Connect with us
naval świat na celowniku

Kultura

„Świat na celowniku” – nowa książka Navala już w sprzedaży

Na rynku nakładem Wydawnictwa Bellona właśnie pojawiła się nowa książka Navala „Świat na celowniku”. Co warto wiedzieć o tym tytule?

O czym jest „Świat na celowniku”?

„Świat na celowniku” – o czym jest nowa książka Navala? Sam autor przyznaje, że najchętniej zatytułowałby ją „Z tęsknoty za podróżami”. Odkąd nastała pandemia ludzie podróżują znacznie mniej i choć różnego rodzaju obostrzenia są powoli luzowane, to nadal jest daleko od normalności.

Z tego powodu Naval zabiera czytelników w ekstremalną podróż. Za pomocą książki można się znaleźć w Chile, jednym z najpiękniej położonych krajów świata, czy też Belize. W książce znajdują się także Filipiny, gdzie czas płynie wolniej, a krajobraz to nie tylko rajskie plaże i cudowne widoki.

Autor zaprasza także na zwiedzanie Iranu, gdzie można zobaczyć kolorowe miasta, wystawne pałace szachów, niesamowite bazary i wyłożone bajkowymi mozaikami meczety.

Naval zachęca także do podróży do Iraku i Libanu. Podkreśla, że Irak to nie tylko wojna, a Liban to państwo kontrastów. Czego więcej trzeba? Jest jeszcze Madagaskar, kraj lemurów i wanilii, a także… Bieszczady. Krótko mówiąc – świat na celowniku, z amplitudą temperatury od -36 do 64 stopni Celsjusza.

Kim jest Naval?

Naval to były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych biorąc udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego i służył w Libanie w misji pokojowej ONZ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

W trakcie swojej kariery odwiedził aż 46 państw i z czytelnikami dzieli się po prostu doświadczeniem planowania podróży, pakowania sprzętu, pobytu za granicą i przetrwania w skrajnie trudnych warunkach.

Z książki „Świat na celowniku” można się ponad to dowiedzieć, jak GROM przygotowywał go do przetrwania nie tylko w Afganistanie, ale także w Patagonii. Naval brał tam udział w najtrudniejszym biegu łączonym, a gdy miejscowe wojsko poprosiło o ewakuację drogą powietrzną, polscy żołnierze dali radę.

To już ósma książka tego autora

„Świat na celowniku” jest już ósmą książką napisaną przez Navala. Autor pojawił się na rynku w 2013 roku wydając „Przetrwać Belize”. Od tamtego czasu wydano także: „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej”, „Camp Pozzi GROM w Iraku”, „Ekstremalnie – poradnik treningowy”, „Chłopaki z Marsa. GROM – historia przyjaźni” oraz „Ekstremalna strzelnica Navala”.

Jak więc widać zdecydowana większość jego książek to historie z miejsc, w których przebywał w trakcie swojej żołnierskiej kariery. Co ważne, wszystkie tytuły są napisane ciekawym językiem. Mogą więc trafić zarówno do osoby zainteresowanej wojskiem, jak i czytelnika poszukującego po prostu ciekawej książki.

„Świat na celowniku” można nabyć w księgarniach albo za pomocą sklepów internetowych. Współpracujący z Wydawnictwem Bellona swiatksiazki.pl oferuje ją ze specjalną zniżką.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top