Connect with us
paweł baran
Fot. Instagram @pawelbae

Telewizja

Paweł Baran. Kim jest nowy dziennikarz Viaplay od Formuły 1?

Kim jest Paweł Baran, nowy dziennikarz Viaplay? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o jego karierze zawodowej oraz życiu prywatnym.

Kim jest Paweł Baran?

Kim jest Paweł Baran? To nowy dziennikarz Viaplay, który dołączył do nordyckiej platformy VOD przy okazji tworzenia redakcji mającej zajmować się Formułą 1. Viaplay od 2023 roku będzie bowiem transmitować nie tylko F1, ale także serie do niej prowadzące – F2 i F3. W Viaplay poza pracą dziennikarza tworzy materiały graficzne na media społecznościowe platformy.

Dziennikarz najpierw ukończył licencjat z Komunikacji społecznej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie studia magisterskie na kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem specjalności „Dokumentalistyka, reportaż i film TV”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paweł Baran (@pawelbae)

Kariera w mediach

Dziennikarz karierę w mediach rozpoczął jeszcze podczas studiów w Krakowie. Najpierw znalazł angaż w telewizji studenckiej Przystanek Student, a następnie odbyła kilkumiesięcznie praktyki w radiu RMF FM.

Od listopada 2017 roku związany był z Telewizją Polską. Zajmował się tam pisaniem tekstów do serwisu internetowego sport.tvp.pl, przeprowadzeniem wywiadów dla TVP Sport, a także prowadzeniem kanału YouTube TVP Sport. Wiele osób kojarzyć może go z serii „Baran Mechaniczny” o Formule 1, w której poruszał m.in. techniczne zagadnienia „królowej sportów motorowych”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mikołaj Sokół - co wiadomo o popularnym komentatorze Formuły 1?

Poza Formułą 1 (zwłaszcza w ostatnim czasie) zajmował się głównie piłką nożną, a przede wszystkim skokami narciarskimi. Przy okazji angażu w Viaplay tak naprawdę nie do końca rozstaje się z TVP Sport. Nadal będzie bowiem adminem kanału YouTube sportowej stacji Telewizji Polskiej.

Wiek, rodzina, dzieci

Choć obecnie mieszka w Warszawie, a wcześniej mieszkał w Krakowie, to pochodzi z powiatu brzozowskiego na Podkarpaciu.

Paweł Baran urodził się w 1996 roku, ma więc 27 lat. Z profilu na Instagramie można dowiedzieć się, że jest zaręczony z Gabrielą Grodzką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paweł Baran (@pawelbae)

Paweł Baran w mediach społecznościowych

Pawła Barana możecie obserwować przede wszystkim w dwóch mediach społecznościowych. Na Instagramie jest obecny jako @pawelbae i obserwuje go ponad 1,5 tys. osób. Zamieszcza tam zdjęcia zarówno z życia prywatnego, jak i kariery zawodowej. W dyskusję częściej wchodzi na Twitterze, gdzie jako @pawelbae zebrał z kolei dotąd 3,3 tys. obserwujących.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top