Kultura
Netflix – najciekawsze nowości na listopad 2021 r. Co warto obejrzeć?
Netflix przygotował na listopad 2021 r. wiele nowości. Co będzie można obejrzeć na najbardziej popularnej platformie streamingowej na świecie? Zapraszamy na przegląd filmów i seriali, które będzie można obejrzeć w coraz zimniejsze jesienne wieczory.
Netflix, jak co miesiąc, także na listopad 2021 r. przygotował wiele nowości dla kinomaniaków. Nie zabraknie nowych produkcji oryginalnych, a wśród tych na licencji znajdą się zarówno świeże propozycje, jak i starsze, niezwykle uznane już tytuły. Zapraszamy na przegląd najważniejszych nowości, które w listopadzie 2021 r. swoim abonentom zapewni największa na świecie platforma streamingowa.
Netflix nowości. Produkcje oryginalne
„Czerwona nota”. Komedia sensacyjna szumnie zapowiadana jako najdroższa produkcja w dziejach Netflixa. Film będzie prezentował rywalizację pomiędzy pracownikiem FBI, a dwójka rywalizujących ze sobą przestępców. W tych rolach trio doskonale zaprawione w bojach jeśli chodzi o połączenie akcji i humoru: Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot. Czy wraz z gigantycznym budżetem w parze pójdzie wysoka jakość filmu? Przekonamy się już niedługo.
„Zemsta rewolwerowca”. Gatunek westernu w ostatnich latach oczywiście nie ma się zbyt dobrze. Daleko mu do produkcji sprzed lat, które zdecydowanie rządziły na ekranach. Pojawiają się co jakiś czas filmy w realiach Dzikiego Zachodu, ale albo bardzo specyficzne stylistycznie albo w ogóle nieudane. Będzie to próbowała przezwyciężyć nowa produkcja Netfliksa. Z jednej strony klasyczna historia dwóch osób szukających zemsty na sobie, z drugiej już w zwiastunie widać unowocześnienia rodem z najnowszych produkcji. A największy atut to z pewnością zatrudnienie do roli głównej gwarantującego wysoki poziom aktorski Idrisa Elby.
„Tick, tick… boom”. To z kolei jeden z tych filmów, którymi Netflix chciałby podbić w tym roku serca Akademii Oscarowej. Jeden z najbardziej znanych amerykańskich musicalowych twórców Lin Manuel Miranda ekranizuje autobiografię Jonathana Larsona. Na początku lat 90. pracuje on na co dzień w barze, a po pracy tworzy kolejne utwory do swojego musicalu. W tej produkcji oglądać będzie można, jak dużo problemów spotka on na swoje drodze zanim ukończy i ukaże światu swój „Rent”, który przeszedł do historii musicali. W roli głównej piekielnie utalentowany Andrew Garfield, który z pewnością celuje w swoją drugą nominację do Oscara.
Co jeszcze?
„Poobijana”. Halle Berry w wyreżyserowanym przez samą siebie filmie wciela się w rolę, którą z pewnością będzie miała nadzieję na zwrócenie na siebie uwagi organizacji przyznających nagrody. Zostaje byłą zawodniczką UFC obecnie trzymającą się od tego z daleka i toczącą nudne, biedne życie. Wszystko zmienia się, gdy otrzymuje szanse na powrót, a u jej drzwi pojawia się jej dawno nie widziany syn, którym musi się zająć. Takich historii powstawało już na pęczki, ale cieszą się niezmienną popularnością, tak samo jak i również sporty walki. Po premierze można się więc spodziewać obecności tego filmu w Top 10 pod względem oglądalności.
„Kowboj Bebop”. Netflix w październiku opublikował kultowy serial anime pod tym tytułem. W listopadzie będzie można pokusić się o porównanie, gdy zadebiutuje tam aktorska wersja tego serialu. W roli głównej znanych przede wszystkim z komediowej serii „Harold i Kumar” John Cho. Pierwsze zajawki spotkały się z niezbyt pozytywnym odbiorem ze strony fanów, narzekających przede wszystkim na taniość i sztuczność bijące z ekranu. Na pełne opinie musimy jednak zaczekać do premiery.
„Hellbound”. „Squid Game”, niespodziewany serialowy fenomen spowodował, że bardzo mocno wzrosła uwaga widzów na produkcje z Korei. „Hellbound” ma być miksem horroru i fantasy, w którym będziemy świadkami inwazji tajemniczych istot na naszą planetę. Spowoduje to jednocześnie podział społeczeństwa na dwie grupy: religijnych twierdzących, że to akt boskiej sprawiedliwości oraz pozostałych, którzy próbują racjonalnie rozwiązać sprawę ataku.
Netflix nowości – produkcje na licencji
„Queen i Slim”. Tu z kolei propozycja trochę mniej znanej, ale bardzo udanej produkcji. Niektorzy uważają ten film za swoiste przeniesienie „Bonny i Clyde’a” do współczesności, ale byłoby to sporym uproszczeniem. Główni bohaterowie podczas swojej pierwszej randki zostają zatrzymani przez policję za drobne przewinienie. Tok wydarzeń prowadzi do morderstwa policjanta w samoobronie i od tej chwili para jest ścigana. Niezwykle wystylizowane kino ze świetnym duetem Daniela Kaluuyi i Jodie Turner-Smith. To oczywiście niezwykle trafne kino w odniesieniu do wielu wydarzeń otaczającego nas świata.
„Cóż za piękny dzień”. Fred Rogers nie jest może postacią specjalnie znaną w Polsce, ale w USA jest to prawdziwa legenda telewizji, kochany przez wszystkich autor jednego z najpopularniejszych programów. Do tego niezwykle ciepły, miły, serdeczny człowiek. W filmie o nim wciela się w niego aktor, którego też wprost nie sposób nie lubić, czyli Tom Hanks. Uczynił swoją kreacje na tyle przekonującą, że zaowocowało to nominacją do Oscara. Postać tą poznajemy z perspektywy dziennikarza (Matthew Rhys), który planuje przeprowadzić z Rogersem wywiad, ale cały czas zachowuje względem niego sceptycyzm. Pobyt z nim zmienia jednak całe jego podejście do życia. Niezwykle ciepły, krzepiący film.
Co jeszcze?
„Jak zostać gwiazdą”. Anna Wieczur-Bluszcz w swoim drugim po „Być jak Kazimierz Deyna” filmie prezentuje historię osnutą wokół niezwykle popularnego nie tylko w naszym kraju formatu, czyli muzycznego talent show. Bierze w nim udział zbuntowana nastolatka Ostra, która ma jednak inny cel niż zwycięstwo. Chce zwrócić na siebie uwagę jej ojca, który porzucił jej matkę lata temu, został gwiazdą muzyki, a obecnie zasiada w jury programu. Zręczna komedia z niezłymi rolami (zwłaszcza zwraca na siebie uwagę Julia Kijowska, jako parodia gwiazdeczek wrzucających wszystko na Instagrama) i pełna wdzięku i ciepła. Zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku komediowym.
„Na zawsze”. Nazwisko Stevena Spielberga zna z pewnością każdy, kto chociaż trochę interesuje się kinem. Ciężko będzie jednak znaleźć kogokolwiek, kto wymieniając jego filmy pomyśli o tej produkcji. Historia pilota, który ginie w katastrofie lotniczej i zostaje aniołem stróżem innego pilota była sporym rozczarowaniem dla widzów, krytyków i osiągnęła bardzo słabe wyniki finansowe w kinach. Natomiast czyni to ten film ciekawą propozycją dla filmowych koneserów, którzy będą mogli sięgnąć po naprawdę mało znaną produkcję. Warto zwrócić uwagę również ze względu na jedną z ostatnich ról Audrey Hepburn.
Netflix nowości. Nowe sezony seriali Netfliksa
„Narcos: Meksyk”. Jeśli chodzi o produkcje Netfliksa można by to nazwać już klasykiem i jednym z symboli tej platformy. Kolejny sezon antologii toczącej się w Meksyku przyniesie to czego nie brakowało w poprzednich sezonach. Nieustanne starcia między mafią, policją i politykami, gigantyczna dawka przemocy, potężne dramaty, ale też fascynujący, niezwykle drobiazgowo przedstawiony świat.
„Big mouth”. Jedna z bardziej kontrowersyjnych produkcji Netfliksa wraca z piatym sezonem. Tym którzy nie znają tej produkcji przekwzuj że obserwujemy to spersonifikowane młodzieńcze hormony co powoduje że serial w bardzo zabawny ale często też mocny tłumaczy nietypowe zachowania wieku dojrzewania. Nie pozostaje nic innego jak zmierzyć się z tym i wyrobić sobie zdanie samemu.
„Król tygrysów”. Kontynuacja absolutnego mega hitu Netfliksa. Pierwszy sezon serialu dokumentalnego o rywalizacji Joe Exotica i Carole Baskin dostarczył masę humoru, emocji, ale też przede wszystkim historię tak zwariowaną, że aż trudno w nią uwierzyć. Teraz czekajamy na kolejny sezon, który – jak zapewniają twórcy – ma dostarczyć jeszcze większą dawkę szaleństwa.
„Kajko i kokosz”. Jeden z najpopularniejszych polskich komiksów doczekał się całkiem udanego przełożenia na serial animowany. Teraz będziemy mogli zobaczyć drugi sezon tej produkcji, w której znów nie zabraknie błyskotliwego humoru, ale także gwiazd w obsadzie głosowej. Usłyszeć będzie można między innymi Jerzego Stuhra, Andrzeja Seweryna, Krystynę Jandę czy Monikę Brodkę.
Kino grozy dla starszych i młodszych
„Egzorcysta”. Zdaniem wielu horror wszech czasów i oczywiście trudno z tym tytułem polemizować. Historia walki dwójki duchownych z demonem, który opętał młodą dziewczynkę to mimo upływu lat kino wciągające, szokujące i przede wszystkim spełniające swoje najważniejsze zadanie, czyli bycie naprawdę niesamowicie strasznym filmem. Sceny z głową okręcającą się o 180 stopni czy z przerażającym użyciem krucyfiksu przeszły absolutnie do historii kina. Film przekonał do siebie nawet akademię Oscarową dość niechętnie zazwyczaj patrzącą na ten gatunek i przyznała mu statuetki za scenariusz i udźwiękowienie. Dodatkowo nominowała film jeszcze w ośmiu innych kategoriach. Pozycja obowiązkowa, ale dla widzów o mocnych nerwach.
„Gnijąca Panna młoda”. Tu z kolei mamy nieco lżejszą produkcję horrorową, za którą odpowiada jeden z największych wizjonerów w historii kina, Tim Burton. Historia Victora, który będąc tuż przed swoim ślubem wciąż nie jest przekonany o słuszności swojego wyboru i przypadkiem budzi do życia zmarłą kobietę, która zakochuje się w nim, to wspaniała zabawa kinem. Pierwsze co rzuca się w oczy to forma. Postacie to animowane lalki, więc proces produkcji był niesamowicie czasochłonny, ale efekt końcowy olśniewa. Do tego dobrana jest też perfekcyjnie obsada na czele z Johnnym Deppem i Heleną Bonham Carter. Do tego dochodzi jeszcze wspaniały mariaż horroru, komedii, dramatu, a nawet musicalu.
Netflix nowości. Niedawno w kinach, a już na Netfliksie
„Magnezja”. Polski western. To chyba od razu brzmi dość surrealistycznie? Film w reżyserii Macieja Bochniaka („Disco polo”) przede wszystkim jest prawdziwą zabawą w kino, czyli czymś co spotykamy w naszej kinematografii bardzo rzadko. Film pęka od pomysłów i nakreślonych bardzo grubą kreską postaci. Mamy tu między innymi złodziejaszków, którzy są braćmi syjamskimi grani przez Mateusza Kościukiewicza i Dawida Ogrodnika, nieustraszoną panią inspektor graną przez Agatę Kuleszę czy wreszcie kobietę graną przez… Borysa Szyca. Warto jednak spróbować zanurzyć się w tej zwariowanej historii i wyrobić sobie o niej zdanie.
Netflix – pełen harmonogram nowości na listopad2021 r.
01.11 – „Rodzina Clausów”, „Egzorcysta”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Legenda Zorro”
02.11– „Tajny Obóz: Naziści W Ameryce”, „Ridley Jones: Strażniczka Muzeum” (2 Sezon)
03.11 – „Królowie Przekrętu”, „Zemsta Rewolwerowca”, „Cóż Za Piękny Dzień”
04.11 – „Dorwać Mordercę”, „Queen & Slim”
05.11 – „Film O Policjantach”, „Klub: Część 1”, „ Szybkość Odwagi”, „Miłość Na Dystans”, „Miłosna Pułapka”, „Nie Mogliśmy Dorosnąć”, „Yara”, „Mało Prawdopodobny Morderca” (Miniserial), „Big Mouth” (5 Sezon), „Gloria” (1 Sezon), „Narcos: Meksyk” (3 Sezon)
06.11 – „Święta U Christmasów”, „Arcane” (1 Sezon, Odc. 1-3)
09.11 – “Twoje Życie To Żart”, “A Storybots Space Adventure”
10.11 – „Zwierzęta Z Bliska” (1 Sezon), „Gentefied” (2 Sezon), „Pomiędzy”, „Happiness Ever After”
11.11 – „Miłość I Kłamstwa” (1 Sezon), „7 Więźniów”, „Magnezja”
12.11 – „Czerwona Nota”
13.11 – „Arcane” (1 Sezon, Odc. 4-6)
15.11– “Kłamstwa I Oszustwa”, “Sparkle”, „Kuroko’s Basketball: Last Game”
Netflix nowości. Równie ciekawa druga połowa miesiąca
16.11 – “Johnny Test: Misja Klops”, „Storybots: Laugh, Learn, Sing : Collection 1”, “Trolle”
17.11 – “Kajko I Kokosz” (2 Sezon), “Riverdale” (6 Sezon), “Król Tygrysów 2”, “W Rytmie Świąt” (1 Sezon), “Oderwij Wzdłuż Linii” (1 Sezon), “Królowa Flow” (2 Sezon), “Z Kamerą U Kardashianów” (Sezony 7-8)
18.11 – „Zaprowadź Mnie Do Domu”, „Psy W Kosmosie” (1 Sezon), „Carlos Ballarta: Fałszywy Prorok”, „Zamiana Z Księżniczką”
19.11 – „Procesja”, „Wyjaśniamy Tajemnice Umysłu” (2 Sezon), „Reflection Of You”, „Hellbound”, „Dmuchacze Szkła: Święta” (1 Sezon), „Cowboy Bebop” (1 Sezon), „Ojcowska Miłość”, „Dhamaka”, „Tick, Tick…Boom!”
20.11 – “Arcane” (1 Sezon, Odc. 7-9), “New World”
22.11 – „Buntownicy”, „Supernova”, ”Trolle: Impreza Trwa!” (Sezony 5-8)
23.11 – „Uzasadniona Wątpliwość: Historia Dwóch Porwań”, „Władcy Wszechświata: Objawienie: Część 2”, „Gofcia I Mochi: Świąteczna Uczta”
24.11 – „Selling Sunset” (4 Sezon), „Rudzik Rudzia”, „Szczera Prawda”, „Chłopiec Zwany Gwiazdką”, „Poobijana”
25.11 – „Nie Ma Jak W Rodzinie” (5 Sezon), „Super Crooks” (1 Sezon)
26.11 – „Zaginięcie Birgit Meier”, „Akademia Czekolady” (1 Sezon), „Światło Nocy: Część 1”, „Zielony Wąż”, „Świąteczny Zamek”, „Rozpieszczone Bachory”
28.11 – „Nisser” (1 Sezon)
29.11 – „14 Szczytów: Nie Ma Rzeczy Niemożliwych”
30.11 – „Szczyt Bogów”, „Im Więcej, Tym Przyjemniej”, „Karolek Z Naklejkowa: Klasyczne Bajki W Nowej Odsłonie”, „Karolek Z Naklejkowa: Śnieżne Opowieści”, „Karolek Z Naklejkowa: Skradziony Musical Walentynkowy”