Connect with us
Paulina Andrzejewska
Fot. Instagram @pmandrzejewska

Kultura

Żona Mateusza Damięckiego – co wiadomo o Paulinie Andrzejewskiej?

Żona Mateusza Damięckiego – co wiadomo na temat Pauliny Andrzejewskiej? W tym newsie znajdziecie najważniejsze fakty na temat kobiety.

Kim jest żona Mateusza Damięckiego?

Kim jest żona Mateusza Damięckiego? To Paulina Andrzejewska, polska tancerka, choreograf i pedagog.

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (1999). Posiada również tytuł magistra sztuki ze specjalnością Pedagogika Baletu, uzyskany na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2003).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Łaska, uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Kariera taneczna

Paulina Andrzejewska od 2003 roku przez 15 lat uczyła tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie. Pracowała również jako pedagog tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi (2006 – 2008), a w latach 2014–2016 jako wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 roku współpracuje również z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Paulina (@pmandrzejewska)

 

Występowała w musicalach w Teatrze Rampa i Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, takich jak np. „Grease”, „Koty” czy „Taniec Wampirów”. Kilkukrotnie brała też udział w programach telewizyjnych: „Gorączka złota” (TVN), „Gra w przeboje” (RTL7), „Co nam w duszy gra” (TVP2), „Jaka to melodia?” (TVP1) oraz „Kabaretowy Klub 2” (TVP 2).

Jako choreograf pracuje w teatrach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tworzyła choreografie do licznych musicali np. do „Upioru w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, „Przygód pszczółki Mai” w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie czy „Les Misérables” w Teatrze Muzycznym Roma.

Od sezonu 2019/2020 pełni zastępcę dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Wiek, życie prywatne

Paulina Andrzejewska urodziła się 6 lipca 1980 w Szczecinie, ma więc 41 lat.

W związku z Mateuszem Damięckim jest od wielu lat, bowiem po raz pierwszy pokazali się razem w 2012 roku na imprezie z okazji 10-lecia Hotelu Hyatt.

Para wzięła ślub cywilny 20 stycznia 2018 roku. Informację o ślubie udało im się utrzymać z dala od mediów, a w ceremonii udział wzięła tylko najbliższa rodzina. Do sieci nie wyciekły też żadne zdjęcia z uroczystości.

Kilka dni później, 26 stycznia urodził się ich pierwszy syn Franciszek. Drugi syn Ignacy urodził się natomiast w grudniu 2020 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Damięcki (@mateuszdamiecki)

Żona Mateusza Damięckiego w mediach społecznościowych

Paulina Andrzejewska prowadzi kontro na Instagramie pod nazwą @pmandrzejewska. Obecnie konto tancerki obserwuje 12,8 tys. osób. Nie dodaje zdjęć regularnie, ale chętnie dzieli się ujęciami z życia zawodowego, jak i prywatnego.

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top