Connect with us
piotr "szeli" szeliga
Fot. Instagram @szeli_aesthetic

Sport

Piotr „Szeli” Szeliga. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Kim jest Piotr „Szeli” Szeliga, zawodnik Fame MMA? Dzisiaj zajmuje się głównie mieszanymi sztukami walki, ale w przeszłości uprawiał zupełnie inny sport. W newsie znajdziecie najważniejsze informacje na temat jego kariery sportowca oraz życia prywatnego.

Kim jest Piotr Szeliga?

Kim jest Piotr „Szeli” Szeliga? To bardzo popularny zawodnik mieszanych sztuk walki, trener personalny i były hokeista. Regularnie zamieszcza także wpisy motywacyjne i życiowe przemyślenia, mające zachęcać do zdrowego trybu życia i uprawiania sportu.

Wspiera także innych sportowców podczas ich walk. Pojawił się np. jako wsparcie Mateusza „Don Diego” Kubiszyna podczas jego walki na gali High League 3 z Denisem „Bad Boyem” Załęckim.

Na co dzień jeździ Audi RS7, które regularnie pokazuje na zdjęciach na swoim profilu na Instagramie. Wydaje się więc, że motoryzacja jest jedną z jego pasji – oczywiście obok zdrowego trybu życia i uprawiania sportu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Szeliga (@szeli_aesthetic)

Kariera sportowa

O tym, że „Szeli” to sportowiec pełną gębą, niech świadczy fakt, że przez dwa sezony występował w 1-ligowej drużynie hokeja na lodzie UKH Dębica. Nawet nie tyle występował, co regularnie grał. W sezonach 2013/14 i 2014/15 zaliczył w sumie aż 44 mecze, w których zdobył 3 gole i zaliczył 10 asyst. Później zdecydował się jednak zająć czymś innym.

Został trenerem personalnym, ale wydaje się, że dzisiaj zajmuje się tym już tylko okazyjnie albo wcale. Skupił się bowiem na treningu i walkach w klatkach. Jego debiut przypadł na czerwiec 2020 roku i galę Fight Exclusive Night 28. Od razu było to spore wydarzenie, bowiem jego rywalem był Krystian Pudzianowski, brat Mariusza. Ostatecznie „Szeli” wygrał tę walkę, która była pierwszą i ostatnią w federacji FEN.

Szybko przeniósł się bowiem do Fame MMA, gdzie pierwszą walkę stoczył jeszcze w tym samym roku i walczy do dzisiaj.

Co ciekawe, publicznie przyznał już, że może się sprawdzić także w walce na gołe pięści. Mowa oczywiście o pojedynku w federacji Gromda, choć póki co nieznane są żadne szczegóły. Być może „Szeli” zdradzi więcej informacji już po walce na Fame MMA 17.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Szeliga (@szeli_aesthetic)

Bilans walk w Fame MMA

Piotr „Szeli” Szeliga walczył dotąd na czterech galach Fame MMA, a jego bilans jest neutralny. W debiucie przegrał co prawda z Piotrem „Bestią” Piechowiakiem, ale wygrał dwie kolejne walki – z Krzysztofem „Fericze” Ferencem oraz Gabrielem „Arabem” Al-Sulwi. Druga porażka przyszła w 2022 roku w niezwykle głośnej walce z Normanem Parke.

„Szeli” swoją kolejną walkę stoczy na Fame MMA 17, gdzie jego rywalem będzie Marcin „Polish Zombie” Wrzosek.

Data Przeciwnik Wynik Bilans po walce
21.11.2020 Piotr „Bestia” Piechowiak porażka 0-1
02.10.2021 Krzysztof „Fericze” Ferenc wygrana 1-1
26.03.2022 Gabriel „Arab” Al-Sulwi wygrana 2-1
14.05.2022 Norman „Stormin” Parke przegrana 2-2

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Piotr Szeliga? Mężczyzna urodził się 9 września 1993 roku, ma więc 29 lat. Pochodzi z Dębicy, choć obecnie mieszka w Rzeszowie.

O jego życiowej partnerce tak naprawdę nic nie wiadomo, więc możliwe, że nie jest związany z nikim na stałe. Rzecz jasna nie ma także dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Szeliga (@szeli_aesthetic)

Piotr Szeliga w mediach społecznościowych

„Szeli” jest obecny we wszystkich najpopularniejszych mediach społecznościowych. Na Instagramie jako @szeli_aesthetic obserwuje go ponad 221 tys. obserwujących, a na Facebooku zebrał z kolei ponad 207 tys. obserwujących. Jest też obecny na TikToku (63 tys. obserwujących) i YouTube (49,6 tys. subskrybentów).

W mediach społecznościowych najchętniej pokazuje swoje przygotowania do walk oraz zdjęcia z treningów. Na kanale YouTube znajdziecie także utrzymane we vlogowej formie filmy z życia codziennego.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top