Connect with us
najlepsze baśniowe pokemony
Fot. YouTube / Poke Cutie

Gry

Najlepsze baśniowe pokemony w Pokemon GO. Czy masz któregoś?

Gra Pokemon GO oferuje pokemony wielu rodzajów. W tym newsie przedstawimy najlepsze baśniowe pokemony. Czy masz któregoś z nich?

Pokemony baśniowe wprowadzone zostały w późniejszym etapie gry

W przeciwieństwie do powszechnych od pierwszej generacji pokemonów typu ognistego, elektrycznego czy wodnego, typ baśniowy wprowadzony został w późniejszym etapie. Pokemony baśniowe pojawiły się po raz pierwszy bowiem dopiero w VI generacji. Część pokemonów z wcześniejszych generacji jako swój drugi typ otrzymało właśnie typ baśniowy.

W grze nie znajdziemy zbyt wielu bardzo mocnych pokemonów typu baśniowego, ale to nie znaczy że w tej grupie nie znajdziemy takich, które byłby pomocne w walkach. Poniżej przedawniamy najlepsze według nas pokemony typu baśniowego.

Najlepsze baśniowe pokemony w Pokemon GO

Sylveon

pokemon go sylveon

Sylveon to jeden z najnowszych pokemonów, wprowadzony w ramach wydarzenia Luminous Legends Y w maju 2021 roku. Jest to jedna z ośmiu dostępnych form finalnych Evee, chyba jednego z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów. Aby przemienić Evee w Sylveona wystarczy zmienić jego imię na Kira i oczywiście posiadać odpowiednią liczbę cukierków, ale taka zmiana działa tylko raz. Aby zdobyć kolejnego trzeba dodać Eevee jako swojego Buddy i zdobyć 70 serduszek przyjaźni.

Maksymalne CP Sylveona wynosi 3470. Jest on podatny na ataki pokemonów stalowych i trujących. Najlepszy zestaw ataków to Quick Attack + Dazzling Gleam, ale skuteczny będzie także Charm + Dazzling Gleam. Podczas walki w pochmurną pogodę zwiększa się jego moc zadawanych obrażeń.

Togekiss

najlepsze baśniowe pokemony pokemon go togekiss

Pokemona wprowadzono w generacji IV. Jest on pokemonem dwutypu latający/baśniowy, wcześniej był pokemonem typu normalnego/latającego. To finalna forma Togepi, który wcześniej ewoluuje w Togetic.

Maksymalne CP Togekissa wynosi 3767. Jest podatny na ataki pokemonów elektrycznych, lodowych, trujących, stalowych i kamiennych. Dzięki podwójnemu typowi jest odporny na szeroki zakres ataków, takich jak Dark, Grass, Bug i Ground. Jego moc zwiększa się podczas pochmurnej i wietrznej pogody. Statystyki ataku i obrony Togekissa są dość imponujące, a wytrzymałość jest znacznie większa niż innych typów baśniowych w grze. Najlepsze ataki to Charm + Dazzling Gleam, a także Air Slash + Dazzling Gleam.

Clefable

pokemon go clefable

To kultowy pokemon, który pojawił się w I generacji, a przed wprowadzeniem pokemonów baśniowych, był pokemonem typu normalnego. Finalna wersja Cleffy, ewoluuje z Cleafairy po zdobyciu 50 cukierków. Klasyfikowany jest jako super rzadki pokemon, więc złapanie go na wolności raczej będzie trudne. Lepiej nie wybierać go do walki z pokemonami typu stalowego i trującego, bo nie radzi sobie z nimi zbyt dobrze.

Maksymalne CP Clefable to 2755. Chociaż statystyki ataku i obrony Clefable nie wyróżniają się spośród innych pokemonów, jego wysoka wytrzymałość pozwala mu zadawać obrażenia znacznie szybciej niż niektórzy jego przeciwnicy. Najlepsze ataki Clefable to Pound + Dazzling Gleam, ale skuteczne będą także Charm + Dazzling Gleam oraz Cham + Meteor Mash

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze elektryczne pokemony w Pokemon GO. Zapdos i jakie jeszcze?

Xerneas

najlepsze baśniowe pokemony pokemon go xerneas

Jeden z Legendarnych pokemonów generacji VI. To czysty pokemon typu baśniowego i podobnie jak inne legendarne pokemony, jest rzadki i może być dość trudny do pokonania w rajdzie. Jest wrażliwy na ataki typu stalowego i trującego.

Z maksymalnym CP wynoszącym 4275, jest zdecydowanie jednym z najpotężniejszych rywali w grze. Dodatkowo ma imponujące statystyki ataku, obrony i wytrzymałości. Dzięki temu będzie skuteczny w niejednej walce, szczególnie korzystając z Moonblast. Jego najlepsze ataki to Tackle + Giga Impact oraz Zen Headbutt + Giga Impact. Moc jest wzmocniona podczas pochmurnej pogody.

Najepsze pokemony baśniowe w Pokemon GO. Gardevoir (Shadow)

pokemon go gardevoir shadow

Zdecydowanie jeden z najlepszych pokemonów typu baśniowego w Pokemon GO. Jest także pokemonem psychicznym. Pojawił się w III generacji. To finalna ewolucja Raltsa, który wcześniej ewoluuje w Kirlę. Można go zdobyć również w rajdach. Słabiej radzi sobie z atakami pokemonów typu stalowego, trującego i duchów. Gardevoir to świetna opcja, jeśli zamierzasz walczyć z jakimkolwiek pokemonem typu psychicznego, walczącego lub smok.

Maksymalne CP Gardevoira wynosi 3497. Dzięki atakom Charm i Dazzling Gleam może zadawać imponujące obrażenia. Jest najbardziej skuteczny podczas wietrznej lub pochmurnej pogody.

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top