Connect with us
najlepsze zagraniczne komedie romantyczne
Fot. YouTube / Kino Helios Polska - screen z filmu "Czas na miłość"

Kultura

Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. Co warto obejrzeć?

O ile wybór dziesięciu najlepszych polskich komedii romantycznych jest problematyczny ze względu na ich poziom, o tyle przy zagranicznych produkcjach dobrych komedii romantycznych jest aż nadto. Ograniczenie się do dziesięciu okazało się sporym wyczynem, ale w dalszej części newsa znajdziecie wybrane przez nas najlepsze zagraniczne komedie romantyczne.

Jakie są najlepsze zagraniczne komedie romantyczne? W tym newsie znajdziecie 10 najlepszych propozycji według nas. W naszym zestawieniu zawarliśmy filmy z wielu okresów – kilka z XXI wieku, kilka z lat 80. i 90., a nawet propozycję sprzed II Wojny Światowej.

10. Kocha, lubi, szanuje (2011)

Prawdopodobnie najbardziej imponujący obsadą film z wymienionych w tym rankingu. Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne Moore, Steve Carell, Kevin Bacon, Marisa Tomei – i jeszcze każdy ma tu naprawdę świetne role do zagrania. Wielowątkowa fabuła, która w totalnie zaskakujący i przezabawny sposób łączy się w finale to prawdziwa perełka. Z całej wyśmienitej obsady na największe wyróżnienie zasługuje z pewnością Gosling, który ze sporym wdziękiem wciela się tu w specjalistę od uwodzenia kobiet.

9. Bezsenność w Seattle (1993)

W latach 90. Tom Hanks i Meg Ryan byli w zdecydowanej czołówce najpopularniejszych aktorów tamtych czasów. Dlatego nie dziwi, że gdy ówczesna królowa komedii romantycznych i będący już uznanym aktorem komediowym, ale będący tuż przed swoimi oscarowymi kreacjami aktor, stworzyli parę na ekranie, zwiastowało to megahit. Za scenariusz odpowiadała Nora Ephron, która była prawdziwą specjalistką w tym gatunku. Pełna ciepła opowieść która idealnie sprawdzi się na romantyczny seans.

Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. 8. Czas na miłość (2013)

Film z prawdopodobnie najbardziej idiotycznym punktem wyjściowym. Otóż główny bohater dowiaduje się od swego ojca, że mężczyźni w jego rodzinie dziedziczą możliwość cofania się w czasie. Główny bohater wykorzystuje to wielokrotnie, także by zdobyć miłość swojego życia. Potrafi to jednak prowadzić także do mniej pozytywnych efektów. To co na papierze nie brzmi zbyt przekonująco, na ekranie sprawdza się znakomicie. Dzieło znakomitego reżysera i scenarzysty Richarda Curtisa, którego filmy jeszcze pojawią się na tej liście. Znakomity duet Domnhalla Gleesona i Rachel McAdams, ale także jedna z wcześniejszych ról dzisiejszej supergwiazdy Margot Robbie. Idealny seans do śmiechu i płaczu.

7. Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Film pokazujący związek dwojga ludzi na przestrzeni kilkunastu lat, kiedy próbują uzmysłowić sobie czy między nimi jest przyjaźń czy jednak coś więcej. Film absolutnie kultowy z absolutnie wybitnym duetem w tytułowych rolach. Z jednej strony Meg Ryan, która do legendy przeszła ze sceną z restauracji w której… ach, lepiej zobaczcie to sami. Z drugiej Billy Crystal, którego sarkastyczne poczucie humoru to prawdziwe złoto. 5 nominacji do Złotych Globów i wielce zasłużona nominacja oscarowa za scenariusz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze polskie komedie romantyczne. Wybraliśmy nieoczywiste TOP 10

6. Pretty Woman (1990)

Swoisty klasyk tego gatunku. Opowieść o Kopciuszku przeniesiona w czasy współczesne, gdzie główna bohaterka okazuje się prostytutką, którą pod swoje skrzydła bierze uznany biznesmen, płacąc jej by mu towarzyszyła. Prowadzi to do szeregu przezabawnych sytuacji oraz oczywiście rozkwitu płomiennego uczucia. Film ten z pewnością nie zdobyłby takiej popularności, gdyby nie Julia Roberts. Aktorka wówczas już całkiem znana po tej roli została absolutną megagwiazdą, dając popis umiejętności komediowych.

Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. 5. Rzymskie wakacje (1953)

Klasyk z niezapomnianą rolą przecudownej Audrey Hepburn. W tym filmie wcieliła się w postać księżniczki Anny, która znudzona życiem według sztywnych reguł zdecydowała się na ucieczkę podczas wakacji w Rzymie. Wówczas poznaje dziennikarza, z którym odkryje jak smakuje prawdziwe życie. Spotkanie dwóch światów owocuje dużą ilością przezabawnych sytuacji, a otoczka w postaci pięknie sfotografowanego Rzymu tylko dodaje dodatkowych punktów do oceny.

4. Ich noce (1934)

Wielu widzów pewnie odrzuci rok produkcji tego filmu (1934), ale to prawdziwa legenda, która wciąż budzi niezwykle emocje. Wspólna podróż dziewczyny uciekającej od ojca oraz dziennikarza poszukującego tematu na artykuł obfituje w szereg wyśmienitych scen humorystycznych. Prawdziwą perłą tej produkcji jest jednak duet Claudette Colbert – Clark Gable. Chemią, która zaistniała między nimi, można by obdzielić kilka produkcji. Obydwoje zostali uhonorowani Oscarami, a sam film zdobył łącznie aż 5 statuetek.

3. 500 dni miłości (2009)

Największym zarzutem, jaki mają przeciwnicy komedii romantycznej jest to, że pokazują nierealistyczny, przesłodzony obraz świata. Tak nie jest jednak z pewnością w przypadku tego filmu. Głównego bohatera poznajemy w momencie rozstania, gdy zaczyna wracać myślami do 500 dni spędzonych ze swoją ukochaną. Joseph Gordon-Levitt i Zooey Deschanel to fantastyczny duet, a film niejednokrotnie zaskakuje niebanalnymi pomysłami, jak choćby mistrzowska scena z podziałem ekranu na rzeczywistość i oczekiwania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Netflix - najciekawsze nowości na listopad 2021 r. Co warto obejrzeć?

Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. 2. To właśnie miłość (2003)

Klasyk okresu bożonarodzeniowego i drugi film Richarda Curtisa na liście. Kilka przeplatających się że sobą historii w gwiazdorskiej obsadzie gwarantujące zarówno solidną dawkę humoru jak i sporo wzruszeń. Najbardziej wybijają się z pewnością wybitni Alan Rickman i Emma Thompson jako małżeństwo z problemami oraz Bill Nighy jako niepoprawny gwiazdor rockowy. W bonusie jedno z najwspanialszych filmowych wyznań miłosnych z użyciem tekstów napisanych na kartonach.

1. Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Richard Curtis po raz trzeci, choć tym razem tylko jako autor rewelacyjnego scenariusza. Film doceniony do tego stopnia, że rywalizował z takimi klasykami jak „Forrest Gump”, „Skazani na Shawshank” oraz „Pulp fiction” o statuetkę Oscara dla najlepszego filmu. Wykreował on dwie wielkie gwiazdy komedii romantycznej – reżysera Richarda Curtisa oraz aktora Hugh Granta. Błyskotliwy scenariusz pełen błyskotliwych gagów, dialogów i sytuacji (spróbujcie zapomnieć scenę z udzielaniem ślubu przez Rowana Atkinsona). No i legendarny utwór „Love is all around” w tle.

4.5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top