Connect with us
najlepsze lodowe pokemony
Fot. YouTube / Pokemon - Awesome battle videos!

Gry

Najlepsze lodowe pokemony w Pokemon GO. Kto poza Glaceonem?

Jakie są najlepsze pokemony typu lodowego w grze Pokemon GO? W tym newsie przedstawiamy wyjątkowe pokemony, które warto złapać.

Pokemony typu lodowego. Czym są?

W grze Pokemon GO pojawiło się już ponad 700 pokemonów z 18 różnych typów. Tak naprawdę w stosunku do innych typów, pokemonów lodowych nie znajdziemy zbyt wiele. Są one jednak szczególnie przydatne w walkach z pokemonami typu latającego, liściastego i smoczego. Ten typ pokemonów w grze pojawił się w I generacji, a do IV był typem specjalnym.

Pokemony lodowe dość ciężko znaleźć, nie ma też wielu „czystych” pokemonów tego typu, ale istnieje wiele podwójnych typów, które są równie skuteczne. Poniżej przedstawiamy najlepsze według nas pokemony typu lodowego.

Najlepsze lodowe pokemony w Pokemon GO

Jynx

pokemon go jynx

Pokemon dwutypu lodowego/psychicznego, znany już od pierwszej generacji. Jynx jest wrażliwy na ataki pokemonów ognistych, skalnych, stalowych i robaków. Dość trudno znaleźć tego pokemona. Jak przystało na pokemona typu lodowego, jego moc wzrata podczas śnieżnej i wietrznej pogody.

Maksymalne CP Jynxa wynosi 2888 i może zadawać ogromne obrażenia swoim zestawem ataków. Najlepsze ataki to Confusion + Avalanche, a także Frost Breath + Avalanche.

Glaceon

pokemon go glaceon

Tego pokemona z pewnością będzie najłatwiej zdobyć. Jest to jedna z ewolucji Eevee. Wprowadzony został w IV generacji. Nie jest tajemnicą, że większość ewolucji Eevee w Pokemon Go jest silna, a Glaceon nie jest wyjątkiem od tego. Aby zamienić Eecee w Glaceona wystarczy zebrać 25 cukierków, a następnie zmienić imię pokemona na Rea. Drugi sposób ewolucji to użycie specjalnego wabka Glacial Lure (do kupienia w sklepie) w pobliżu Pokestopu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze baśniowe pokemony w Pokemon GO. Czy masz któregoś?

Maksymalne CP Glaceona wynosi 3535, Ma on świetne statystyki ataku ze świetną obroną, która go uzupełnia. Najlepsze ataki tego pokemona to Ice Shard i Avalanche, więc z pewnością powinien je znać. Inne równie mocne ataki to Frost Breath i Avalance.

Najlepsze lodowe pokemony w Pokemon GO. Weavile (Shadow)

pokemon go weavile

Pokemon dwutypu mrocznego/lodowego, znany od IV generacji. Jest to finalna warsja Sneasela, do ewolucji w Weavile potrzebne jest zebranie 100 cukierków i użycie Sinnoh Stone. To jedyny sposób na zdobycie tego pokemona.

Weavile jest jednym z najlepszych pokemonów typu lodowego ze względu na jego dużą prędkość i konkurencyjnie wysokie CP wynoszące maksymalnie 3397. Dzięki atakom takim jak Ice Shard i Avalanche będziesz w stanie zadać duże obrażenia, które powinny wystarczyć do osłabienia i pokonania przeciwnika. Inne skuteczne ataki to  Feint Attack i Avalanche, a także Snarl + Avalanche.

Mamoswine (Shadow)

pokemon go mamoswine shadow

Pokemon dwutypu lodowego/ziemnego, dostępny od IV generacji. To finalna wersja Swinuba, który najpierw po zebraniu 25 cukierków ewoluuje w Piloswine. Do przemiany w Mamoswine potrzebne jest kolejnych 100 cukierków.

Maksymalne CP Mamoswine wynosi 3763. Ma nie tylko świetną siłę ataku, ale także dużą wytrzymałość. Nie jest może dobry w obronie, ale może zadawać ogromne obrażenia. Najlepszy zestaw ataków tego pokemona to Mud-Slap i Avalanche, ale używać można również Powder Snow + Avalanche.

Najlepsze lodowe pokemony w Pokemon GO. Abomasnow (Mega)

pokemon go abomasnow mega

Pokemon dwutypu trawiastego/lodowego, wprowadzony w IV generacji. Jest wrażliwy na ataki pokemonów walczących, ognistych, latających, trujących, stalowych, robaków i skał. Ewoluje ze zwykłego Abomasnowa przy użyciu Abomasitu, czyli specjalnego kamienia. Zwykły Abomasnow jednak także będzie dobrym wyborem jeśli chodzi o lodowe pokemony. Moc Mega Abomasnowa zwiększa się podczas słonecznej i śnieżnej pogody.

Maksymalne CP wynosi 3850. Najlepsze ataki Abomasnowa to Powder Snow i Weather Ball, ale mozna postawić także na wolniejsze Razor Leaf + Weather Ball, a także Razor Leaf + Energy Ball.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top