Connect with us
największy jacht na świecie
Fot. vard.com

Ciekawostki

Największy jacht na świecie. Ten liniowiec imponuje wielkością

To już pewne – powstanie największy jacht na świecie. Superjacht Somnio będzie efektem współpracy Winch Design i Tillberg Design of Sweden, które pracowały nad projektem przez ostatnie 1,5 roku.

Pod koniec czerwca 2021 r. po 18 miesiącach współpracy biura architektoniczne Winch Design z Wielkiej Brytanii i  Tillberg Design ze Szwecji po raz pierwszy zaprezentowały wygląd nowego największego jachtu na świecie, który będzie rodzajem mobilnego kompleksu mieszkalnego.

Największy jacht na świecie. Warunki jak w luksusowym hotelu

Somnio, bo taką nazwę będzie nosił ten największy jacht na świecie, będzie pierwszym „jachtem liniowym”, zaprojektowanym i wykończonym zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami, z udogodnieniami na pokładzie odzwierciedlającymi usługi dostępne tylko w najlepszych hotelach na świecie.

Jego długość będzie imponująca, będzie wynosiła bowiem 222 m, będzie miał tonaż brutto 33 500 BRT i wiązkę 27 metrów.

Somnio bijący wszystkie rekordy, to bezprecedensowe osiągnięcie w zakresie projektowania i inżynierii, które na zawsze zmieni kurs ultra luksusowych podróży.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Winch Design (@winchdesign_wd)

Apartament na jachcie? Cena zbija z nóg

Jacht będzie posiadał 39 apartamentów rozmieszczonych na sześciu pokładach. O dokładnym rozmieszczeniu pomieszczeń zdecyduje nowy właściciel. Apartamentu bowiem nie będzie można wynająć przykładowo na jeden rejs, a jedynie zakupić. Na ten luksus będą mogli sobie pozwolić jednak tylko nieliczni. Cena wywoławcza za apartament to aż 9,5 mln euro. Co więcej, sprzedano już pierwsze apartamenty.

Oprócz apartamentów na jachcie będą bary, restauracje, klub nocny, klub plażowy, salonik na dziobie statku. Piwnica z winami ma pomieść aż 10 000 butelek. Znajdzie się tam również szpital z przeszkolonymi ratownikami medycznymi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Winch Design (@winchdesign_wd)

Budowa już ruszyła. Kiedy pierwszy rejs?

Największy jacht na świecie zbuduje norweska grupa stoczniowa Vard. Liniowiec będzie spełniał najwyższe standardy i zasady bezpieczeństwa, ochrony środowiska i eksploatacji.

Dyrektor Generalny Business Unit Cruise w VARD, Attilio Dapelo mówi: „Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani do budowy tego niesamowitego liniowca dla Somnio. Statek będzie jak dotąd największym statkiem w historii VARD i zaangażuje dużą liczbę projektantów i stoczniowców w sieć wyspecjalizowanych międzynarodowych obiektów VARD.”

Napęd jachtu ma być ekologiczny, ale nie podano jeszcze żadnych szczegółów w tym zakresie. W stoczniach VARD ruszyła już budowa jachtowego kompleksu mieszkalnego. Liniowiec ma zostać dostarczony z Vard Søviknes w Norwegii. Kadłub i pierwsza faza wyposażania zostaną wykonane w Vard Tulcea w Rumunii. Inni kluczowi gracze w projekcie to Fincantieri, firma-matka VARD, Vard Design i Vard Electro. W projekt zaangażowanych będzie również szerokie grono dostawców i wykonawców z Norweskiego Klastra Morskiego.

Największy jacht na świecie ma być gotowy do rejsu w połowie 2024 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Winch Design (@winchdesign_wd)

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top