamy przepaść, którą kończy Arkadiusz Milik. Polak z Juventusu Turyn został wyceniony całkiem przyzwoicie, bowiem na 79. Ostatnimi złotymi kartami polskich napastników są natomiast Krzysztof Piątek i Adam Buksa z 76 „overalla”.

W kontekście polskich napastników warto jeszcze zwrócić uwagę na pewne nieoczywiste nazwiska. Kartami po 70 mogą pochwalić się występujący w MLS Jarosław Niezgoda i Kacper Przybyłko. Pomimo tak naprawdę słabego poziomu polskich napastników w grze, wśród najlepszych nie znalazł się żaden z PKO BP Ekstraklasy. Poniżej oczywiście znajdziecie pełne zestawienie ocen najlepszych polskich napastników.

Co jeszcze warto wiedzieć o Polakach w FIFIE 23? Najszybsi polscy piłkarze

Najszybszym polskim piłkarzem spośród tych ocenionych na 70 i więcej jest Przemysław Frankowski z 92 tempa. Trzeba przyznać, że EA Sports wysoko oceniła umiejętności Polaka z RC Lens w tym aspekcie. Dobrą notę otrzymali także Jakub Kamiński i Damian Kądzior – obaj z 89 tempa.

Aż czterech polskich piłkarzy otrzymało pięć gwiazdek oceny słabszej nogi (dwóch w FIFA 22). O ile obecnością Piotra Zielińskiego w tym gronie nie można być zdziwionym, to prawdopodobnie nie domyślacie się pozostałych nazwisk. To Jakub Moder, Jarosław Niezgoda i… Filip Szymczak. Młody napastnik Lecha Poznań w grze jest pod tym względem lepszy od Roberta Lewandowskiego. Po raz kolejny żaden z Polaków nie otrzymał natomiast pięciu gwiazdek sztuczek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Lech Poznań w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali piłkarze "Kolejorza"?

Z pojedynczych statystyk warto jeszcze natomiast zwrócić uwagę na oceny dryblingu. Dwóch polskich piłkarzy otrzymało 86 i zgodnie z przewidywaniami są to oczywiście Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23 – według formacji

Bramkarze:

Wojciech Szczęsny – 86
Łukasz Fabiański – 82
Rafał Gikiewicz – 77
Łukasz Skorupski – 76
Bartłomiej Drągowski – 75
Kamil Grabara – 73
Marcin Bułka – 73
Mateusz Lis – 72
Bartosz Białkowski – 71
Radosław Majecki – 71

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FUT Heroes Club - co wiadomo o nowych kartach specjalnych w FIFIE 22?

Obrońcy:

Matty Cash – 79
Jan Bednarek – 76
Paweł Dawidowicz – 75
Tomasz Kędziora – 74
Bartosz Bereszyński – 73
Arkadiusz Reca – 72
Bartosz Salamon – 71
Kamil Glik – 71
Marcin Kamiński – 71
Robert Gumny – 71
Kamil Piątkowski – 71
Jakub Kiwior – 71
Michał Helik – 71

Pomocnicy:

Piotr Zieliński – 83
Grzegorz Krychowiak – 78
Szymon Żurkowski – 76
Przemysław Frankowski – 76
Karol Linetty – 74
Adrian Mierzejewski – 74
Mateusz Klich – 74
Jakub Moder – 74
Sebastian Szymański – 74
Nicola Zalewski – 74
Kamil Grosicki – 73
Jacek Góralski – 73

Napastnicy:

Robert Lewandowski – 91
Arkadiusz Milik – 79
Adam Buksa – 75
Krzysztof Piątek – 75
Karol Świderski – 74
Kacper Przybyłko – 70
Dawid Kownacki – 70
Jarosław Niezgoda – 70

4.7/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top