Connect with us
parki rozrywki w Niemczech
Fot. Instagram @tripsdrill

Lifestyle

Parki rozrywki w Niemczech. Te 10 musicie odwiedzić

W Niemczech znajdziemy niezliczoną ilość parków rozrywki, które zapewnią aktywne spędzenie czasu i dobrą zabawę dla całej rodziny. Na nadchodzący sezon wakacyjny przygotowaliśmy zestawienie 10 parków rozrywki w Niemczech godnych polecenia.

Tropical Islands. Największy kryty aquapark na świecie

Tropikalne tereny w środku Brandenburgii – to brzmi nieprawdopodobnie, ale w Tropical Islands w Krausnick we wschodnich Niemczech to możliwe. To największy kryty aquapark na świecie, a także największy tropikalny kurort w Europie. Na odwiedzających czeka niezliczona ilość atrakcji. Kryty raj oferuje zabawę w wodzie, jazdę na gigantycznych zjeżdżalniach, a nawet tropikalny las deszczowy.

Parki rozrywki w Niemczech. Legoland Deutschland

W Legoland Deutschland w Günzburgu, każdy fan Lego znajdzie coś dla siebie, nie tylko dzieci będą dobrze się tu bawić. Można tu podziwiać szczegółowe modele słynnych zabytków – zbudowane z klocków Lego, np. berlińską wieżę telewizyjną czy monachijską Allianz Arenę. Oczywiście dostępne są też inne atrakcje, jak kolejki górskie, dzika rzeka, podwodny świat. Wszystko to zapewnia świetną zabawę na wiele godzin.

Europa-Park

Park Rozrywki Europa jest największym parkiem rozrywki  w Niemczech. Jest to również jedna z nielicznych atrakcji czynnych zimą. Europa Park podzielony jest na kilka ogromnych części europejskich o określonej tematyce w zależności od obszaru. Dla odwiedzających przygotowano niezliczone kolejki górskie, ogromny park wodny, magiczne kino 4D i wiele, wiele więcej. Łącznie to ponad 100 atrakcji, a oferta jest stale rozbudowywana. Co roku do Europa-Parku przyjeżdża kilka milionów ludzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Europa-Park (@europapark)

Movie Park Deutschland

Jeden z najlepszych parków rozrywki w Niemczech znajduje się w Zagłębiu Ruhry. Widowiska filmowe 4D, gwiazdy kina i telewizji oraz szybkie wydarzenia – to wszystko jest częścią kinowego niemieckiego parku rozrywki. SpongeBob, Dora, Jimmy Neutron i Wojownicze Żółwie Ninja przechadzają się po terenie wśród zwiedzających. W Movie Park w Nadrenii Północnej-Westfalii oprócz atrakcji i pokazów opartych na filmach i bohaterach filmowych w kilku obszarach tematycznych, na 45-hektarowym terenie znajdują się również studia, w których kręcono produkcje telewizyjne i kinowe.

Parki rozrywki w Niemczech. Park Heide

W Parku Heide położonym w Soltau na południe od Hamburga znajdziemy największą drewnianą kolejkę górską w Europie. Potężna drewniana kolejka górska „Colossos”, która została ponownie otwarta w 2019 r., zapewnia mnóstwo przypływów adrenaliny. Znajdziemy tam także inne atrakcje, jak Zapomnianą Krainę, Zatokę Piratów, Dziki Zachód lub Transylwanię, a wszystko to otoczone dużym jeziorem pośrodku ogrodu.

Phantasialand

Phantasialand czyli park rozrywki w Brühl w zachodnich Niemczech, wyrósł na wyrobisku dawnej kopalni węgla brunatnego. Ten park rozrywki w pobliżu Kolonii znajduje się na liście 15 najczęściej odwiedzanych tego typu obiektów w całej Europie. Park podzielono na siedem stref tematycznych. Jedną z atrakcji dla gości jest obszar tematyczny „Chinatown” z legendarnym pociągiem duchów „Geister Rikscha”. Phantasialand jest najbardziej znany z kolejki górskiej Black Mamba, która jedzie z prędkością do 80 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Phantasialand (@phantasialand)

Belantis Leipzig

To największy park rozrywki we wschodnich Niemczech, znajdujący się w Saksonii na południe od Lipska. Na 27 hektarach park rozrywki Belantis zabawia odwiedzających w ośmiu światach tematycznych z ponad 60 atrakcjami i pokazami. Na odwiedzających czekają takie atrakcje jak kolejki górskie, przejażdżki wodne, a także różne przejażdżki tematyczne, huśtawki, labirynty i inne.

Parki rozrywki w Niemczech. Holiday Park

Holiday Park to rodzinny park rozrywki znajdujący się koło Haßloch w południowo–zachodnich Niemczech. Park oferuje około 30 atrakcji, nie zabrakło oczywiście dostarczających adrenaliny kolejek górskich. Do wyboru jest m.in. kolejka górska „Big FM Expedition GeForce”, która może osiągnąć prędkość do 120 km/h, kolejka górska z katapultą „Sky Scream”, pokaz kaskaderski na nartach wodnych, przejażdżka po dzikich wodach wikingów lub  strefa „Plaża”, gdzie odwiedzający mogą spróbować swoich sił za sterami łodzi ratunkowej. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, jak np. Majaland związany z kultową bajką „Pszczółka Maja”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najwyższy wodospad świata. Jak dostać się do tajemniczego Salto Angel?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Holiday Park (@holiday_park_official)

Playmobil Fun Park

Jeden z najlepszych parków rozrywki w Niemczech znajduje się w Bawarii, a konkretniej w miejscowości Zirndorf niedaleko Norymbergi. Priorytetem w Playmobil Fun Park jest aktywny udział w przygotowanych atrakcjach. Koncepcją utworzenia parku było bowiem przeciwdziałanie brakowi ruchu u dzieci. Nie znajdziemy tu typowych atrakcji jak np. karuzele, a tematyczne miejsca zabawy. W kolorowych światach słynnych zabawek wielką wagę przywiązuje się do doświadczeń, których dzieci przeżywają dzięki wykonywanym przez nie czynnościom. Na dzieci czekają tematyczne miejsca zabaw, wodne place zabaw i aktywne place zabaw jak np. AktivPark czy Siatka wspinaczkowa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PLAYMOBIL FunPark (@playmobilfunpark)

Erlebnispark Tripsdrill

Pierwszy park rozrywki w Niemczech, Tripsdrill, został otwarty w Cleebronn między Stuttgartem a Heilbronn ponad 90 lat temu. To nie tylko park rozrywki, bowiem znajdziemy tam park dzikich zwierząt . Na obszarze 77  hektarów znajduje się około 100 atrakcji, obiektów zoologicznych i muzeów. Atrakcje jakie czekają odwiedzających to choćby kolejka górska z katapultą „Karacho” czy plac zabaw „Sägewerk”, który z około 250 elementami zachęca do wspinania się i zjeżdżania. Wiosną 2021 roku otwarto dwie nowe kolejki górskie, których trasy przecinają się kilkakrotnie: wisząca kolejka górska „Hals Over Head” oraz rodzinna kolejka górska „Full Steam”.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top