Connect with us
platynowy błąd
Artykuł sponsorowany

Porady

Platynowy blond – jak go uzyskać i pielęgnować?

Chłodne odcienie blondu to jeden z najciekawszych trendów w koloryzacji. Takie kolory są bardzo wyraziste i kojarzą się głównie ze współczesnymi stylizacjami, które często są minimalistyczne, surowe i nieco awangardowe. Wśród chłodnych odcieni blondu niepodzielnie króluje platynowy blond. Jest to bardzo jasny, niemal biały kolor, który może wpadać w srebrzyste tony. Jak uzyskać platynowy blond?

Kiedy warto zdecydować się na platynowy blond?

Niektóre kolory bardziej niż inne potrafią całkowicie odmienić wizerunek kobiety. Do tego grona zalicza się platynowy blond, czyli bardzo jasny odcień blondu. Ten kolor wygląda bardzo efektownie, dlatego nic dziwnego, że wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród pań na całym świecie. Choć platynowy blond najbardziej pasuje do słowiańskiej urody i jasnej, porcelanowej cery, to jednak jest też chętnie wybierany przez posiadaczki ciemniejszej karnacji. Taki kontrast może dobrze się sprawdzić, jeśli prawidłowo dobierzesz kolor do typu posiadanej cery.

Platynowy blond może zawierać srebrne, szare lub siwe tony. Najbardziej charakterystyczną odmianą tego koloru jest bardzo jasny blond, który nieco przypomina biel. Niezależnie od tego, jaki odcień wybierzesz, możesz liczyć na oszałamiające efekty. Platynowy blond zachwyca i przyciąga spojrzenia. Jest to świetny wybór dla odważnych kobiet, które nie boją się nowych wyzwań.

Jak uzyskać platynowy blond w domowych warunkach?

Uzyskanie efektu czystej platyny jest bardzo trudne. Szczególnie jeśli ten kolor nie jest zbliżony do Twojego naturalnego koloru włosów. Do wykonania koloryzacji w domowych warunkach będzie Ci potrzebny rozjaśniacz i dobra farba do włosów od sprawdzonego producenta. Jak uzyskać jasny platynowy blond? Im jaśniejszy odcień wybierzesz, tym mocniej będziesz musiała rozjaśnić włosy. Jeśli zrobisz to za szybko, możesz znacząco osłabić ich kondycję. Ciemne włosy najlepiej rozjaśniać o kilka tonów co 4-6 tygodni, aż do momentu uzyskania bardzo jasnego odcienia. Gdy już włosy będą wystarczająco jasne, zastosuj wybraną farbę do włosów. Jeśli finalny kolor będzie odbiegał od Twoich oczekiwań, możesz go nieco poprawić przy użyciu tonera lub szamponów koloryzujących. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością pigmentu. Zanim zastosujesz jakikolwiek kosmetyk, najpierw zapoznaj się z instrukcją dołączoną do opakowania.

Jak pielęgnować platynowy blond?

Platynowy blond łatwo może utracić swój pierwotny blask. Dzieje się tak, gdy wypłukuje się pigment, a włosy nabierają żółtych odcieni. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Wystarczy, że będzie stosować odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji włosów. W takim wypadku świetnie sprawdzi się szampon i płukanki z fioletowym pigmentem. Raz na 2-3 miesiące warto też pofarbować odrosty lub odświeżyć cały kolor. Włosy po koloryzacji mogą być osłabione, dlatego stosuj sera, odżywki i maski, dzięki którym utrzymasz je w dobrej kondycji.

Włosy w kolorze platynowego blondu to świetny wybór dla osób aktywnych, które chcą, aby ich fryzura była piękna i nowoczesna. Taki kolor możesz zestawić zarówno z elegancką, jak i neonową sukienką. Platynowe włosy dodadzą stylizacji pazura i sprawią, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top