Connect with us
Paulina Czarnota-Bojarska
Fot. Instagram @paulaczarnotabojarska

Telewizja

Paulina Czarnota-Bojarska. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Paulina Czarnota-Bojarska – co wiadomo o dziennikarce Polsatu Sport? W tym newsie przedstawiamy wszystko, czego udało się nam o niej dowiedzieć.

Kim jest Paulina Czarnota-Bojarska?

Kim jest Paulina Czarnota-Bojarska? To dziennikarka sportowa stacji Polsat Sport, kojarzona głównie z boisk piłkarskiej Ekstraklasy, która o piłce nożnej wie zapewne więcej niż niejeden mężczyzna. Skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku politologia ze specjalizacją dziennikarstwo.

Jak sama przyznaje, sport to jej pasja od wielu lat.  W młodości trenowała nawet pływanie w klubie Polonia Warszawa.

Kariera dziennikarska

Większą część swojej kariery zawodowej Paulina Czarnota Bojarska spędziła w Canal+. Zaczynała od praktyk w stacji pod koniec lat 90. Była wówczas tam drugą kobietą w historii po Aldonie Marczuk. I tak z Canal+ związała się na ponad 20 lat. Była głównie reporterką podczas spotkań piłkarskiej Ekstraklasy i gal bokserskich, pojawiała się w programach studyjnych. Prowadziła również program „Czempioni w Plusie”, przygotowywany przez Canal+ wspólnie z Przeglądem Sportowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mateusz Święcicki. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Eleven Sports?

W październiku 2020 roku Canal+ postanowił niespodziewanie zakończyć współpracę z dziennikarką, właściwie nie wyjaśniając powodów tej decyzji. W sportowym świecie jest ceniona ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie i pewność przed kamerą, tym bardziej dla wielu osób była to zaskakująca informacja. „Nie mam uwag do ich pracy. Nie mam zastrzeżeń do ich kompetencji czy fachowości” – komentował krótko dyrektor redakcji sportowej Canal+, Michał Kołodziejczyk.

Szybko jednak znalazła pracę w konkurencyjnej stacji. W listopadzie 2020 roku dołączyła do redakcji Polsatu Sport. Również w kanale sportowym Polsatu zajmuje się piłką nożną oraz sportami walki. Nadal możemy ją oglądać w pomeczowych wywiadach z piłkarzami, a także w studio. Wspólnie z Łukaszem Jurkowskim jest prowadzącą programu „Koloseum – Magazyn sportów walki”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Równolegle z pracą w telewizji, pojawia się w materiałach video serwisu interia.pl. Prowadzi tam rozmowy z ludźmi świata piłki nożnej, komentuje bieżące wydarzenia oraz prowadzi studia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina, dzieci

Paulina Czarnota-Bojarska ma 44 lata, urodziła się bowiem w 1977 roku.

Kobieta lubi dzielić się zdjęciami w mediach społecznościowych, jednak w jej postach próżno szukać informacji na temat życia prywatnego.

Wiadomo tylko, że w przeszłości była związana z Romanem Kołtoniem, znanym dziennikarzem stacji Polsat Sport. Do dzisiaj pozostają w przyjacielskich relacjach, mają też córkę.

Paulina Czarnota-Bojarska w mediach społecznościowych

Paulina Czarnota-Bojarska aktywnie prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @paulaczarnotabojarska. Obserwuje ją tam 15,5 tys. osób. Dziennikarka ma także konto na Twitterze – PaulinaSport. Jak dotąd zgromadziła 36,3 tys. followersów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top