Connect with us
Największy pies na świecie

Ciekawostki

Największy pies na świecie. Omawiamy olbrzymy wśród czworonogów

Na świecie istnieje niezliczona ilość ras psów. Jedne z nich są naprawdę małe, a inne dosłownie gigantyczne. Zapraszamy na przegląd największych ras psów i ich nietypowo dużych przedstawicieli.

Nie przedstawimy wam w tym artykule jednego, największego psa na świecie. Wynika to z dwóch oczywistych powodów – zwierzęta, tak jak ludzie, rodzą się i umierają. Po drugie kwestia pt. „największy pies na świecie” nie jest jednoznaczna – w takim sensie, że nie każdy chwali się publicznie swoim pupilem.

Na końcu materiału mamy jednak dla was materiał video z Księgi Rekordów Guinnessa – będziecie mogli zobaczyć tam największego psa według tego rankingu. Zamiast tego przedstawimy wam rasy psów, które są największe na świecie.

Największy pies na świecie. Dog niemiecki

Według American Kennel Club to największa rasa psów, przynajmniej jeśli chodzi o wzrost. Osiągają wysokość 70 – 90 cm i ważą około 50 kg. Wśród przedstawicieli tej rasy zdarzali się prawdziwi rekordziści.

Shamgret Danzas był kiedyś najwyższym psem świata. Miał 104 cm wzrostu i ważył aż 108 kg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najstarsze drzewo na świecie to dyskusyjna sprawa. Co warto wiedzieć?

Giant George to dog niemiecki z Arizony, który mierzył 109 cm w kłębie i ważył 111 kg, Znalazł się nawet w Księdze Rekordów Guinnessa.

Jednak żaden pies nie pobił rekordu Zeusa z Michigan w USA, który po śmierci George’a przejął tytuł największego psa świata. Pies ważył 70 kg, a w kłębie mierzył 111 cm.

Największy pies na świecie

Fot. pinterest.com

Mastif neapolitański

To rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie mastifa, wyhodowana we Włoszech do walk z psami i jako pies stróżujący. Zwykle psy te mierzą w kłębie 66-80 cm i ważą 60-70 kg. Mastif jest łatwo rozpoznawalny wśród innych ras dzięki unikalnemu pomarszczonemu wyglądowi. Rasa ta uznawana jest za psy ciche i opiekuńcze, lubiące spędzać czas w towarzystwie swojego właściciela.

Neapolský mastin

Fot. flickr.com

Największy pies na świecie. Mastif angielski

To bardzo+ stara rasa, której korzenie sięgają starożytności. Mastify angielskie mogą ważyć nawet 100 kg i osiągnąć wzrost ponad 90 cm. Charakteryzują się mocną i muskularną budową, ale mimo to są zazwyczaj łagodne, lojalne i oddane właścicielowi. Jednak w stosunku do nieznajomych mogą być skłonne do agresji.

Mastif angielski

Fot. pixabay.com

Nowofunland

Nazwa tej rasy wywodzi się z kraju pochodzenia – Nowej Fundlandii w Kanadzie. Pierwotnie psy te hodowano w celu pomocy rybakom. Nowofunland może osiągnąć wagę nawet do 70 kg i mierzyć około 76 cm. Są to psy masywne i muskularne, a dzięki grubej kudłatej sierści, która zapewnia im ciepło nawet w lodowatych wodach, wyglądają nawet na większe, niż są w rzeczywistości. Mimo rozmiarów jakie osiągają nowofunlandy, to kolejne z przedstawicieli największych psów świata, które wbrew pozorom charakteryzują się raczej łagodnym usposobieniem. Uznaje się je za jedną z najbardziej przyjacielskich ras psów.

Największy pies na świecie

Fot. pixabay.com

Bernardyn

Bernardyn, często przedstawiany z beczką rumu, która również uczyniła go sławnym , to rasa, która powstała w Alpach Szwajcarskich jako pies ratowniczy. Jest narodową rasą Szwajcarii. Bernardyny mierzą od 64 do 76 cm, zwykle ważą od 64 do 82 kg, ale zdarzają się przypadki o masie przekraczającej 100 kg. Bernardyny są bardzo łagodne, przyjacielskie i oddane swojemu właścicielowi.

Bernardyn

Fot. pixababy.com

Leonberger

Ta rasa psów została wychodowana w XIX wieku w Niemczech. Rasa mierzy od 69 do 79 cm i waży około 77 kg. Pomimo swojej wielkości leonberger jest psem rodzinnym. Chociaż ich główną misją jest tylko bycie towarzyszem, rasa jest bardzo wszechstronna i poradzi sobie praktycznie ze wszystkim, od ratowania ludzi z wody, przez tropienie po pasterstwo. Pies ten charakteryzuje się odwagą, inteligencją i spokojem.

Leonberger

Fot. pixabay.com

Wilczarz irlandzki

Jest to rasa psów zaliczana do grupy chartów, wychodowana w Iralndii. Pierwotnie używano ich do polowania na wilki, stąd też nazwa rasy. Dziś bardzo często można go zobaczyć jako eskortę strażników w Pałacu Buckingham. Wilczarze są bardzo wysokie, osiągają ponad 80 cm w kłębie i wagę do ok. 55 kg. Razem z dogiem niemieckim należy do największych psów na świecie. Podobnie jak wspominane wcześniej rasy psów, wilczarze charakteryzują się raczej łagodnym usposobieniem. Są bardzo lojalne i wierne wobec właścicieli.

Wilczarz irlandzk

Fot. pixabay.com

Największy pies na świecie według Księgi Rekordów Guinnessa

5/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top