Connect with us
okulary przeciwsłoneczne
Artykuł sponsorowany

Porady

Okulary przeciwsłoneczne – jakie warunki muszą spełnić, by chronić przed słońcem?

Wielu z nas sięga po okulary dostępne w różnych hipermarketach czy na bazarowych stoiskach. Czy jednak takie okulary przeciwsłoneczne rzeczywiście zabezpieczają wzrok przed promieniowaniem UV? Zobacz, jakie warunki muszą spełnić okulary przeciwsłoneczne, by chronić oczy przed wpływem światła słonecznego.

Zatrzymywanie promieniowania UV

Pamiętaj, że wiosną czy latem na działanie promieni UV narażona jest nie tylko Twoja skóra, ale też oczy. Ryzyko związane z oddziaływaniem UV jest tym wyższe, im więcej czasu spędzasz na słońcu. Dlatego, jeżeli wybierasz się na wakacje, obowiązkowo zapakuj okulary przeciwsłoneczne.

Podstawową funkcją prawdziwych okularów przeciwsłonecznych jest tworzenie bariery pomiędzy światłem słonecznym a wzrokiem. Aby promieniowanie UV nie szkodziło oczom, okulary powinny być oznakowane symbolem: UV 400.

Dobry materiał, z którego wykonane są okulary przeciwsłoneczne

Uważaj na tworzywa, które mogą wywoływać alergie. Niektóre okulary przeciwsłoneczne zawierają alergenny nikiel i często nie posiadają żadnych certyfikatów. Porządne okulary przeciwsłoneczne nie mogą uczulać i muszą być zrobione z bezpiecznych materiałów.

Powłoka antyrefleksyjna w okularach przeciwsłonecznych

Aby okulary przeciwsłoneczne zapewniały Twojemu wzrokowi pełne bezpieczeństwo, sprawdź, czy posiadają powłokę antyrefleksyjną. Takie uszlachetnienie zapobiega pojawianiu się odblasków. Dzięki temu dobrze widzisz w każdych warunkach.

Sprawdź salon, w którym kupujesz okulary przeciwsłoneczne

Oprócz wyżej wymienionych warunków gwarancją bezpieczeństwa będzie dokonanie zakupów w odpowiednim, sprawdzonym salonie. Jeżeli taki sklep ma swoją stronę internetową, znacznie łatwiej zweryfikować go. Dobrym pomysłem jest nawiązanie kontaktu ze specjalistami z takiego sklepu i porozmawianie na temat tego, czego potrzebujesz.

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne, znajdziesz w sklepie internetowym wOkularach.pl. Zakupy w tym miejscu to nie tylko szansa na to, by zyskać porządne okulary, ale też możliwość zakupu okularów przeciwsłonecznych w cenach niższych niż w salonach stacjonarnych. Cena w wielu przypadkach jest nawet 30 proc. niższa niż podczas zakupów stacjonarnych.

Zdrowie i uroda w jednym, czyli o dobieraniu okularów przeciwsłonecznych

Jeżeli już wiesz, gdzie zakupisz swoje okulary przeciwsłoneczne, a także jakie warunki powinny spełniać, by chroniły odpowiednio, możesz zastanowić się, jaki kształt czy kolor oprawki odpowiada Ci najbardziej. Aby korzystanie z okularów przeciwsłonecznych było w pełni bezpieczne i komfortowe, musisz dobrać ich rozmiar do potrzeb Twojej twarzy. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne nie powinny opierać się na policzkach. W takiej sytuacji mogą one parować przy zmianie temperatury. Z kolei, gdy wybierzesz za małe, mogą one zsuwać się z nosa.

Oczywiście, kształt oprawek musi pasować do Twojej twarzy. Jeżeli masz okrągłą buzię, postaw na kwadratowe oprawki. Z kolei, gdy masz wąską twarz, optycznie poszerzą ją prostokątne okulary przeciwsłoneczne. Posiadaczom buzi o kwadratowym kształcie polecamy okrągłe oprawki, które nieco złagodzą rysy twarzy. Jeżeli masz ochotę, możesz również poszaleć z kolorem i wybrać np. białe oprawki, które są najmodniejsze w tym sezonie. Z mody nie wychodzą np. oprawki brązowe czy klasyczne czarne.

W sklepie wOkularach.pl dostępne są produkty topowych marek. To tu zakupisz okulary przeciwsłoneczne Anne Marii, Belutti, Dior, Dolce&Gabana, Hugo by Hugo Boss i wielu innych znanych producentów.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top