Connect with us
Ola Mirecka
Fot. Instagram @olamirecka

Telewizja

Ola Mirecka. Kim jest jurorka w programie „Lego masters”?

Ola Mirecka to jurorka w polskiej edycji programu „Lego Masters” emitowanego na antenie TVN. Kim jest i czym się zajmuje na co dzień? W tym newsie przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest Ola Mirecka?

Kim jest Ola Mirecka, jurorka w programie „Lego masters”? To artystka zajmująca się projektowaniem i ilustrowaniem. Co ciekawe, w liceum uczyła się w klasie biologiczno-chemicznej i myślała o zastaniu lekarzem. Z czasem jednak odeszła od tego pomysłu i zdecydowała się zająć sztuką. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w roku 2010.

Po ukończeniu studiów w Polsce kontynuowała naukę na londyńskim Royal College of Art w pracowni Daniela Charny’ego i Roberta Feo. Studia ukończyła w 2012 roku.

Obecnie mieszka w Danii, gdzie jako freelancer koncentruje się na kilku projektach. Prowadzi własne studio projektowe skupiające się na tworzeniu produktów, instalacji artystycznych, często łącząc tradycyjne rzemiosło z nowymi technologiami. Zajmuje się również działalnością edukacyjną, uczy studentów na warsztatach i wykładach. Od 2021 roku wykłada na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Założyła również markę ubrań „Nej Tak”.

Jej prace były nagradzane i wystawiane na arenie międzynarodowej, a także prezentowane w licznych publikacjach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Mirecka (@olamirecka)

Praca w Lego

Po zakończeniu studiów Aleksandra Mirecka natrafiła na ogłoszenie o pracy w Lego, na które odpowiedziała. Nie sądziła, że ktoś się z nią skontaktuje, ale po kilku tygodniach zaproszono ją na pierwszy etap rekrutacji w Danii. Z 2o osób biorących udział w warsztatach rekrutacyjnych wybrano 3 kandydatów, w tym właśnie Olę Mirecką.

Przez ponad 3 lata współtworzyła linię Lego Friends, tworząc w sumie 15 zestawów zabawkowych. Są to takie zestawy jak np. Szpital w Heartlake, Pizzeria w Heartlake czy Skate Park. Częścią jednego z tych zestawów jest figurka „Baby Ola” nazwana jej imieniem. Było to dla niej dużym wyróżnieniem, bowiem to marzenie niemal każdego projektanta Lego. Dotychczas Ola Mirecka jest jedyną Polką, która projektowała dla najbardziej znanej marki klocków na świecie.

Po trzech latach zdecydowała się zakończyć stałą współpracę z duńską firmą, aby skupić się na własnych projektach. LEGO pozwoliło mi zabawę w projektowaniu przełożyć na zabawki, miałam tam dużo swobody. Po godzinach pracowałam nad swoimi rzeczami, aż w końcu stwierdziłam, że chcę zająć się tylko nimi” – mówiła w wywiadzie dla culture.pl. Teraz tylko sporadycznie wykonuje zlecenia dla firmy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Mirecka (@olamirecka)

Wiek, rodzina, dzieci

Ola Mirecka ma 35 lat, urodziła się bowiem 10 września 1986 roku. Wychowywała się w Warszawie.

Kobieta jest w związku z Duńczykiem Rasmusem Laurvigiem, który zawodowo zajmuje się fotografią. Para ma 3-letnią córkę Emmę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez rabu (@rabulaurvig)

 

Ola Mirecka w mediach społecznościowych

Aleksandrę Mirecką znajdziemy na Instagramie. Prowadzi tam konto pod nazwą @olamirecka. Dotąd na jej obserwowanie zdecydowało się nieco ponad 4300 osób. Obecnie profil zdominowały zdjęcia związane z jej pracą, więc próżno tam szukać aktualnych zdjęć z życia prywatnego. Takie znajdziemy, oglądając zdjęcia sprzed kilku lat.

4.6/5 (liczba głosów: 5)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top