Connect with us
największe zestawy lego
Fot. LEGO

Lifestyle

Największe zestawy LEGO w historii. Zebraliśmy TOP 10

Ogromne zestawy LEGO to już nic nowego. Klocki duńskiej marki bardzo dawno temu przestały być wyłącznie dla dzieci, a liczba dorosłych fanów budowania z klocków nieustannie rośnie. Co roku pojawiają się więc stworzone dla nich w ramach różnych serii zestawy. Jakie są obecnie największe zestawy LEGO dostępne do kupienia?

Jakie są największe zestawy LEGO w historii? Dorośli fani lubią duże zestawy LEGO i trudno im się dziwić. Często to świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu. Duńska marka od lat dba o takie osoby i ma naprawdę wiele do zaoferowania w tym względzie. Tak naprawdę co roku LEGO wydaje coraz więcej ogromnych zestawów. Od razu dodajmy, że jako miernik wielkości uznajemy liczbę elementów poszczególnych setów.

Jeszcze niedawno magiczną granicą było 3 000 elementów, ale teraz jest ich coraz więcej. Są już zestawy mające powyżej 5 000 klocków, a ten trend prawdopodobnie będzie przybierał na sile. Zebraliśmy 10 największych zestawów LEGO, jakie kiedykolwiek wydano. Wszystkie z nich są nadal dostępne do kupienia, choć te wycofane z oficjalnej sprzedaży notują bardzo wysokie ceny na rynku wtórnym. Lista będzie aktualizowana o nowe pozycje.

10. LEGO Icons #10299 Stadion Realu Madryt — Santiago Bernabéu

Rekonstrukcja stadionu Realu Madryt z klocków LEGO? Fani jednej z najbardziej popularnych drużyn piłkarskich na świecie marzyli o tym od lat. Wszak Santiago Bernabeu to niesamowity obiekt i tak samo wygląda złożony z klocków LEGO. To po prostu imponujący zestaw, o którym marzy wielu fanów piłki nożnej. W przypadku zakupu upewnijcie się, że… macie wystarczająco miejsca, aby go wyeksponować. Ma bowiem 14 cm wysokości, 44 cm szerokości i 38 cm długości. Rzecz jasna set LEGO ze stadionem Realu Madryt jest pełen realistycznych szczegółów. To m.in. trybuny, kultowa architektura stadionu, a nawet klubowy autobus.

Liczba części: 5 876
Cena katalogowa: 1899,99 zł
Premiera: marzec 2022

stadion realu madryt lego

#10299 LEGO Icons

Największe zestawy LEGO. 9. LEGO Creator Expert #10256 Tadż Mahal

Na dziewiątej pozycji znalazł się legendarny Tadż Mahal – indyjskie mauzoleum z klocków LEGO. To tak naprawdę reedycja zestawu wydanego w 2008 roku, więc jest jakaś szansa, że za jakiś czas ponownie pojawi się np. w ramach serii LEGO Icons. Set LEGO z Tadż Mahal po złożeniu ma aż 43 cm wysokości, 51 cm szerokości i 51 cm długości. Wygląda więc po prostu majestatycznie, czemu trudno się dziwić. Duński producent klocków podzielił go zresztą na 7 modułowych sekcji, aby można było go łatwiej przetransportować.

Liczba części: 5 923
Cena katalogowa: 1500,00 zł
Premiera: grudzień 2017 – produkt wycofany z oficjalnego sklepu LEGO

tadż mahal lego

#10256 LEGO Creator Expert

8. LEGO Harry Potter #71043 Zamek Hogwart

Pomimo wprowadzenia na rynek ponad cztery lata temu, zestaw cały czas jest dostępny w oficjalnej sprzedaży. Można zresztą tylko temu przyklasnąć, bo to niesamowity set. Zamek Hogwart z klocków LEGO ma aż 58 cm wysokości, 69 cm szerokości (!) i 43 cm długości. W zestawie znajduje się także aż 27 minifigurek, co jest wręcz niespotykane w innych setach. Ten piękny zestaw jest cały czas przedmiotem pożądania fanów Harrego Pottera i nic dziwnego, bo ukazuje w pełni wspaniałość Hogwartu. Dla nas to jeden z najciekawszych zestawów z całej dziesiątki.

Liczba części: 6 020
Cena katalogowa: 2199,99 zł
Premiera: wrzesień 2018

zamek hogwart lego

#71043 LEGO Harry Potter

7. #75331 LEGO Star Wars Brzeszczot

Pierwszy, ale nie ostatni zestaw LEGO Star Wars na liście, co nie jest przypadkowe. Duński producent klocków pamiętając o tym, że Gwiezdne Wojny mają miejsce w galaktyce, dopasował się do ich wielkości. Brzeszczot LEGO ma 24 cm wysokości, 50 cm szerokości i aż 72 cm długości. Jest to zresztą set Ultimate Collector’s Series, a więc serii LEGO skupiającej duże i szczegółowe modele pojazdów z fantastyki. Brzeszczot to replika statku z pierwszego sezonu serialu Disney+ „The Mandalorian”. Zestaw cechuje niezwykła wręcz szczegółowość, która nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Znajduje się w nim też pięć minifigurek.

Liczba części: 6 187
Cena katalogowa: 2849,99 zł
Premiera: październik 2022

lego brzeszczot star wars

#75331 LEGO Star Wars

6. LEGO Star Wars #75313 AT-AT

Jeszcze jeden zestaw LEGO Star Wars i jeszcze jeden z Ultimate Collector Series. AT-AT jest jednak zupełnie inne niż Brzeszczot. Ma bowiem aż 62 cm wysokości, co przy 69 cm długości daje po prostu imponujący eksponat dla każdego kolekcjonera LEGO Star Wars. Dla porządku dodajmy, że AT-AT z LEGO ma 24 cm szerokości. To jeden z najdroższych zestawów na tej liście i trudno się temu dziwić. Ogrom szczegółów pokazuje bowiem majstersztyk inżynierów duńskiej marki, tak samo jak wygląd końcowy. Do zestawu dołączonych jest też aż dziewięć minifigurek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
LEGO Icons 2023. Jeden hit już znany, dwa kolejne w kolejce

Liczba części: 6 785
Cena katalogowa: 2849,99 zł
Premiera: listopad 2021

at-at lego

#75313 LEGO Star Wars

Największe zestawy LEGO. 5. LEGO Star Wars #75192 Sokół Millennium

Trzeci zestaw LEGO Star Wars, trzeci z Ultimate Collector Series, ale już ostatni. Tym razem to Sokół Millennium, w którym z kolei szczegóły widać już na pierwszy rzut oka. O wyjątkowości tego setu niech świadczy chociażby fakt, że został wydany w styczniu 2018 roku i cały czas jest oferowany w oficjalnej sprzedaży. Nie dziwimy się jednak temu i mamy nadzieję, że zostanie tak, jak najdłużej. To tak naprawdę zestaw, który rozpoczął modę na gigantyczne sety LEGO Star Wars. Ma aż 83 cm długości (!) i 60 cm szerokości, więc… przed zakupem sprawdźcie lepiej wymiary swoich półek.

Liczba części: 7 541
Cena katalogowa: 3999,99 zł
Premiera: styczeń 2018

sokół millennium lego

#75192 LEGO Star Wars

4. LEGO Icons #10276 Koloseum

Z ogromem prawdziwego rzymskiego Koloseum rywalizuje tylko ta replika LEGO. Nigdy nie widzieliśmy czegoś równie imponującego związanego z tym miejscem. Tym bardziej, że Koloseum z LEGO może mieć każdy. Oczywiście, jeśli tylko ma wystarczająco gruby portfel. Jest to nie tylko jeden z największych zestawów LEGO, jakie kiedykolwiek wydano, ale także największy zestaw związany z architekturą – aż do czasu wydania Wieży Eiffla. Ponad 9 000 elementów robi wrażenie, tak samo jak wymiary: 27 cm wysokości, 52 cm szerokości i 59 cm długości.

Liczba części: 9 036
Cena katalogowa: 2599,99 zł
Premiera: listopad 2020

koloseum lego

#10276 LEGO Icons

3. LEGO Icons #10294 Titanic

Ten zestaw robi na nas ogromne wrażenie. Statek marzeń, jak nazywano Titanica, wzbudza od razu ogromne emocje, patrząc na jego historię. Jednocześnie do tej pory nie było tak ogólnodostępnych i świetnie wykonanych replik dla przeciętnego człowieka, a LEGO takową zrobiło. Titanic z LEGO ma ponad 9 000 elementów, ale nie to najbardziej imponuje. Jego długość wynosi… 135 centymetrów! Potrzebujecie naprawdę dużo miejsca, aby odpowiednio go wyeksponować. Dla porządku dodajmy, że wysokość to 44 cm, a szerokość 16 cm. Nie chodzi jednak tylko o wielkość, ale też o szczegóły – w zestawie znajdziecie ogrom detali, takich jak wielkie schody, maszynownia z pracującymi tłokami czy niektóre kabiny.

Liczba części: 9 090
Cena katalogowa: 3199,99 zł
Premiera: listopad 2021

titanic lego

#10294 LEGO Icons

Największe zestawy LEGO. 2. LEGO Icons #10307 Wieża Eiffla

Wieża Eiffla z LEGO nie przypomina żadnego z wcześniej wyprodukowanych zestawów i to być może nawet ona powinna być uznawana za największy zestaw LEGO. Mapa Świata, którą opisujemy poniżej, jest bowiem niezwykle specyficzna. Tutaj mamy do czynienia z imponującymi 10 tysiącami elementów i ta wysokość… 149 centymetrów! Szerokość i długość też robią wrażenie, bowiem mają po 57 centymetrów. Złożona replika Wieży Eiffla z klocków zdecydowanie góruje nad wszelkimi innymi zestawami, nawet pozostałymi z tej listy. To wręcz nieprzyzwoity zestaw, bo wyższy od niektórych dorosłych ludzi. Imponująca budowla godna symbolu Francji i Paryża.

Liczba części: 10 001
Cena katalogowa: 2949,99 zł
Premiera: listopad 2022

wieża eiffla lego

#10307 LEGO Icons

1. LEGO Art #31203 Mapa świata

Kontynuujmy komentarz, który rozpoczęliśmy przy Wieży Eiffla. Jako miernik wielkości przyjęliśmy liczbę elementów zestawu, co sprawdza się… aż do tego zestawu. Mapa świata z LEGO jest bowiem zupełnie niecodzienna, a imponująca liczba 11 tysięcy elementów nie zdradza wszystkiego. Prawda jest taka, że do złożenia nie trzeba zużyć wszystkich klocków, a dodatkowo sam zestaw swoim wyglądem… nie rzuca na kolana, co najmniej nas. Składanie tych małych kropek też nie wydaje się najlepszą zabawą na świecie. Imponujące są jednak jego wymiary – 65×104 cm. Podaliśmy tylko dwa wymiary, bowiem set ma formę obrazu i jest wręcz przeznaczony do powieszenia na ścianie po złożeniu.

Liczba części: 11 695
Cena katalogowa: 1199,99 zł
Premiera: czerwiec 2021

mapa świata z lego

#31203 LEGO Art

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top