Connect with us
najlepsze wodne pokemony
Fot. YouTube / Kenneth Garaza

Gry

Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO. Na kogo polować?

Pokemon GO pozwala zebrać graczom pokemony różnych typów, dodatkowo w różnych wersjach. W tym newsie skupimy się na wodnych pokemonach. Które z nich są najlepsze?

Niektóre dane pokemonów mogą być mylące

Jakie są najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO? Zacznijmy od początku. Każdy pokemon jest unikalny, a więc ma inne umiejętności i statystyki. Może to być mylące dla graczy, którzy często patrzą wyłącznie na CP oraz siłę ataków.

To tak naprawdę mylące, bo te statystyki nie zawsze oddają prawdziwą moc pokemonów, a tym samym nie pokazują, czy są najlepszym wyborem do walki z innym graczami lub w raidach.

Pokemony dostępne w grze można podzielić aż na 18 różnych typów. Podobnie jak chociażby w grach na konsole czy PC, każdy typ będzie mniej albo bardziej skuteczny w zależności od pokemona, z którym przyjdzie mu walczyć.

W tym newsie skupiamy się na wodnych pokemonach, które są najbardziej skuteczne przeciwko pokemonów typu ogień, lód i stal. W Pokemon GO jest mnóstwo wodnych pokemonów do wyboru, ale tylko niektóre są stworzone do walki z mocniejszymi przeciwnikami. Jakie są więc najlepsze wodne pokemony?

Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO

Kyogre

pokemon go kyogre

Tu nie ma nawet większego pola do dyskusji. Kyogre jest zdecydowanie najsilniejszym pokemonem w grze. Legendarny wodny stwór może się bowiem pochwalić maksymalnym CP wynoszącym aż 4652. Co jednak ważniejsze, zazwyczaj ma odpowiednio zbilansowane podstawowe statystyki, co pozwala mu być niezwykle groźnym podczas walk.

Kyogre poza świetną obroną może zadawać także druzgocące obrażenia. Wydaje się, że najlepszą kombinacją jest Waterfall jako szybki atak i Hydro Pump jako atak specjalny. Dzięki takiej kombinacji możecie bardzo szybko zniszczyć pokemony typu ogień, lód, stal i woda, a z innymi mocno powalczyć. Jak zawsze, to co najlepsze jest limitowane. Kyogre jest niezwykle trudny do złapania, ale życzymy wam powodzenia.

Mega Blastoise

pokemon go mega blastoise

Mega ewolucje to stosunkowo nowa funkcjonalność w Pokemon GO. Funkcjonalność, która niezwykle mocno wpłynęła na walki pokemonów. Przypomnijmy, że podwaja ona CP pokemonów na 8 godzin, za co trzeba zapłacić specjalnymi „żetonami” mega energy. Jednym z pokemonów, który mocno zyskał na tej ewolucji jest Blastoise.

Zwykły Blastoise także jest jednym z ciekawszych wodnych pokemonów, ale Mega Blastoise to zupełnie inna półka. Pokemon szczyci się maksymalnym CP wynoszącym 4455, a jego moc dodatkowo wzrasta w deszczu. Najlepszym zestawem ataków w przypadku tego pokemona wydaje się być Watergun jako podstawowy atak i Hydro Cannon jako atak specjalny.

Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO. Swampert

pokemon go swampert

Zdziwieni obecnością tego pokemona? My też byliśmy dopóki nie przyjrzeliśmy się mu dokładnie. Jego sekret tkwi… w słabościach. Tak naprawdę bowiem ten pokemon ma tylko jedną – pokemony trawiaste. Doskonale radzi sobie za to z pokemonami elektrycznymi, czym totalnie można zaskoczyć przeciwnika.

Jego maksymalne CP nie jest imponujące, bowiem wynosi 3362, ale jak już wspomnieliśmy wyżej, w tym przypadku chodzi o wszechstronność. Swamperta najlepiej nauczyć dwóch rodzajów ataków. W przypadku walk z elektrycznymi pokemonami najskuteczniejsze będą Mud Shot jako atak podstawowy i Earthquake jako specjalny. Do walki z innymi typami pokemonów polecamy standard – Watergun w parze z Hydro Cannon.

Mega Gyarados

pokemon go mega gyarados

Podobna sytuacja jak w przypadku Blastoise. Pokemon już w zwykłej wersji jest całkiem niezły, a po mega ewolucji staje się prawdziwym potworem. Minusem Gyaradosa w Pokemon GO jest stosunkowo duża grupa pokemonów, które dobrze sobie z nim radzą – to nie tylko pokemony elektryczne czy trawiaste, ale także te baśniowe, walczące czy robacze.

Maksymalne CP Mega Gyaradosa jest imponujące i wynosi 5332. Wydaje się, że najlepszym zestawem tego pokemona jest Bite jako atak podstawowy i Hydro Pump jako specjalny, ale niezwykle skuteczna jest także kombinacja Bite + Aqua Tail.

Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO. Palkia

pokemon go palkia

Legendarny smoczo-wodny pokemon. Ma imponujące maksymalne CP wynoszące 4512, ale także robiącą jeszcze większe wrażenie statystykę ataku. To pokemon niezwykle rzadko spotykany, co wiąże się z jego statusem oraz faktem, że pochodzi z czwartej generacji pokemonów – z regionu Sinnoh.

Jeśli już uda się wam złapać tego niezwykle ciekawego pokemona, w szczególności polecamy dwa rodzaje ataków. Najbardziej dotkliwy jest zestaw Dragon Tail jako atak podstawowy i Hydro Pump jako specjalny, ale wiele obrażeń u rywala zrobi także zestaw Dragon Tail + Draco Meteor.

4.2/5 (liczba głosów: 5)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top