Connect with us
najlepsze seriale oryginalne netflixa
Fot. YouTube / Netflix

Kultura

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa ogółem. Wybraliśmy TOP 10

Liczba serwisów streamingowych oferujących filmy i seriale online rośnie w ostatnim czasie w sposób błyskawiczny. Liderem na rynku wciąż jest jednak Netflix, od którego to wszystko się zaczęło. Aaby utrzymać zainteresowanie widzów, praktycznie w każdym tygodniu serwuje przynajmniej po kilka nowości sygnowanych swoim logiem. Tak gigantyczna ilość produkcji oznacza niestety, że ich jakość potrafi być bardzo zróżnicowana i często niemałym wyzwaniem jest znaleźć te naprawdę wartościowe. Aby ułatwić chociaż trochę to zadanie, przygotowaliśmy listę 10 najlepszych seriali wyprodukowanych przez Netflix.

10. House of Cards

Jakie są najlepsze seriale oryginalne Netflixa? Zacznijmy od prawdziwego klasyka. Na zawsze bólem dla fanów tego serialu będzie skandal, który doprowadził do wyrzucenia z niego grającego główna rolę Kevina Spaceya. Przez to nigdy nie dowiemy się, jak miał wyglądać oryginalny finał tej produkcji, a zamiast tego otrzymaliśmy przerobione, bardzo naciągane zakończenie. A trzeba nadmienić że wcześniej ten serial, który był pierwszym przebojem Netflixa, powodował niemałe emocje. Kevin Spacey i Robin Wright stworzyli wielkie kreacje tworząc małżeństwo Underwoodów, którzy nie zawahają się przed niczym w celu zdobycia władzy. Nieustanne knucia, poszukiwania sprzymierzeńców, niszczenie przeciwników – to codzienność głównych bohaterów prowadząca często do niesamowicie zaskakujących zwrotów akcji. Mimo tego że na koniec serial stracił w oczach wielu, to wciąż jest to kawał naprawdę błyskotliwej rozrywki.

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa. 9. The Kominsky Method

Popis aktorski Michaela Douglasa, który wciela się w aktora komediowego, którego sława minęła dawno temu. Obecnie jest trenerem gry teatralnej i razem ze swoim najlepszym przyjacielem, a jednocześnie agentem, spędzają dni zastanawiając się nad sensem życia. Relacje między tą dwójką to zdecydowanie największy atut tej produkcji, dialogi między nimi to czyste scenopisarskie złoto. Cała historia perfekcyjnie balansuje między komedią i dramatem dostarczając pełną satysfakcję dla widzów.

8. Narcos

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najciekawsze filmy dostępne tylko na Amazon Prime Video. Nasze TOP 10

Zdecydowanie jeden z największych serialowych sukcesów Netflixa – doceniony zarówno przez widzów, jak i krytyków. Trudno się dziwić, historia rozwoju handlu narkotykami w krajach południowoamerykańskich jest niezwykle fascynująca. Tutaj jest przedstawiona często niemal w dokumentalnym stylu i stanowi prawdziwe źródło wiedzy na ten temat. Oczywiście pierwsze skojarzenie z tym serialem to legendarny Pablo Escobar, który jest nam przedstawiony w niezwykle szczegółowy sposób, a grający go Wagner Moura stworzył absolutnie niezapomnianą kreację. Oprócz niego poznajemy także całą masę innych osób, które trzęsły biznesem narkotykowym. Znakomita propozycja dla fanów mocnych filmowych wrażeń.

7. Gambit królowej

Miniserial, który w momencie premiery wywołał niesamowite poruszenie i co trzeba też przyznać, niezwykle podniósł popularność gry w szachy na świecie. Nie było by tego sukcesu bez grającej główną rolę Anyi Taylor-Joy. Ta młoda aktorka z wielkimi, charakterystycznymi oczami stworzyła rolę, o której marzy każda aktorka. Brawurową, wyrazistą i niejednoznaczną. Wciela się w postać, która odkrywa w sobie niezwykły talent do gry w szachy, ale na drodze do sukcesu staje jej trudna przeszłość oraz autodestrukcyjne zapędy. Oprócz głównej aktorki uwagę zwraca też perfekcyjne, wykonane z dużą dbałością o szczegóły, odwzorowanie lat 50 i 60. Nie można też nie wspomnieć o dużym polskim akcencie w postaci grającego jednego z przeciwników głównej bohaterki Marcina Dorocińskiego.

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa. 6. Stranger Things

„Kiedyś to było”. Tego typu sformułowanie jest coraz częściej widoczne w filmach i serialach, gdy twórcy zauważyli że nostalgia jest prawdziwym wabikiem na widzów. To co znamy, to przy czym dorastaliśmy przy przypomnieniu mimowolnie przynosi uśmiech na twarzy. „Stranger Things” z tej nostalgii nie uczyniło tylko przynęty na widza, ale przede wszystkim potężny atut. Przejawia się w muzyce, plakatach, strojach, tematach poruszanych przez bohaterów, ale też w nawiązaniach do żelaznych klasyków z dawnych lat. Poza tym jest to jednak wspaniała historia z wyrazistymi postaciami, mieszanką śmiechu i strachu potrafiąca zaskoczyć zwrotami akcji. Jest to też dowód na to, że z odpowiednim budżetem serial może bezproblemowo dogonić pod względem wykonania nawet najlepsze produkcje kinowe.

5. Ostatni taniec

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze filmy o tańcu - TOP 10. Co warto obejrzeć?

Produkcja trochę odmienna od pozostałych, gdyż będąca dokumentem. Mimo to pod względem wykonania oraz emocji będąca na poziomie najlepszych seriali. Jest to historia jednej z najlepszych drużyn NBA w historii – Chicago Bulls lat 90. Dla wielu ta drużyna to przede wszystkim Michael Jordan i oczywiście ta prawdziwa ikona sportu jest wiodącą postacią tego cyklu. Na plus jednak, że serial nie skupia się wyłącznie na nim i odpowiednio dużo czasu poświęca także innym postaciom współtworzącym sukces „Byków”. Dokładnie przedstawia także postacie, które były ich przeciwnikami. Gigantyczna liczba użytych materiałów w tym nigdy niepublikowanych scen zza kulis, robi kolosalne wrażenie i nawet dla wielkich fanów NBA będzie pełna nowych wiadomości.

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa. 4. Bojack Horseman

Prawdopodobnie najdoskonalsza z produkcji animowanych wyprodukowanych przez Netflix. Przygody antropomorficznego konia, niegdyś gwiazdy popularnego serialu, który po latach uzależnień próbuje reaktywować swoją karierę jest przede wszystkim dość wyraźną satyrą na środowiska celebryckie. Robi to jednak z dużym smakiem zaskakując niebanalnymi pomysłami, znakomitymi postaciami i brawurowym humorem. Serial nie skupia się jednak tylko na bawieniu, gdyż potrafi często w bardzo dobitny sposób przedstawiać trudne tematy. Mamy chociażby odcinek w którym główny bohater i jego przyjaciółka wpadają w alkoholowy ciąg albo gdy cały odcinek to monolog Bojacka na pogrzebie bliskiej mu osoby. Te i inne tematy przewijają się przez całą produkcję, co nie zmienia faktu że to przede wszystkim wyśmienita rozrywka.

3. Ozark

Jason Bateman kojarzony jest przede wszystkim z produkcjami komediowymi, ale swój największy sukces osiągnął grając główną rolę i produkując niezwykle mroczny serial gangsterski. Główny bohater Marty jest na pierwszy rzut oka zwyczajnym facetem z żoną i dwójką dzieci, który jest doradcą finansowym. Na codzień zajmuje się jednak praniem pieniędzy dla szefa kartelu narkotykowego. Gdy nagle okazuje się że brakuje kilku milionów dolarów Marty zostaje zmuszony do przeprowadzki do tytułowego Ozark. Niestety tam liczba problemów stojących przed nim wzrasta błyskawicznie. Niezwykle posępny i brutalny klimat serialu może wręcz szokować, gdy przyrównać go do innych produkcji Netflixa. Przede wszystkim jest to jednak niezwykle wciagajaca i emocjonująca produkcja.

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa. 2. Mindhunter

O tym, jak niezwykle udana jest to produkcja, najlepiej świadczy fakt, że po niespodziewanym anulowaniu jej po drugim sezonie, co chwilę pojawiają się artykuły o możliwości nakręcenia kontynuacji na które z nadzieją reagują dziesiątki fanów. Nie jest to na pewno serial, który przekonuje do siebie każdego przede wszystkim przez swoje niezwykle spokojne, powolne tempo. Mimo tego ta produkcja zawiera niezwykle wciągającą treść. Śledzimy losy dwóch agentów FBI którzy pracują nad analizowaniem motywów najstraszniejszych amerykańskich zbrodni i w tym celu prowadzą wywiady z najbardziej znanymi mordercami. Niezwykle duszna, mocna produkcja nad którą piecze sprawował sam mistrz thrillerów, David Fincher. Produkcja absolutnie warta poświęcenia jej uwagi.

1. The Crown

Stworzenie udanej biografii jest naprawdę trudne. Najczęściej są to nudne produkcje mające na celu odhaczanie najważniejszych wydarzeń z życia danej osoby i co najwyżej pozwalające na wybitne aktorskie popisy. Twórcy „The Crown” mają o tyle łatwiej, że dzięki formule serialu mają więcej czasu i mogą każdej postaci poświęcić dużo czasu tworząc złożone kreacje. Wciąż problemem jest jednak zainteresować widza, gdy historię królowej Elżbiety i ludzi z jej otoczenia zna w większym lub mniejszym stopniu każdy. Serial jednak idealnie spełnia zarówno swoje zadanie przedstawienia dużego kawałka brytyjskiej historii jak i nakreślenia fascynujących relacji międzyludzkich. Wszystko to niepozbawione zarówno emocji jak i humoru i wykonane z gigantycznym rozmachem i zamiłowaniem do detalu. O aktorstwie nie ma się nawet co rozpisywać. Śmietanka brytyjskiego aktorstwa zachwyca na każdym kroku. Mimo, że twórcy co jakiś czas zmieniają aktorów, by pokazać kolejne etapy życia postaci, to tworzone przez nich kreacje są niezwykle spójne.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top