Connect with us
patrycja runo
Fot. Instagram @patrycja_runo

Kultura

Patrycja Runo. Co wiadomo na temat znanej romskiej artystki?

Patrycja Runo – co wiadomo o znanej w Polsce romskiej gwieździe muzyki rozrywkowej? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat życia zawodowego i kariery muzycznej artystki.

Kim jest Patrycja Runo?

Kim jest Patrycja Runo (z domu Siwak)? To znana artystka disco polo i tancerka pochodzenia romskiego.

Artystka pochodzi z Chełmży w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie stawiała pierwsze kroki w branży, ale obecnie mieszka w Wyszkowie pod Warszawą.

Poza karierą muzyczną, Runo ma także epizod jako aktorka w telewizji. Pojawiła się bowiem w jednym odcinku serialu „Rodzinny interes”, emitowanego w TV Puls.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrycja Runo (@patrycja_runo)

Kariera muzyczna

Swoją karierę zaczynała jeszcze w XX wieku jako tancerka w zespole najbardziej znanego Roma w Polsce – Don Wasyla.

Od kilku lat na zmianę jej koncerty są reklamowane jako Patrycja Runo albo Patrycja & Gipsy Stars. Jej zespół jest jednak tak czy siak jednym z najpopularniejszych romskich girls bandów w Polsce. Kobieta jest wokalistką i choreografem tanecznym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Angelika Żmijewska. Co wiadomo o zjawiskowej piosenkarce disco polo?

Jej najpopularniejszymi piosenkami są „Mój Cygan” oraz „Zabawa Słowiańsko Cygańska”. Artystka jest znana z wielu wydarzeń telewizyjnych, gdzie występuje wraz z innymi zespołami disco polo. Dużą popularnością spotkał się jej występ na 40-leciu Bayer Full, gdzie zagrała piosenkę razem z zespołem Boys.

Regularnie pojawia się także w tzw. programach śniadaniowych. Zagrała także na Sylwestrze Marzeń w TVP2.

Wiek, rodzina, dzieci

Patrycja Runo urodziła się w 1984 roku, co oznacza że ma 38 lat.

Kobieta w 2017 roku wzięła ślub z Tomaszem Runo, swoim menadżerem, z którym jest w związku od 2014 roku. Jak sama przyznaje w wywiadach, jej ślub z Polakiem był uznawany przez wielu niemal za zdradę. Środowisko Romów jest bowiem bardzo hermetyczne i związanie się z kimś „z zewnątrz” jest przez wielu źle odbierane.

Para ma dwójkę dzieci – urodzonego w 2010 roku syna Alena i drugiego syna Samuela, który przyszedł na świat w 2015 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrycja Runo (@patrycja_runo)

Patrycja Runo w mediach społecznościowych

Artystka jest obecna na Instagramie, gdzie możemy ją obserwować jako @patrycja_runo. Kobieta zebrała tam nieco ponad 1,4 tys. obserwujących, z którymi dzieli się zdjęciami zarówno z życia prywatnego, jak i kariery muzycznej. Jest także obecna na Facebooku, gdzie obserwuje ją ponad 9 tysięcy osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrycja Runo (@patrycja_runo)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top