Connect with us
patryk sokołowski
Fot. Instagram @patryksok

Telewizja

Patryk Sokołowski. Kim jest nowy ekspert F1 w Viaplay?

Kim jest Patryk Sokołowski, nowy ekspert F1 w Viaplay? W artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat jego kariery zawodowej oraz życia prywatnego.

Kim jest Patryk Sokołowski?

Kim jest Patryk Sokołowski? Mężczyzna zyskał sporą popularność, kiedy został ogłoszony jako członek redakcji Viaplay zajmującej się sportami motorowymi. Nigdy wcześniej nie pracował jednak w mediach, więc wiele osób może w ogóle go nie kojarzyć.

Pomimo braku obecności w mediach, to osoba bardzo ściśle związana z Formułą 1. Sokołowski z końcem 2022 roku zakończył bowiem pracę w McLarenie, gdzie przez cztery lata pracował jako inżynier. Zajmował się kwestiami aerodynamiki przy budowie bolidu Formuły 1, więc z pewnością będzie dzielił się z widzami tą wiedzą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kamila Kotulska. Kim jest nowa dziennikarka Viaplay?

Co równie istotne, przed pracą w Wielkiej Brytanii zaliczył także kilkumiesięczny epizod w legendarnym Ferrari. Tam także pracował jako inżynier, zajmując się tylnymi elementami – dyfuzorem, tylnym skrzydłem czy tylną podłogą.

Wcześniej Patryk Sokołowski pracował w kilku innych firmach jako Design Engineer. Miał takie stanowisko m.in. w EDAG (firma zajmująca się inżynierią mobilności) czy Plastic Omnium Auto Inergy Poland (firma zajmująca się produkcją części samochodowych).

Nowy ekspert F1 w Viaplay ukończył Politechniką Lubelską, której jest obecnie ambasadorem, a w przeszłości pracował w niej jako stażysta mając zajęcia ze studentami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patryk Sokołowski (@patryksok)

Kariera w e-sporcie

Poza pracą przy prawdziwych wyścigach samochodowych, Patryk Sokołowski realizuje się także jako założyciel oraz menedżer organizacji simracingowej, którą nazwał Carbon Simsport. Prowadzi ją już od 2019 roku.

Jak sam przyznaje, chce dzięki temu wykorzystać swoje doświadczenie w inżynierii wyścigowej, a także zarządzania zespołem. Poza codziennymi sprawami, zajmuje się tam także prowadzeniem mediów społecznościowych oraz projektowaniem grafik i sposobu malowania samochodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patryk Sokołowski (@patryksok)

Wiek, żona, dzieci

Ile lat ma Patryk Sokołowski? Mężczyzna urodził się w 1991 roku, więc rocznikowo ma 32 lata.

Jest żonaty z Małgorzatą Bajek-Sokołowską, a ślub wzięli w 2020 roku. Wydaje się, że para nie ma dzieci.

Patryk Sokołowski w mediach społecznościowych

Patryka Sokołowskiego możecie spotkać przede wszystkim w trzech mediach społecznościowych. Na Twitterze jest obecny jako @patryksoko i zebrał tam już ponad 7,3 tys. obserwujących. Pisze tam głównie o Formule 1 i simracingu.

Na Instagramie jako @patryksok obserwuje go natomiast niecałe 800 osób. Do tej pory zamieszczał głównie zdjęcia z pracy, przerywane fotografiami z życia prywatnego.

Jest także obecny na Twitchu, gdzie jako @pasoki_ obserwuje go niecałe 400 osób.

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top