Connect with us

Ciekawostki

Największy aquapark w Polsce. TOP wodnych parków rozrywki

Po okresie pandemii koronawirusa wszystkie aquaparki w Polsce są ponownie otwarte. Warto więc poznać bliżej najlepsze wodne parki rozrywki w kraju. Dowiedzcie się, gdzie znajduje się największy aquapark w Polsce.

Poniższy news stworzony został w formie rankingu. Zanim więc dowiecie się, gdzie znajduje się największy aquapark w Polsce, poznajcie pozostałe cztery z pięciu największych wodnych parków rozrywki w Polsce. Z całą pewnością wszystkie z nich są godne uwagi.

Największy aquapark w Polsce. 5. Aquapark Fala, Łódź

Aquapark Fala znajduje się w Parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Obiekt otwarto 31 stycznia 2008 roku, zajmuje natomiast powierzchnię 10 hektarów.

W wodnym parku rozrywki wyrózniono Strefę basenową, Stefę Saun oraz Spa & Wellness. Na odwiedzających czeka wiele basenów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Miłośnicy adrenaliny znajdą tutaj sezonową zjeżdżalnię typu Kamikaze, której punkt startowy znajduje się na wysokości 19,25 m. Dla najmłodszych czekają sezonowe baseny dmuchane.

Aquapark oferuje również inne sposoby spędzania czasu. Można tutaj zagrać w siatkówkę, badmintona czy pin-ponga, a dzieci mogą bawić się na placu zabaw, podczas gdy rodzice będą mogli odpocząć na umiejscowionym nieopodal kąciku relaksu.

największy aquapark w Polsce

Fot. aquapark.lodz.pl

4. Aquapark Kraków

Park wodny w Krakowie mieści się przy ulicy Dobrego Pasterza 126. Łączna powierzchnia basenów w obiekcie to 2000 m2. Znajduje się tutaj 8 zjeżdżalni o łącznej długości 800 m, w tym 4 nowe zjeżdżalnie zewnętrzne. Inne rozrywki to m.in. Rwąca Rzeka, ścianki wspinaczkowe, Tęczowa Ścieżka.

Aquapark ma wydzielone tory do pływania, miejsca do uprawiania sportów wodnych: siatkówki i koszykówki, piłki wodnej. Wypocząć można również w jacuzzi solankowym, skorzystać z leczniczych właściwości masaży i biczy wodnych.

największy aquapark w Polsce Aquapark Kraków

3. Aquapark Zakopane

Zakopiański park położony przy ulicy Jagiellońskiej 31 otwarto w 2006 roku. To obiekt o charakterze rekreacyjno-sportowym, rozrywkowym i leczniczym. Do dyspozycji gości przygotowano 4 baseny, w tym zewnętrzny basen termalny. Temperatura wody w tym basenie wynosi 32°C, co sprawia że kąpiele są możliwe, nawet gdy temperatura na dworze spada poniżej zera.

Aquapark położony jest nieopodal Krupówek, więc pływając w odkrytym basenie można podziwiać piękne widoki szczytów Tatr. Inne atrakcje aquaparku to 5 zjeżdżalni o łącznej długości 320 m, Dzika Rzeka, w której można poczuć się jak w prawdziwym górskim potoku.

Poza atrakcjami wodnymi, można skorzystać z innych obiektów, takich jak sauny czy grota solna. Na terenie obiektu znajdują się również siłownia i kręgielnia, a dla najmłodszych przygotowano salę zabaw.

Aquapark Zakopane

Fot. aquapark.zakopane.pl

2. Termy Maltańskie

Do niedawna Termy Maltańskie były największym aquaparkiem w Polsce. Obiekt znajduje się przy ul. Termalnej 1 na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, natomiast oddano go do użytku 16 października 2011 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Największy park rozrywki w Polsce. Te miejsca musisz odwiedzić

Kompleks podzielony jest na następujące strefy: Aquapark, Świat Saun, Baseny sportowe oraz Spa 1306. Do dyspozycji mamy aż 9 basenów, w tym również baseny zewnętrzne. Dla fanów adrenaliny i prędkości przygotowano 13 zjeżdżalni, w tym kilka zewnętrznych dostępnych sezonowo. Szczególnie wrażenie robi zjeżdżalnia dzika rzeka zewnętrzna, o długości 166 m, w której można poczuć się jak w rwącym nurcie górskiej rzeki.

Dla najmłodszych czeka basen ze statkiem pirackim. Strefa saun to nie tylko sauny, ale także łaźnie, tężnia solna, grota śnieżna, ścieżka kneippa i tepidarium.

największy aquapark w Polsce Termy Maltańskie

Fot. termymaltanskie.com.pl

Największy aquapark w Polsce. 1. Suntago – Wodny Świat

Największy aquapark w Polsce znajduje się przy ul. Nowy Świat 1 we Wręczy w gminie Mszczonów, otwarty został w 2020 roku. Jest to także największy park wodny w Europie, który jednocześnie może pomieścić imponujące 15 tys. osób.

W European Star Award, prestiżowym plebiscycie organizowanym przez niemiecki magazyn Kirmes Revue&Park, zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych parków wodnych Europy.

Podzielony jest na trzy strefy tematyczne: Jamango, Relax i Sauntaria. Jamango to aż 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2 oraz 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3,2 km. Najdłuższa z nich, „Jungle Eclipse” mierzy 320 metrów, co czyni ją największą w Europie. W strefie relaksu do dyspozycji mamy 8 basenów mineralnych oraz ogród o powierzchni 20 000 m2.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Suntago (@go.suntago)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top