Connect with us
najlepsze elektryczne pokemony
Fot. YouTube / Kenneth Garaza

Gry

Najlepsze elektryczne pokemony w Pokemon GO. Zapdos i jakie jeszcze?

Jakie są najlepsze elektryczne pokemony w grze Pokemon GO? W tym newsie skupimy się na pokemonach, które dosłownie potrafią piorunująco zniszczyć przeciwnika.

To jedne z najbardziej kultowych pokemonów

Pokemony typu elektrycznego są z pewnością jednymi z najbardziej kultowych w całej serii. Nie inaczej jest w Pokemon GO, gdzie ich ataki są też wyjątkowo efektowne – nie mówimy tu o mocy, ale o animacjach. Było tak od samego  początku, wszak nie bez powodu Pikachu jest najważniejszym pokemonem w całej historii, a z pierwszej generacji na stałe fanom w pamięci zapisał się także chociażby Zapdos. Jakie są jednak najlepsze elektryczne pokemony?

Pokemony elektryczne są także niezwykle krzykliwe i rzucają się w oczy znacznie bardziej niż jakakolwiek inna grupa. Biorąc pod uwagę już samą popularność, to pokemony elektryczne zawsze były na topie. Każdy kojarzy Pikachu czy Voltorba z pierwszej generacji, a ich miejsce potem zajęły Thundurus czy Zekrom, które zdominowały rywalizację zaraz po pojawieniu się w grze.

Najlepsze pokemony elektryczne w grze są naprawdę zróżnicowane. Wynika to z samych globalnych założeń tego uniwersum – nie bez powodu powstało aż 18 rodzajów pokemonów, a w ich ramach każdy pokemon ma własną specyfikę. Poniżej zamieszczamy jednak pięć pokemonów, które wydają się być zdecydowanie najlepszymi w grze Pokemon GO.

Najlepsze elektryczne pokemony w Pokemon GO

Electivire

pokemon electivire

Największą zaletą Electivire jest jego wszechstronność. Pokemon ten poza klasycznymi elektrycznymi atakami może stosować także posunięcia pokemona walczącego, lodowego, a nawet… ognistego. Jego maksymalne CP wynosi 3481, co nie jest może najbardziej imponującą wartością w całej grze, ale stoi na naprawdę wysokim poziomie. Co bardzo istotne, można go złapać na wolności.

Wracając do ataków, pomimo całego wachlarza możliwości najskuteczniejszy jest ten klasyczny – Thunder Shock jako atak podstawowy i Wild Charge jako atak specjalny. Niezwykłe zagrożenie stwarza natomiast także zestaw Low Kick i Wild Charge. Jeśli jesteście wielbicielami łączenia stylów, można spróbować także Thunder Shock + Flamethrower. Nie polecamy za to duetów ze specjalnym atakiem lodowym Ice Punch. Naprawdę są lepsze połączenia.

Raikou

najlepsze elektryczne pokemony raikou

Legendarny pokemon drugiej generacji, który bardzo długo budził ogromne emocje. To zresztą dość ciekawa sytuacja, bowiem w pierwszej generacji mieliśmy do czynienia z Zapdosem, a już w drugiej wypuszczono kolejnego legendarnego, elektrycznego pokemona. Raikou jest czysto elektrycznym i naprawdę dobrze zbalansowanym pokemonem, którego jednak bardzo trudno złapać.

Jego maksymalne CP nie jest imponujące, bowiem wynosi 3902, ale rzecz jasna to nadal absolutna czołówka. Pokemon jest podatny na ataki kamiennych pokemonów kamiennych, ale to jego jedyna wada. Co prawda, Raikou może korzystać z jednego ataku pokemonów-duchów (Shadow Ball), jednak zdecydowanie polecamy czystą, elektryczną moc. Najlepszym układem jest Thunder Shock jako atak podstawowy i Wild Charge jako atak specjalny. Jeśli chcecie spróbować czegoś innego, zestaw Volt Switch i Wild Charge również sieje niemałe spustoszenie.

Najlepsze elektryczne pokemony w Pokemon GO. Zapdos

pokemon zapdos

Obok Pikachu to chyba najbardziej kultowy elektryczny pokemon. Nie tylko z pierwszej generacji, ale ogólnie. Pomijając już wrażenia fanów, pomimo kolejnych generacji pokemonów Zapdos cały czas pozostaje w ścisłej czołówce najsilniejszych pokemonów typu elektrycznego. Krótko mówiąc, ten legendarny latający pokemonów wciąż budzi postrach wśród trenerów pokemonów, którzy muszą z nim walczyć.

Z maksymalnym CP na poziomie 3987 Zapdos znajduje się w pierwszej siódemce elektrycznych pokemonów pod tym względem. Jest to też kolejny pokemon, który jest całkiem nieźle zbalansowany, jeśli chodzi o statystyki w ataku i obronie. Jego firmowymi atakami specjalnymi są Thunderbolt i Drill Peck. Dokładając do tego atak podstawowy Thunder Shock albo Charge Beam naprawdę mamy do czynienia z niesamowitym atakiem. Thunder Shock to zresztą atak, którego nie ma wiele innych elektrycznych pokemonów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO. Na kogo polować?

Thundurus

najlepsze elektryczne pokemony thundurus

Legendarny pokemon z regionu Unova (piąta generacja) z pewnością nie jest najlepszym pokemonem w tym zestawieniu, ale zasługuje na miejsce w pierwszej piątce. Warto zwrócić uwagę, że poza atakami pokemona elektrycznego i latającego, dysponuje on także Brick Break (atak pokemona walczącego), Astonish (atak pokemona-ducha) oraz Crunch (atak pokemona typu mrocznego).

Mimo tych zdolności zdecydowanie najlepsze są ataki czysto elektryczne. Najlepsza jest kombinacja ataków, która składa się z Thunder Shock jako ataku podstawowego i jednego z dwóch ataków specjalnych: Thunder albo Thunder Punch. Niewielką wadą tego pokemona jest stosunkowo mało imponujące maksymalne CP wynoszące 3782. Trzeba jednak dodać, że Thundurus dostępny jest w trzech mutacjach, a Therian Thundurus może już pochwalić się niezwykłym CP wynoszącym 4137.

Najlepsze elektryczne pokemony w Pokemon GO. Zekrom

pokemon zekrom

Zdecydowanie najlepszy elektryczny pokemon w grze Pokemon GO. Ten smoczy pokemon wygląda niezwykle mrocznie i już swoim wizerunkiem budzi respekt. To jednak nic w porównaniu z jego statystykami. Nie musimy chyba dodawać, że ten legendarny pokemon z regionu Unova (piąta generacja) jest niezwykle trudny do złapania. Każdy kto ma go w swoim pokedeksie może nazywać się szczęściarzem.

Na chwilę obecną to jeden z najlepszych pokemonów w całej grze. Jego wadą jest podatność na ataki aż czterech rodzajów pokemonów: smoczych, baśniowych, ziemnych i lodowych. Nie dajcie się jednak zwieść tej informacji – ze względu na swoje statystyki w ataku i obronie jest w stanie poradzić sobie także w pojedynkach z tymi pokemonami. Maksymalne CP Zekroma robi potężne wrażenie i wynosi aż 4565. Jego zdecydowanie najlepszym atakiem specjalnym jest Wild Charge. Można je sparować z Charge Bam albo Dragon Breath.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top