Connect with us
najlepsze ogniste pokemony

Gry

Najlepsze ogniste pokemony w Pokemon GO. Który jest najsilniejszy?

Pokemon GO pozwala zebrać graczom pokemony różnych typów, dodatkowo w różnych wersjach. W tym newsie skupimy się na ognistych pokemonach. Są one bowiem bardzo popularne wśród graczy. A które z nich są najlepsze?

To niezwykle popularna grupa pokemonów

Ogniste pokemony są jednymi z najbardziej popularnych w całej serii od jej początku. Zaczęło się od Charmandera, który był jednym z „bazowych” pokemonów pierwszej generacji, a potem rozwinęło na niespotykane rozmiary. Ognistych pokemonów jest dziś bowiem mnóstwo. Jakie są jednak najlepsze ogniste pokemony?

Warto pamietać o jednym. Czy to zwykłe czy legendarne pokemony, typ ognia ma jeden poważny problem w uniwersum pokemonów. Jest on bowiem bardzo podatny na ataki wodnych pokemonów. Dlatego też trenerzy muszą wykazać się wielką kreatywnością przy niektórych walkach. Najlepsze ogniste pokemony są bowiem niezwykle niebezpieczne w walkach z wieloma typami pokemonow, ale trudno im obejść swoją słabość do wodnych pokemonów. Takie jednak rzecz jasna także są.

Dla porządku przypomnijmy, że co do zasady ogniste pokemony najlepiej radzą sobie z tymi trawiastymi, typu robaczego i baśniowego. Ich słabością zazwyczaj są wspomniane pokemony wodne, ale także te kamienne i ziemne.

Najlepsze ogniste pokemony w Pokemon GO

Entei

pokemon entei

Entei zawsze był trudnym pokemonem do złapania, a wielu trenerów poświęca dużo czasu i zasobów, aby zapewnić sobie dodanie go do swoich pokemonów. Podobnie jak w przypadku każdego legendarnego pokemona, niesamowite parametry, jakie ma Entei w walce sprawiają, że jest on tak pożądany dla trenerów.

Maksymalne CP tego pokemona wynosi 3926, co jednak nie jest najważniejsze. Specjalnością jest siła jego ataków i szybkość. Poza tym to rasowy ognisty pokemon, bez żadnych domieszek. Jego najlepszym atakiem podstawowym jest Fire Fang, choć Fire Spin także jest całkiem przydatny. W przypadku ataku specjalnego polecamy Flamethrower, który jest nieco słabszy niż Overheat, ale zdecydowanie szybszy.

Volcanion

pokemon volcanion

Volcanion został po raz pierwszy przedstawiony fanom serii w szóstej generacji. Jest to jeden z najbardziej unikalnych pokemonów, ponieważ jest ognisto-wodny. Tym samym nie jest aż tak bardzo podatny na ataki wodnych pokemonów, co jest niesamowitą zaletą. Niesie to za sobą także wady – Volcanion ma problem z elektrycznymi pokemonami.

Jego imponujące CP wynosi 4102, a całkiem skuteczne ataki mogą być naprawdę różnorodne i są doskonałym uzupełnieniem świetnej obrony. W szczególności polecamy zestaw Water Gun + Overheat, który jest kwintesencją tego ognisto-wodnego pokemona. Taka kombinacja może zrobić naprawdę duże wrażenie na przeciwniku. Niezwykle skuteczny jest także zestaw Incinerate i Hydro Pump. Co ciekawe, pokemona można także nauczyć trującego ataku Sludge Bomb.

Najlepsze ogniste pokemony. Blaziken

pokemon blaziken

Jeden ze stosunkowo „starych” pokemonów, ponieważ pochodzi z trzeciej generacji. Blaziken to z kolei połączenie typu ognistego z walczącym, co także jest niezwykle ciekawe. Jego kluczową wartością jest ogromna siła w pojedynkach. Ten pokemon naprawdę może odmienić losy waszych walk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze wodne pokemony w Pokemon GO. Na kogo polować?

Jego maksymalne CP wynosi co prawda stosunkowo niewiele, bo 3219, ale ataki sieją spustoszenie wśród rywali. Bycie pokemonem podwójnego typu daje mu mnóstwo elastyczności, jesli chodzi o ataki. My jednak szczególnie polecamy dwa crossowe zestawy – Counter + Blaze Kick albo Counter + Blast Burn. Te dwa ataki specjalne można połączyć także z Fire Spin, co również daje ciekawe połączenia. Nie polecamy natomiast stosowania dwóch ataków pokemona walczącego.

Ho-Oh

pokemon ho-oh

Czy już zauważyliście, że najlepsze ogniste pokemony są naprawdę ciekawe? Omówiliśmy trzy, a każdy kolejny ma coś niezwykłego do zaproponowania. Nie inaczej jest z Ho-Oh. Latający i ognisty pokemon jest swego rodzaju kontynuatorem tradycji Moltresa z pierwszej generacji. Tamten pokemon ma jednak swoje słabości, więc nie znalazł się na liście. Ho-Oh jest natomiast całkiem dobrze zbilansowany z mnóstwem mocnych stron.

Jego maksymalne CP wynosi aż 4367, ale najważniejsza jest odporność na ataki ziemnych pokemonów, która nieco rekompensuje spory minus w postaci ogromnego problemu Ho-Oh z kamiennymi pokemonami. Pomimo, że jest to latająco-ognisty pokemon, do dyspozycji ma także ataki pokemonów stalowych i psychicznych. I to właśnie one są najmocniejsze. W szczególności polecamy Extrasensory + Brave Bird, który jest naprawdę potężny.

Najlepsze ogniste pokemony. Reshiram

pokemon reshiram

Reshiram jest legendarnym ognisto-smoczym pokemonem, który wyróżnia się z wielu powodów. Zacznijmy od faktu, że jest on jednym z najrzadszych i najlepszych pokemonów w całej serii. Bierze się to z faktu, że Reshiram tak naprawdę nie ma wielu słabości, którymi są głównie pokemony ziemne i kamienne.

Jego maksymalne CP wynosi 4565, co jest po prostu imponującą wartością. Podobnie jak siła jego ataków. Największe spustoszenie sieją zestawy Fire Fang + Overheat oraz Fire Fang + Draco Meteor. Obydwa te ataki po prostu sa oszałamiające. Jeśli nie będziecie mieć tego pokemona, to cieszcie się chwilą, w której będziecie chociaż z nim walczyć. Reshiram to bowiem niezwykle rzadki okaz i prawdziwy killer wielu pokemonów.

Charizard

pokemon charizard

To wyróżnienie specjalne. Po prostu nie wyobrażaliśmy sobie tego zestawienia bez Charizarda. To prawdziwa legenda i jeden z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów w ogóle. Gdy rozmawiacie z kimś nie zainteresowanym pokemonami i poprosicie go o wymienienie chociaż trzech, wielce prawdopodobne jest, że powiedzą m.in. Charizard.

W zwykłej wersji jest to najsilniejszy ognisty pokemon, ale wcale nie jest też słaby. Jego maksymalne CP wynosi 3266, a niektóre ataki potrafią siać spustoszenie. Zdecydowanie najlepszym specjalnym atakiem jest Blast Burn, a jako ataki podstawowe warto wypróbować Fire Spin i Dragon Breath. Przechodząc jednak do mega ewolucji Charizarda, otwieramy zupełnie nową stronę. W wersji Mega Y jego maksymalne CP wynosi 5037, a w wersji Mega X 4353. Chyba nie musimy dodawać, że ataki w tych wersjach sieją ogromnę spustoszenie? I bardzo się cieszymy, że Niantic właśnie tak postąpiło. Wszak Charizard to wręcz kultowy pokemon.

4/5 (liczba głosów: 3)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top