Connect with us
fifa 22 co nowego ekstraklasa fifa 22
Fot. YouTube / EA SPORTS FIFA

Gry

PKO BP Ekstraklasa w FIFA 22. Co warto wiedzieć o polskiej lidze w grze?

PKO BP Ekstraklasa w grze FIFA 22 nie powala na kolana, ale jest kilka ciekawych aspektów. Z tego newsa dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji o ocenach ogólnych piłkarzy z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce oraz poznacie kilka ciekawostek.

Jacy są najlepsi piłkarze w PKO BP Ekstraklasie?

PKO BP Ekstraklasa w grze FIFA 22 ma tylko jedną złotą kartę. Podobnie było zresztą w FIFIE 21, kiedy był nią Jakub Błaszczykowski z „overallem” 75. Teraz jest to Pedro Rebocho. Portugalski obrońca z Lecha Poznań także otrzymał ocenę ogólną 75.

Jaki jest najlepszy klub Ekstraklasy w najnowszej FIFIE? Część osób może obstawić Legię Warszawa, ale EA Sports najlepiej oceniła Lecha Poznań. Niech świadczy o tym fakt, że drugim najlepszym piłkarzem ligi także jest zawodnik „Kolejorza” – Adriel Ba Loua otrzymał 74 „overalla”.

73 otrzymało już dwóch zawodników. O ile ocenienie Lukasa Podolskiego na tyle nie jest żadnym zaskoczeniem, o tyle Pawła Kieszka już tak. Polak zbierał jednak przez lata renomę w Portugalii i to dało o sobie znać.

Ekstraklasa w FIFA 22. Najlepsi bramkarze

Najlepszym bramkarzem Ekstraklasy został wspomniany wyżej Kieszek. Pod względem golkiperów najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce jest jednak obsadzona dość solidnie. Oceny ogólne 71 otrzymało bowiem dwóch piłkarzy: Frantisek Plach z Piasta Gliwice oraz Dante Stipica z Pogoni Szczecin.

„Overalla” 70 otrzymał jeszcze Artur Boruc. EA Sports oceniła więc byłego reprezentanta Polski gorzej od golkiperów z niżej notowanych zespołów.

FIFA 22. Najlepsi obrońcy w Ekstraklasie

Najlepszym obrońcą w PKO BP Ekstraklasie jest wspomniany wyżej Rebocho. Za nim mamy do czynienia ze sporą przepaścią, bowiem kolejni defensorzy zostali ocenieni już na 71. To: Benedikt Zech z Pogoni Szczecin oraz Michał Pazdan z Jagiellonii Białystok.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FIFA 22 - co nowego w grze? Tu znajdziecie najważniejsze informacje

„Overalla” 70 otrzymało natomiast jeszcze tylko czterech zawodników. To: Barry Douglas z Lecha Poznań, Mattias Johanssson i Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa oraz Jakub Czerwiński z Piasta Gliwice.

Ekstraklasa w FIFA 22. Najlepsi pomocnicy

Najlepiej ocenionym pomocnikiem PKO BP Ekstraklasy został wspomniany wyżej Ba Loua, a za jego plecami znalazł się Łukasz Podolski. To jednak oczywiście nie jedyne karty ocenione na 70+. „Overalle” po 72 otrzymali bowiem Damian Kądzior z Piasta Gliwice oraz Filip Mladenović z Legii Warszawa.

W polskiej lidze znalazło się także całkiem sporo zawodników z oceną ogólną 71. To: Pedro Tiba z Lecha Poznań, Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin oraz Igor Kharatin z Legii Warszawa.

Najlepsi napastnicy w Polsce w FIFIE 22

Najlepszym napastnikiem w Polsce według oceny ogólnej został Tomas Pekhart. Czech z Legii Warszawa otrzymał bowiem „overalla” 72.

Kolejni ciekawi zawodnicy mają już ocenę ogólną 71. To: Mikael Ishak z Lecha Poznań, Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa, Jesus Imaz z Jagiellonii Białystok oraz Luquinhas z Legii Warszawa.

Co jeszcze warto wiedzieć o PKO BP Ekstraklasie w FIFIE 22?

Tylko jeden piłkarz PKO BP Ekstraklasy otrzymał pięć gwiazdek oceny słabszej nogi. Potraficie zgadnąć, kto to? To napastnik poznańskiego Lecha, Mikael Ishak. Żaden z piłkarzy nie otrzymał natomiast pięciu gwiazdek sztuczek.

Najszybszym piłkarzem w Polsce według EA Sports jest natomiast Lirim Kastrati. Tempo pomocnika Legii Warszawa zostało ocenione na 93. Ocenę 90+ w tym aspekcie otrzymało jeszcze dwóch zawodników: Jakub Kamiński z Lech Poznań (91) oraz Yaw Yeboah z Wisły Kraków (90).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FUT Heroes Club - co wiadomo o nowych kartach specjalnych w FIFIE 22?

W pozostałych statystykach cząstkowych żaden piłkarz z Ekstraklasy nawet nie zbliżył się do magicznej oceny 90. I tak np. pod względem fizyczności najlepszy jest Maciej Nalepa z Lechii Gdańsk (82), pod względem obrony Benedikt Zech (74), a pod względem umiejętności dryblerskich Luquinhas i Adriel Ba Loua (77). Pod względem oceny strzału najlepszy okazał się oczywiście Lukas Podolski (78).

Liczba kart w poszczególnych klubach

Przygotowaliśmy zestawienie kart każdego rodzaju w klubach PKO BP Ekstraklasy. Jasno wynika z niego, że najlepszym klubem według EA Sports jest Lech Poznań, a Legia Warszawa znalazła się dopiero na czwartym miejscu. Zaskoczeniem może być bardzo wysoka ocena Rakowa Częstochowa oraz bardzo mało wartościowych kart w najgorszych klubach.

Lech Poznań – 1 złota (0 rzadkich), 21 srebrnych (5 rzadkich), 6 brązowych (3 rzadkie)
Pogoń Szczecin – 19 srebrnych (4 rzadkie), 8 brązowych (0 rzadkich)
Raków Częstochowa – 17 srebrnych (7 rzadkich), 11 brązowych (4 rzadkie)
Legia Warszawa – 17 srebrnych (4 rzadkie), 10 brązowych (3 rzadkie)
Śląsk Wrocław – 15 srebrnych (1 rzadka), 13 brązowych (6 rzadkich)
Lechia Gdańsk – 15 srebrnych (1 rzadka), 12 brązowych (5 rzadkich)
Jagiellonia Białystok – 14 srebrnych (3 rzadkie), 14 brązowych (4 rzadkie)
Wisła Kraków – 13 srebrnych (4 rzadkie), 15 brązowych (4 rzadkie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Piast Gliwice – 12 srebrnych (2 rzadkie), 11 brązowych (2 rzadkie)
Cracovia – 11 srebrnych (1 rzadka), 16 brązowych (6 rzadkich)
Zagłębie Lubin – 9 srebrnych (2 rzadkie), 17 brązowych (2 rzadkie)
Górnik Zabrze – 8 srebrnych (3 rzadkie), 16 brązowych (3 rzadkie)
Warta Poznań – 8 srebrnych (2 rzadkie), 17 brązowych (6 rzadkich)
Wisła Płock – 7 srebrnych (1 rzadka), 21 brązowych (7 rzadkich)
Radomiak – 6 srebrnych (0 rzadkich), 16 brązowych (6 rzadkich)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 4 srebrne (0 rzadkich), 24 brązowe (9 rzadkich)
Stal Mielec – 2 srebrne (0 rzadkich), 26 brązowych (8 rzadkich)
Górnik Łęczna – 1 srebrna (0 rzadkich), 24 brązowe (7 rzadkich)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top