Connect with us
pogoń szczecin fifa 23

Gry

Pogoń Szczecin w grze FIFA 23. Jakie oceny dla „Portowców”?

Pogoń Szczecin w grze FIFA 23 jest zespołem z bardzo dużą jak na polskie warunki ilością srebrnych kart. Ile z nich jest jednak warte uwagi? Zapraszamy na przegląd składu „Portowców” w najnowszej FIFIE.

Jacy są najlepsi piłkarze Pogoni Szczecin w grze?

Pogoń Szczecin w grze FIFA 23 może pochwalić się całkiem ciekawą i wyrównaną kadrą. Zespół, który zajął 3. miejsce w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 202122 i reprezentował Polskę w europejskich pucharach ma bowiem czterech piłkarzy z ogólną oceną powyżej 70. To Kamil Grosicki, Damian Dąbrowski, Dante Stipica i Benedikt Zech. Co ciekawe, wszyscy co do jednego otrzymali rzadkie karty.

Pozostałych najlepszych piłkarzy należy poszukać w „overallach” 68+. Konstantinos Triantafyllopoulos otrzymał rzadką srebrną kartę z oceną ogólną 68, a Sebastian Kowalczyk rzadką z 69. Oznacza to, że sześciu najlepszych piłkarzy ze Szczecina otrzymało w grze rzadkie tarczy. To całkiem niespotykana sytuacja.

Pogoń Szczecin w grze FIFA 23 – bramkarze i obrońcy

Dante Stipica nie ma żadnej konkurencji, jeśli chodzi o bramkarzy Pogoni. Drugi golkiper Bartosz Klebaniuk otrzymał bowiem ocenę ogólną na poziomie zaledwie 55.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FUT Heroes Club - co wiadomo o nowych kartach specjalnych w FIFIE 22?

Obrońcy w klubie prezentują niezwykle wyrównany poziom. Poza wspomnianymi wyżej najlepszym Zechem i Triantafyllopoulosem aż pięciu defensorów zmieściło się w zakresie ocen ogólnych od 65 do 67. Najlepsi z nich są Jakub Bartkowski i Luis Mata – obaj 67. Poniżej znajdziecie wszystkie oceny obrońców.

Jakie „overalle” otrzymali pomocnicy i napastnicy?

Z pomocników największą uwagę przykuwa oczywiście wspomniany wyżej Grosicki, otrzymał od EA Sports nawet wyższą ocenę niż przed rokiem. Zadowolony ze swojej oceny może być także Damian Dąbrowski z 72. Sebastian Kowalczyk otrzymał 69, a Vahan Bichakhchyan promowany swego czasu na gwiazdę całej ligi zaledwie 67. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie ocen.

Według EA Sports w Pogoni mamy aż 14 pomocników, a zaledwie 3 napastników. Zamiast dyskutować o pozycjach zawodników, skupmy się na ich statystykach w grze. Wszycy napastnicy „Portowców” nie budzą jednak postrachu – 67 Luki Zahovicia i 66 Pontusa Almqvista w połączeniu z przeciętnymi cząstkowymi statystykami nie robią ważenia. Do tego dochodzi jeszcze Kacper Kostorz z 58.

Co jeszcze warto wiedzieć o Pogoni Szczecin w FIFIE 23?

W Pogoni Częstochowa mamy do czynienia łącznie z aż 19 srebrnymi i 8 brązowymi kartami. Aż 11 spośród nich jest rzadkich – 9 srebrnych i 2 brązowe. To kolejna dziwna przypadłość Pogoni. Przypomnijmy, że złote karty to te z oceną ogólną 75+, srebrne 65+, a brązowe mają maksymalną ocenę ogólną na poziomie 64.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Lech Poznań w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali piłkarze "Kolejorza"?

Jeśli chodzi o statystyki szczegółowe, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Żaden z piłkarzy nie otrzymał pięciu gwiazdek sztuczek ani słabszej nogi. Najszybszym piłkarzem ze Szczecina jest Mariusz Fornalczyk mający 88 tempa, choć Pontus Almqvist też otrzymał niezłą ocene – 87. Kamil Grosicki tym razem dostał 86, więcej niż rok temu.

Pogoń Szczecin w grze FIFA 23 – oceny ogólne

Bramkarze:

Dante Stipica – 71
Bartosz Klebaniuk – 55

Obrońcy:

Benedikt Zech – 71
Konstantinos Triantafyllopoulos – 68
Jakub Bartkowski – 67
Luis Mata – 67
Paweł Stolarski – 66
Mariusz Malec – 66
Leonardo – 65
Bartłomiej Mruk – 57

Pomocnicy:

Kamil Grosicki – 73
Damian Dąbrowski – 72
Sebastian Kowalczyk – 69
Michał Kucharczyk – 67
Jean Carlos – 67
Vahan Bichakhchyan – 67
Alexander Gorgon – 66
Kamil Drygas – 66
Rafał Kurzawa – 66
Mariusz Fornalczyk – 64
Kacper Smoliński – 62
Marcel Wędrychowski – 61
Mateusz Łęgowski – 60
Stanisław Wawrzynowicz – 59

Napastnicy:

Luka Zahović – 67
Pontus Almqvist – 66
Kacper Kostorz – 58

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top