Connect with us
Paulina Gałązka
Fot. Instagram @paulina.galazka

Kultura

Paulina Gałązka. Co wiadomo o znanej aktorce? [wiek, partner, kariera]

Paulina Gałązka to aktorka znana z wielu ról, zarówno teatralnych, jak i serialowych i filmowych. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Paulina Gałązka?

Kim jest Paulina Gałązka? To polska aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera na Wydziale Aktorskim (2013). Wcześniej, przez rok studiowała stosunki międzynarodowe, ale zrezygnowała z tego kierunku na rzecz aktorstwa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Kariera

Wprawdzie Paulina Gałązka znana jest z ról serialowych i filmowych, ale na swoim koncie ma występy w licznych sztukach teatralnych. Tuż po studiach zaczęła występować w Teatrze Ateneum w Warszawie, w którym pracuje do dzisiaj. Pierwszą sztuką, w której zagrała było „Amoroso”, którą reżyserował Artur Barciś. Grała także w takich spektaklach jak „Mary Stuart”, „Tramwaj zwany pożądaniem”, czy „Antygonie”. Natomiast obecnie można ją spektaklach pt. „Ojciec”, „Cesarz” i „Don Juan, albo kamienna uczta”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Anna Lucińska, prowadząca program "Randka z nieznajomym"?

Natomiast pierwsze kroki w aktorstwie telewizyjnym i filmowym to epizodyczne role w serialach takich jak „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Przyjaciółki”, „Na dobre i na złe” czy „Skazane”. Szerzej publiczności dała się poznać przede wszystkim rolą Joanny Dworzak w serialu „Pierwsza miłość”, w którym występowała w latach 2014 – 2017.

Filmy, w których zagrała to m.in. „Kamienie na szaniec”, „Powidoki”, „Kobieta sukcesu”, czy „Furioza”. W 2021 roku zagrała główną rolę w kontrowersyjnym i szeroko komentowanym filmie „Dziewczyny z Dubaju”, którego reżyserką była Maria Sadowska, a producentką kreatywną Doda.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina

Paulina Gałązka ma 31 lat, urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie.

Od 2016 roku jej mężem jest starszy od niej o siedem lat Sindre Sandemo. To reżyser i aktor pochodzący z Norwegii, który od kilku lat jest związany z Polską. Występował w serialu „Pierwsza miłość”, a także w „Hiszpance” i „MC. Cłowiek z winylu”. Mieszkanie dzielą mięzy Polskę i Norwegię.

Para nie ma dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Paulina Gałązka w mediach społecznościowych

Paulina Gałązka prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @paulina.galazka. Konto na ten moment obserwuje 104 tys. osób. Dodaje tam zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego. Poza tym aktorka ma stronę na Facebooku, którą obserwuje 50 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top