Connect with us
Fot. energylandia.pl

Ciekawostki

Największy park rozrywki w Polsce. Te miejsca musisz odwiedzić

Parki rozrywki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W naszym kraju znajdziemy całkiem sporo miejsc, które dostarczą niezapomnianej rozrywki dla całych rodzin. Który park rozrywki w Polsce jest największy? Zapraszamy na przegląd miejsc, które warto odwiedzić.

Największy park rozrywki w Polsce. 5. Rabkoland

Rodzinny park rozrywki w Rabce-Zdrój otwarty 12 maja 1988 roku, zajmujący powierzchnię 2 hektarów. Znajdziemy tam typowy lunapark, jednak park nie ogranicza się do działalności typowej dla wesołych miasteczek. Na odwiedzających czeka niezliczona ilość atrakcji.

W 2001 roku otwarto w Rabkolandzie Muzeum Rekordów i Osobliwości. Od 2003 r. Rabkoland jest także siedzibą Muzeum Orderu Uśmiechu. Na terenie parku rozrywki działa Cyrk Luna. Rabkoland to także występy artystów i regularnie odbywające się imprezy cykliczne.

Rabkoland

Fot. rabkoland.pl

4. Zatorland

Park rozrywki położony przy Parkowej 7 w małej miejscowości Zator, pomiędzy Wadowicami a Katowicami. Na odwiedzających czeka bardzo dużo atrakcji. Zatorland ma swojej ofercie aż cztery parki tematyczne: Lunapark, Park Owadów, Park Mitologii oraz Park Ruchomych Dinozaurów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jakie jest najstarsze miasto w Polsce? Miejscowości z najdłuższą historią

To miejsce w którym bawić się będą dobrze całe rodziny, a najmłodsi mają także szansę do edukacji przez rozrywkę. Park Ruchomych Dinozaurów powstał najwcześniej i znajduje się tam ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt – to największy tego typu park w Europie. Największy z dinozaurów ma ponad 35 metrów wysokości!

W Parku Owadów zobaczymy natomiast owady wielkości człowieka. Ścieżka edukacyjna parku oferuje 16 gigantycznych eksponatów. Większość wystaw w Parku Mitologicznym znajduje się na wodzie, to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym można z bliska poznać postacie znane z mitologii. Lunapark natomiast to niezliczona ilość zjeżdżalni, trampolin i innych atrakcji znanych z wesołych miasteczek.

Fot. polskieszlaki.pl

Fot. polskieszlaki.pl

3. Parki rozrywki w Polsce. Łeba Park

Rodzinny park tematyczny położony przy ulicy Kolonijnej 24 w Nowęcinie. Główną atrakcją parku są dinozaury odwzorowane w skali 1:1, znajduje się ich tam około 100. Łeba Park to także place zabaw dla dzieci, a największy z nich zajmuje powierzchnię około 3000 metrów kwadratowych.

Na odwiedzających czeka pradawna chata oraz groty przedstawiające życie i pochówek Neandertalczyków. Znajduje się tu również Mini Zoo, minigolf, kino 7D czy diabelski młyn mający 27 metrów wysokości.

Na specjalnie wydzielonym terenie znajduje się ścieżka edukacyjna, gdzie starsze dzieci mogą poznać rodzaje drzew i roślinności lasu, a także dowiedzieć się, jak powstało życie na ziemi.

największy park rozrywki w Polsce

Fot. kogis.pl

2. Legendia: Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Legendia to najstarszy lunapark w Polsce. Wesołe Miasteczko położone w Parku Śląskim w Chorzowie przy granicy z Katowicami otwarto w 1959 roku. Powierzchnia parku to około 26 hektarów. W Legendii czeka 5 stref tematycznych i ponad 40 atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Znajdują się tam cztery kolejki górskie, w tym Lech Coaster, liczący 40 metrów wysokości. W 2017 został nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster. Inne atrakcje to np. diabelski młyn, samoloty czy wodne atrakcje jak choćby Diamond River, czyli ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m.

Legendia

Fot. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Tatry Mountain Resorts a.s.

1. Energylandia: Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze

Energylandia to dzisiaj zdecydowanie najpopularniejszy, ale i największy park rozrywki w Polsce. Otwarto ją 14 lipca 2014 roku. Zator, w którym mieści się ten park rozrywki, to niewielka miejscowość położona 60 kilometrów od Krakowa. Obiekt zajmuje powierzchnię 35 hektarów.

W ofercie znajdziemy kilkadziesiąt atrakcji podzielonych na strefy tematyczne, m.in. aż 15 kolejek górskich, w tym 2 w kategorii kategorii hyper coaster. Najbardziej znana kolejka Hyperion ma aż 77 metrów wysokości, a osiąga prędkość 145 km/h, co czyni ją drugą najwyższą  i drugą najszybszą kolejką górską Europy.

Energylandia ma w swojej ofercie także dodatkowe atrakcje. Regularnie odbywają się tutaj warsztaty edukacyjne i artystyczne czy pokazy pirotechniczne.

największy park rozrywki w Polsce

Fot. energylandia.pl

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top