Connect with us
Odessa Band
Fot. Instagram @odessaband.official

Kultura

Odessa band zdobywa coraz większą popularność. Co to za zespół?

Odessa band – co wiadomo na temat tego ukraińskiego zespołu muzycznego? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na jego temat.

Odessa band – skład

Odessa Band to ukraiński zespół, który cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Gra muzykę folkowo-discopolową, ich znakiem rozpoznawczym są porywające i energetyczne występy. Co ciekawe, istnieje już grupa o podobnej nazwie – „Band Odessa”. Jest to jednak zupełny zespół, pochodzący z Niemiec i grający rosyjskojęzyczną muzykę. Ukraińska grupa muzyczna założona została w 2020 roku. Na razie grają głównie covery, nie nagrali też jeszcze żadnego albumu studyjnego.

Wystąpili już na kilku imprezach organizowanych przez Telewizję Polską, m.in. pod koniec 2021 roku zagrali na Sylwestrze z TVP w Zakopanem. Niedawno można było zobaczyć ich występ na Wakacyjnej Trasie Dwójki, a także podczas Koncertu Piosenki Wojskowej Państw NATO organizowanego z okazji obchodów święta Wojska Polskie. W ostatnich miesiącach z rajci trwającej wojny na Ukrainie koncerty grali praktycznie tylko w Polsce.

 

Zespół stworzyło czterech muzyków, który poza Odessą wcześniej związani byli także z innymi ukraińskimi projektami muzycznymi. Volodymyr Veretelnyk – to perkusista, należy do dwóch innych ukraińskich zespołów – Drum Force i String Quartet „Arcos Maestro”, Sergiy Krasutski – perkusista,  Vasil Ptashnik – saksofonista, który na Ukrainie grał w Alfaband Project, występującym na różnych impreazach. Ostatnim członkiem jest Roman Fedoryshyn – wokalista, pracujący także jako showman i aktor.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Julia Belei. Kim jest Ukrainka zdobywająca popularność w Polsce?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Odessa Band (@odessaband.official)

Instagram

Zespół ma swoje oficjalne konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @odessaband.official, a stronę śledzi na ten moment 815 osób. Członkowie grupy nie są tam jednak zbyt aktywni, sporadycznie dodając posty zza kulis pracy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Odessa Band (@odessaband.official)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top