Connect with us
partner anny kiełbasińskiej
Fot. Instagram @annakielbasinska

Sport

Kim jest Artur Waś, życiowy partner Anny Kiełbasińskiej?

Kim jest Artur Waś, partner Anny Kiełbasińskiej? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat mężczyzny, który rozkochał w sobie znaną polską biegaczkę.

Kim jest partner Anny Kiełbasińskiej?

Kim jest partner Anny Kiełbasińskiej, polskiej biegaczki na 400 metrów? To Artur Waś, były łyżwiarz szybki na lodzie. Obecnie rozpoczął swoją karierę trenerską – jest asystentem trenera polskich panczenistów, Witolda Mazura.

Poza sportem Waś jest także… fotografem, producentem muzycznym oraz producentem video. W tym ostatnim aspekcie stworzył materiały promocyjne nie tylko dla swojej partnerki, ale także np. dla innego polskiego lekkoatlety, Pawła Wiesiołka. Wszystkie możecie zobaczyć w jego portfolio.

Z Anna Kiełbasińską związany jest od kilku lat. Wcześniej był w związku z estońską panczenistką Saskią Alusalu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Artur Waś (@wasartur)

Kariera sportowa

Nie ma co owijać w bawełnę – Artur Waś to jeden z najlepszych polskich łyżwiarzy ostatnich lat. Wszyscy oczywiście kojarzą Zbigniewa Bródkę przez jego olimpijskie sukcesy, ale Waś także ma się czym pochwalić.

Mężczyzna trzykrotnie wygrał zawody Pucharu Świata – dwukrotnie w Berlinie (2014) oraz w Inzell (2015). Łącznie ma na swoim koncie kilkanaście miejsc na podium w tych zawodach, a apogeum jego formy przypadło na lata 2014-2017.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetic? Także jest związany ze sportem

Waś trzykrotnie reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich – w Turynie (2006), Soczi (2014) oraz Pjongjangu (2018). Jego najlepszym wynikiem w tych wydarzeniach jest 9. miejsce w biegu na 500 metrów w 2014 roku.

Wielokrotnie startował także na mistrzostwach świata, gdzie jego najlepszym wynikiem jest 5. miejsce z Heerenveen w 2015 roku w wyścigu 2×500 metrów. Sportową karierę zakończył w 2019 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Artur Waś (@wasartur)

Wiek, rodzina, dzieci

Artur Waś urodził się w marcu 1986 roku, ma więc 36 lat.

Para dotąd nie ma żadnych dzieci. Jest to jednak zupełnie zrozumiałe ze względu na karierę sportową Anny Kiełbasińskiej, która jest stosunkowo krótka i trzeba z niej wycisnąć, ile się da.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artur Waś (@wasartur)

Partner Anny Kiełbasińskiej w mediach społecznościowych

Artura Wasia można obserwować na Instagramie, gdzie jest obecny jako @wasartur. Zebrał tam już blisko 4 tysiące obserwujących.

Mężczyzna jest mocno zaangażowany także w dwa inne profile – @arturwas_photo, gdzie dzieli się ze światem swoimi zdjęciami (blisko 1,6 tys. obserwujących) oraz @kidzaf (137 obserwujących), a więc zespołu, jaki współtworzy wraz z Filipem Pokłosiewiczem.

4.6/5 (liczba głosów: 15)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top